Žiadosť o vypracovanie individuálnej cenovej ponuky

SKUPINOVÉ ZÁJAZDY

INDIVIDUÁLNE ZÁJAZDY

ŠPECIÁLNE ZÁJAZDY

ONLINE LETENKY

reklamy

Mapy sveta

 

To najlepšie z Indie

- Nové Dillí - Kutab Minar ako najvyšší tehlový minaret sveta, Lotosový chrám aj chrám síkhov
- Chrám lásky Tádž Mahál, najkrajší pomník, aký dal v histórii ľudstva postaviť muž svojej žene, mogulské mesto - Fatehpur Sikrí
- Khajuraho - chrámy dynastie Chandela pod ochranou UNESCO inšpirované Kámasútrou s erotickými reliéfmi
- Úchvatné pálace, chrámy a kenotafy v meste Orccha (ako jediní na Slovensku!)
- Otváranie a zatváranie rieky Ganga, najimpozantnejšie rituály hinduistickej civilizácie, plavba po rieke Ganga, kremácie na gháte Manikarnika
- Džajpur - pulzujúce hlavné mesto Radžastánu, slony, ťavy, indické tanečnice a uspávači hadov v turbanoch. Pastva pre oči!
- Kvalitné ubytovanie v 4* štýlových hoteloch s raňajkami, v Džajpure v elegantnom rodinnom paláci bývalej šľachty.


1. Dillí - Odlet do hlavného mesta Indie - Dillí, až 15 miliónov obyvateľov
2. Varanásí - hlavné mesto hinduizmu.
3. Sarnáth - miesto, kde Budha prvýkrát vystúpil so svojím posolstvom
4. Agra - slávny chrám Tádž Mahál, postavený z lásky muža k žene
5. Džajpúr - hlavné mesto Rádžasthánu prezývané aj "Ružové mesto"


Program zájazdu

1.-2.deň: Odlet z Viedne do hlavného mesta Indie - DILLÍ, noc v lietadle. Dillí je tretím najväčším mestom a súčasne priemyselným centrom severnej Indie. Staré Dillí bolo hlavným mestom moslimskej Indie od 17. do 19. storočia. Z tohto obdobia pochádza rad mešít, pamätníkov a pevností. My navštívime INDICKÚ BRÁNU, GHÁNDÍHO GHÁT, KUTAB MINAR, ale i nádhernú síkhskú GURUDWARU a LOTOSOVÝ CHRÁM náboženstva Baháí. Večer nočným vlakom odchod do mesta VARANASI. Večerná plavba po GANGE a pohľad na kremačný ghát MANIKARNIKA. Práve tu sú spopolňovaní privilegovaní hinduisti. Večerný hinduistický rituál zatvárania rieky nechá v každom silný dojem. Noc v kvalitnom 4* hoteli.

4.-5.deň: Východ slnka na Gange, prechádzka úzkymi uličkami mesta, návšteva miesta SARNÁTH, kde Budha prvýkrát vystúpil so svojím posolstvom o strednej ceste k nirváne. Nádherná 2000 rokov stará AŠÓKOVA STÚPA v múzeu. Odlet do KHAJURAHO, miesta vzniku legendárnej Kámasútry. Transfer do hotela a prehliadka chrámov božstiev LAKŠMÍ a VARHA, chrámového komplexu KHANDARYIA MAHADEV a iných. Noc v Khajuraho. Ranný odchod z Khajuraho smerom do Agry, cestou navštívime základnú školu v malebnej dedinke a mesto ORCCHA a jeho nádherný chrám RAM RAJA, PALÁC DYNASTIE BUNDELA a kenotafy CHHATRI na brehu rieky BETWA. Presun do JHANSI, krátka cesta vlakom do AGRY. Po príchode noc v Agre v kvalitnom 4* hoteli.

6.-10.deň: Ranná prehliadka mauzólea TÁDŽ MAHÁL, najkrajšieho pamätníka, aký bol kedy postavený z lásky. Toto hlboko pôsobivé staviteľské dielo moslimských Mogulov sa stalo turistickým emblémom Indie. Prehliadka ČERVENEJ PEVNOSTI, ktorú dal postaviť v roku 1565 cisár Akbar. Pevnosť bola pôvodne vojenskou stavbou, ale počas vlády Šáhdžahána bola povýšená na palác, až kým sa z nej v roku 1658 nestalo väzenie. Prehliadka nádhernej hrobky ITMAD-UD-DAULÁH perzského džentlmena Mirzu Ghijása Bega. Prehliadka opusteného mogulského mesta FATEHPUR SIKRÍ. Noc v Agre, pokračujeme do RADŽASTÁNU. Ubytovanie v meste DŽAJPUR. Prehliadka Džajpura, pulzujúceho hlavného mesta Radžastánu, ktoré je pre farbu budov v nádhernom starom meste známe aj ako "Ružové mesto". Táto rušná metropola je miestom divokých kontrastov a v každom prípade je pastvou pre oči. Káry s nákladom zeleniny, ťažné ťavy, raziace si cestu uličkami zapchatými autami, kravami, rikšami, bicyklami, morkami a chodcami, ktorí sa zmätene prepletajú v dopravnom chaose. Pozrieme si OBZERVATÓRIUM a maharádžov MESTSKÝ PALÁC. Noc v Džajpure v krásnom tradičnom hoteli prerobenom z bývalého paláca. Ďalší deň prehliadka pevnosti AMBER a presun do Dillí. Odlet a prílet domov.


Cena zájazdu: 1.230,- Eur

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 180 Eur


Cena zahŕňa: Medzinárodnú letenku , slovenského sprievodcu a miestnych sprievodcov, klimatizovanú autobusovú dopravu, dopravu nočným lehátkovým vlakom Dillí - Varanasi, dopravu vlakom Jhansi - Agra, miestny prelet na trase Varanasi - Khajuraho, ubytovanie v 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami , poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa:Víza (65 €), bakšišné, fakultatívne výlety, stravu, letiskové taxy, poistenie lieč. nákladov.


Termíny zájazdu:

28.02.2014 - 09.03.2014 OBJEDNAŤ
04.04.2014 - 13.04.2014 OBJEDNAŤ
24.10.2014 - 02.11.2014 OBJEDNAŤ
11.12.2014 - 20.12.2014 OBJEDNAŤ