Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Filipíny 2010 100

Individuálne alebo skupinovo?

Cestovný ruch je neobyčajne rýchlo rastúce odvetvie, v ktorom neustále vznikajú nové trendy. Ľudia očividne nemajú radi stereotypy a aby sa nenudili, potrebujú nové impulzy, pre ktoré podnikajú zahraničné cesty. Niektorým už dnes nestačí ležanie na pláži a čítanie knihy pod borovicou, iných už neuspokojuje spoznávanie nových miest, kultúry a histórie krajín, nuž a ďalší sa natoľko nabažili turistiky v prírode, že potrebujú tieto potulky niečím spestriť. Niet divu, že v ostatných rokoch si cestovné kancelárie a svetoví touroperátori začali lámať hlavu nad otázkou: čo s tým. Výsledok? Do popredia sa dostalo cestovanie na retro štýl so stanmi a kotlíkmi pri jazerách, rozmohli sa nudistické hotely, vznikajú stále náročnejšie poznávacie programy a veľký dopyt je aj po adrenalínovej turistike. Nech si vymyslíte takmer čokoľvek, ľudia v cestovnom ruchu sú to väčšinou schopní zrealizovať.

IMG_1248 IMG_1730

V našich podmienkach je však ešte stále drvivá väčšina klasických dovolenkárov, ktorí to hrajú na istotu. Žiadne veľké vymýšľanie, osvedčené cestovné kancelárie, obľúbené miesta a rezorty, k tomu všetkému ideálne all inclusive. Jednoducho, uplynulé dve a pol desaťročia nás naučili spoľahnúť sa na tých, ktorí nám niečo ponúkajú a všetko urobia za nás. Na jednej strane je to príjemný pocit, keďže už vieme, čo môžeme čakať a máločo nás prekvapí. No na strane druhej si mnohí do rodinného cestovania netrúfajú vniesť svoje súkromné názory a predstavy. A to je veľká škoda. Veď najlepšia dovolenka je predsa tá, ktorú si vymyslím sám a naplánujem si ju tak, aby ma na nej nič nevyrušovalo.

Práve tento koncept stál na počiatku vzniku CK Wanderer. Chceli sme vám dať možnosť zapojiť sa do prípravy vysnívanej dovolenky a zahrnúť do nej všetky aktivity, o ktoré máte záujem. Viacerí ste sa sprvoti obávali, že to nemôže fungovať, no práve vy ste dôkaz, že práve individuálne cestovanie má budúcnosť. Pozor, individuálne neznamená „na vlastnú päsť“. Je to opak skupinového, kde sa klient musí prispôsobiť termínu, programu, cene a ostatným spolucestujúcim, ktorých možno predtým nikdy nevidel. Samozrejme, aj tento spôsob má svojich prívržencov a množstvo výhod a preto vám ho na porovnanie taktiež ponúkame. Kto však objavil čaro individuálnej turistiky, sotva sa niekedy vráti ku klasike.

Ako to teda funguje? V prvom rade treba mať aspoň predstavu kam chcete ísť, na ako dlho a čo v danej destinácii robiť. S týmto materiálom už môžeme spoločne začať pracovať. Áno, presne tak, spolu – teda vy s nami. Niektoré krajiny, a nie je ich málo, je totiž lepšie a najmä bezpečnejšie vidieť v sprievode skúseného sprievodcu a s vopred dohodnutým itinerárom, ako na vlastnú päsť. Tým, ktorí o danej destinácii nemajú takmer žiadne informácie, ponúkame na tomto webe niekoľko cestovateľských tipov v podobe vzorových individuálnych programov. Môžu, no nemusia si ich vybrať presne v rovnakom znení. Slúžia skutočne len na to, aby každý získal predstavu, čo sa v danom štáte dá a predovšetkým oplatí vidieť. Aj s touto pomocou potom vieme dovolenkárom pomôcť zostaviť program, ktorý spĺňa ich predstavy, požiadavky a neposlednom rade aj finančné možnosti.

domcek 437

S každým návrhom individuálnej cesty sa hráme až dovtedy, kým klient nie je maximálne spokojný. Čo však na papieri vyzerá lákavo, musí dobre dopadnúť aj na samotnom výlete. Zámerne sa vyhýbam slovu zájazd, ktorý skôr evokuje skupinové poznávanie. Že cestujete individuálne neznamená, že od nás dostanete mapu, krížik na čelo a v danej krajine budete úplne opustení. Práve naopak, jednou z najväčších výhod tohto spôsobu dovolenky je prítomnosť súkromného lokálneho sprievodcu. Vyzdvihne si vás na letisku a je s vami počas celej cesty (okrem pobytových dní pri mori) až do vášho odchodu domov. Je to človek, ktorý vás má na starosti a jeho úlohou je maximálne vám spríjemniť celý čas v zahraničí, dať vám o krajine čo najviac informácií, zabezpečiť všetky formality a vybaviť akúkoľvek adekvátnu požiadavku. Okrem toho, práve s ním si viete na mieste flexibilne prispôsobovať program, aby ste sa necítili byť otrokmi vlastnej dovolenky a ďalších spolucestujúcich, ale si ju vychutnali plnými dúškami.

Individuálne cestovanie odporúčame dvojiciam, rodinám, partiám dobrých kamarátov a homogénnym skupinám, ktorých záujmy a predstavy sú viac menej totožné. Práve im dokážeme všiť na mieru do niekoľkých dní všetko, po čom na dovolenke túžia. Či už je to klasické poznávanie histórie, kultúry, architektúry miest, alebo aj špecifické požiadavky ako športové aktivity, adrenalín, luxus, tanec, varenie, treky, safari, nakrúcanie filmov, expedície, zdolávanie vrcholov, atď. Práve kombinácia rôznych aktivít dáva dovolenke ten správny šmrnc a bolo by na škodu pripraviť sa o ne. Nebojte sa preto s nami objaviť čaro individuálnej turistiky. Radi vám s tým pomôžeme.