Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Belgicko: Kráľovstvo praliniek

spoznaj

Belgicko: Kráľovstvo praliniek

Belgicko má viac ako 10 miliónov obyvateľov a rozlohu okolo 30 000 km². Od konca stredoveku až do 17. storočia bolo prosperujúcim obchodným a kultúrnym centrom.
Od 16. storočia po rok nezávislosti v 1830 bolo dejiskom mnohých bojov medzi európskymi mocnosťami.

Nedávno sa Belgicko stalo zakladajúcim členom Európskej únie, pričom na jeho území sídlia mnohé jej orgány. Je sídlom aj pre iné medzinárodné organizácie, napríklad NATO. Belgicko a najmä Brusel však nie je len sídlom eurokratov, nájdete v ňom množstvo nádherných historických sídiel a atrakcií. Okrem toho, kde inde nájdete lepšie pralinky ako práve tu?

Program:

1.deň     Bratislava – Viedeň – Brusel
Odchod na letisko do Viedne a prelet do hlavného mesta Belgicka a v podstate celej Európskej únie. Ak očakávate len uhladených byrokratov, budete príjemne prekvapení. Po prílete do Bruselu uvítanie sprievodcom a transfer do hotela. Po ubytovaní si doprajeme voľno na odpočinok po dlhej ceste a individuálny program.

2.deň Brusel
Po raňajkách sa vyberieme na celodennú prehliadku Bruselu, ktorá sa začne vo štvrti Heysel návštevou svetoznámeho Atómia. Tu si nenecháme ujsť Čínsky pavilón, Japonskú vežu neďaleko kráľovskej rezidencie a štvrť Cinquantenaire. Keďže sa nachádzame v srdci EU, nevynecháme ani prehliadku Európskeho parlamentu, Kráľovského paláca ako aj štvrti Sablon s množstvom obchodíkov s umením. Prehliadku ukončíme návštevou katedrály St Michael. Nenecháme si ujsť ani národného hrdinu Manneken-pis. Po obede pokračujeme návštevou parku „MINI EUROPE” a prehliadkou čokoládovej fabriky Chocolaterie Duval, kde sa zoznámime nielen s históriou výroby čokolády, ale aj s tajomstvom výroby praliniek…odoláte pokušeniu ochutnať, či dokonca si ich sami vyrobiť? Skupina s najdokonalejšími pralinkami vyhráva.

3.deň     Brusel – pohorie Ardeny – Brusel
Dnešný deň začneme presunom do oblasti údolia Meuse. Následne si zasúťažíme pri dvojhodinovej jazde na drezinách v malebnom prostredí údolia Molignée. Na najlepších čaká sladká odmena a chutný obed. Popoludní navštívime rodinnú piváreň Brasserie du Bocq v srdci oblasti Condroz, založenú v roku 1858. Ani po rokoch sa neodklonila od klasickej výroby piva a stále patrí k najlepším tradičným belgickým pivovarom. Dovolíte si neochutnať? Po návrate do Bruselu si vychutnáme večeru v centre mesta.

4.deň     Brusel – Gent – Bruggy
Po raňajkách sa odhlásime z hotela a autobusom sa presunieme do mesta Gent. Toto mesto je zmesou stredovekej architektúry a moderných budov. Z histórie si prezrieme kostol St. Nicholas resp. katedrálu St. Bavo. Po prehliadke mesta budeme pokračovať do Brúg, ktoré sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO a vďaka jazeru lásky Beguinage ich prezývajú aj Benátky severu. Prezrieme si kostol Našej pani so sochou Michelangelovej Madonny, trhového námestia, miestnej radnice s Kaplnkou svätej krvi a množstvom ďalších atrakcií.

5.deň     Bruggy
Voľný program na individuálnu prehliadku Brúg alebo predpoludňajšie pracovné školenie v priestoroch hotela. Po 13.00 si zlepšíme kondíciu a náladu na bicykloch pri hraniciach s Holandskom. Prejdeme sa po Damme, kaštieli Oosterke, ponad miestne kanály, popri vodné mlyny a bunkre. Vychutnáme si omamné ticho vidieka a preskúmame niektoré zo zámkov, ešte stále opradených bohatými historkami. Po splnení zaujímavých úloh si doprajeme belgické pivo a tradičné wafle v miestnom café. Už sa vám zbierajú slinky?

6.deň     Bruggy – Brusel – Viedeň – Bratislava
Podľa času odletu sa odhlásime z hotela a cez Brusel vyrazíme na cestu domov. Koniec programu.


 CENA: na vyžiadanie


CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku
Letiskové poplatky
Ubytovanie v hoteloch vyššej triedy s raňajkami
Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
Súkromnú dopravu klimatizovaným autobusom
Poznávací okruh s miestnymi anglicky hovoriacimi sprievodcami a slovenským supervízorom
Všetky team buildingové aktivity a vybavenie
Vnútroštátne presuny
Vstupné do atrakcií podľa itinerára
Prepitné sprievodcom
Poistenie insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

Cestovné poistenie, osobné výdavky


Ubytovanie:

Hotel Bedford 4* Brusel
Hotel De Medici 4* Brugges


Itinerár je možné doplniť aj o hotelový pobyt v ktoromkoľvek z vybraných miest. Program zároveň môžeme upraviť a doplniť podľa vašich predstáv, časových a finančných možností.

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.

OBJEDNAŤ/INFORMOVAŤ SA









Štandard


Strava


Typ zájazdu


Destinácia



Typ letenky


Preferovaná doprava


Víza


Poistenie