Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Čína: Dominanty krajiny

spoznaj

Čína: Dominanty krajiny (8.4.-17.4.2018)

Termín: 8.4.-17.4.2018
Ubytovanie:
hotely 3*
Strava:
polpenzia
Program:
poznávací


   

Kolíska svetovej civilizácie, najkrajšie a najznámejšie miesta Číny, tradičný Peking, starobylý Sian, finančné centrum Šanghaj a Benátky východu Sučou. Čínsky múr, Zakázané mesto, Olympijský park, Terracottova armáda a množstvo ďalších atrakcií.

Program:

8.-9.4.                Viedeň – Peking (R)

Poobede sa presunieme na letisko do Viedne a nasledujúci deň dopoludnia priletíme do Pekingu, kde sa zvítame angl. hovoriacim sprievodcom a presunieme do hotela. Zvyšok dňa si dáme odpočinok po náročnom presune z Európy a večeru v miestnej reštaurácii.

8.-9.4.                Peking (R)

Po raňajkách v hoteli sa pod prísnym dohľadom vševediaceho Maa prejdeme po Námestí nebeského pokoja a v Zakázanom meste (sídle cisárov posledných dynastií) si povieme, prečo boli dlhé roky v kurze eunúsi. Následne sa presunieme do časti Hutong, kde absolvujeme prehliadku na rikši (asi 30 minút jazdy), kde spoznáme každodenný život miestnych ľudí. Hutongy sú jedinečné uličky v Pekingu s výhľadom na nádvoria domov postavených na oboch stranách ulice.

11.4.                     Peking – Veľký múr (R)

Vraj je to jediná stavba, ktorú vidno z vesmíru. A my sa vyšplháme na ňu! Veľký Čínsky múr v Badalingu bude zase raz dobitý. Doprajeme si náročný výstup po nekonečných schodoch. Príjemne unavení navštívime hrobku dynastie Ming, ktorá je najväčším palácovým komplexom na svete. Následne zavítame aj Olympijského areálu kde si prezrieme neopakovateľný štadión „vtáčie hniezdo“ a stále prítomný duch olympiády nám určite vyrazí dych. Gurmánsky orgazmus zažijeme v tradičnej reštaurácii pri pekinskej kačici. Toto jedlo bolo pripravované od doby cisárstva, a je teraz považované za jedno z národných jedál v Číne.e.

 

cina_program_5

cina_program_6

12.4.                     Peking – Sian (R)

Čína má dlhú tradíciu bojových umení (kungfu), ktorá obsahuje stovky rôznych štýlov. Jeden z druhou je Taichi – typické čínske bojové umenie, ktoré zdokonalili a cvičili na svoju obranu ako aj pre zachovanie zdravia. Dnes budeme mať šancu absolvovať jednu hodinu taichi. Potom sa presunieme do Nebeského chrámu – majstrovského diela čínskej krajinnej architektúry, kde sa starí cisári modlili za božie požehnanie celého národa. Po obede sa vydáme na stanicu a následne vysokorýchlostným vlakom prídeme do Sianu (14.00 / 18.23), kde sa ubytujeme a navečeriame v miestnej reštaurácii.

cina_program_2

cina_program_4

13.4.                   Sian (R)

Byť v Siane a nenavštíviť nezabudnuteľnú Terracottovu armádu sa považuje za veľkú chybu. My ju neurobíme! Označujú ho jeden z najvýznamnejších archeologických nálezov v 20. storočí – je to armáda terakotových bojovníkov a bronzových vozov pochovaných v obrovských podzemných trezoroch v hrobe cisára Qin už viac ako 2200 rokov. Po prehliadke preskúmame moslimskú štvrť, kde si prezrieme Veľkú mešitu, ktorá bola postavená v čínskom štýle obklopená záhradami. S výnimkou niektorých arabských nápisov a dekorácii, mešita nemá kopulu v tradičnom štýle minaretov ale je to stále aktívne miesto uctievania náboženstva a niekoľko bohoslužieb sa koná každý deň.

14.4.                  Sian – Šanghaj (R)

Ráno si prezrieme Starý mestský múr – najväčšie a najlepšie udržiavané mestské hradby v Číne, ktoré sú 12 metrov vysoké, 12-14 metrov široké a 15-18 metrov hrubé na svojej spodnej časti. Tiahnu sa v dĺžke 13,7 kilometrov s hlbokou priekopou, ktorá ho obklopuje. Chcete sa povoziť na bicykli?. Potom prejdite k Pagode divokej husi (liaheň budhizmu v starej Číne). Malá pagoda divej husi je súčasťou múzea Sian. Múzejná expozícia obsahuje asi 130.000 kusov drahých relikvií ukazujúcich nádhernú históriu a kultúru mesta Sian a Číny ako sú budhistické sochy, kamenné sochy, porcelán, kaligrafie, obrazy a podobne. Pri návšteve múzea sa budeme mať možnosť naučiť sa čínsku kaligrafiu. Podvečer sa letecky presunieme do Šanghaja, kde sa ubytujeme a navečeriame v miestnej reštaurácii.

cina_program_7

cina_program_3

15.4.                 Šanghaj (R)

Obrovský megapolis s množstvom mrakodrapov v štvrti Pudong a obchodných centier. Šanghaj však má čo ponúknuť nielen biznismenom. Dominantou je televízna veža z budúcnosti, čnejúca nad mestom (nenecháme si ujsť fantastický výhľad). Dnes sa pôjdeme pomodliť do Chrámu jadeidového Budhu a nakúpiť si suveníry na trh Yu. Navštívime aj Šanghajské múzeum a zastavíme sa v štvrti Bund. Chutí vám sladké? Potom miestna kuchyňa si vás určite získa.

16.4.                 Šanghaj – Sučou – Šanghaj (R)

Dnes nás čaká celodenný výlet do mesta Su-čou súkromným autobusom. Vedeli ste, že Benátky majú aj v Číne? Pre svoje kanály, mostíky a množstvo člnov si toto prirovnanie vyslúžilo Sučou. Je to starobylé mesto s bohatou históriou a preto ho právom zaradili na zoznam UNESCO. Jeho pýchou sú prekrásne záhrady (zrejme najkrajšie v celej krajine), okrem nich si prezrieme aj miestne múzeum, závod na výrobu hodvábu, Tigriu horu a po kanáloch sa povozíme v tradičnej plti. Neskoro popoludní sa presunie spať do Šanghaja.

17.4                  Šanghaj (R)

Doobeda sa odhlásime z hotela a presunieme na letisko, následne preletíme do Viedne. Koniec programu.


MAPA


PODMIENKY


Celková cena:  1.725 € / osoba v dvojlôžkovej izbe*
Príplatok za 1/1: 330 €

* cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku Viedeň/Peking, Šanghaj/Viedeň
 • Vnútroštátny prelet Sian/Šanghaj
 • Ubytovanie v hoteloch vyššej triedy
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
 • Poznávací program so skúseným anglicky hovoriacim sprievodcom a slovenským supervízorom
 • Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným autobusom a vlakom (Peking/Sian).
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Víza
 • Pivo/víno a nealko nápoj k obedom počas poznávacej časti
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové poplatky
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Víza (40 € – vybavíme vám ich),
 • Cestovné poistenie (2,89 € osoba/deň)
 • Osobné výdavky

UBYTOVANIE

 • King Parkview Hotel, Peking (Standard room / 3 noci)
 • Xi’an Skytel Hotel, Sian (Standard room / 2 noci)
 • Express by Holiday Inn Putuo Shanghai, Šanghaj (Standard room / 3 noci)

LETENKY

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.