Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Dubaj: Kráľovstvo šejkov

spoznaj

Dubaj: Kráľovstvo šejkov

Rozprestierajú sa na Arabskom polostsae-dubaj-3rove pri brehoch Perzského zálivu. Väčšinu územia pokrývajú pusté púšte. Na území bývalého britského protektorátu, založeného v 19. storočí, vznikol v roku 171 štát pozostávajúci zo 7 emirátov. Dve najbohatšie, najľudnatejšie a najrozľahlejšie sú Abú Zabí a Dubaj. Hlavný zdroj príjmov je z ťažby ropy a zemného plynu, ktorých ložiská siahajú až na morské dno. Brána obchodu Dubaj s moderným prístavom má súčasne aj trh so zlatom medzinárodného významu. Prekvitajúca turistika v Dubaji je založená na garantovanom slnečnom počasí, čistom a bezpečnom životnom prostredí, výhodných nákupoch a super príležitostiach športového vyžitia, najmä golfu a vodných športov.

Program:

sae-dubaj-2

1.-2.deň    Bratislava/Viedeň – Dubai
Spoločný odchod autobusom z Bratislavy do Viedne. Vybavenie formalít na letisku a odlet do Dubaja. Skoro ráno nás víta prebúdzajúci sa svet bohatých šejkov, exotických stavieb, nehostinných púští a nádherných pláží. Po prílete sa osviežime a pohodlným autobusom sa vydáme na poldennú prehliadku Dubaja. V rámci nej si prezrieme mešitu Jumeirah, ktorá je ukážkou modernej islamskej architektúry a jeden z najfotografovanejších objektov Dubaja. Krátky exkurz jeho históriou získame v miestnom múzeu. Navštívime aj pevnosť Al Fahidi a vodným taxíkom sa doplavíme k starým obchodným uličkám, tzv. „súkom”. Obed si vychutnáme v našom hoteli, po ktorom sa ubytujeme v jeho súkromnej časti. Popoludní si dosýta oddýchneme po dlhej ceste z Európy. Vrcholom dnešného dňa bude plavba tradičnou drevenou loďou (Dhow), na ktorej si vychutnáme nádheru celého zálivu a vynikajúcu večeru pre fajnšmekrov.


sae-dubaj-1

3.deň Dubai
Po raňajkách sa vyberieme na prehliadku Mall of Emirates, ktorý je oddychovým, zábavným a nákupným centrom Dubaja. Otvorili ho v septembri 2005 a je najväčším obchodným centrom mimo severnej Ameriky. Na vyše 223 tisícoch metroch štvorcových plochy nájdete 450 obchodov, populárnu lyžiarsku halu, dvojúrovňovú Magic Planet, kino so 14-mi sálami a divadlo pre 500 návštevníkov. Môžeme vyskúšať aj niektorú zo 70. reštaurácií a coffee shopov, no obedík si dáme v reštaurácii Sezzam, kde budeme mať výhľad na snežný park. Popoludní oddych a individuálny program. Podvečer vyrazíme na Dubai mall so svetovými atrakciami a obchodmi, v ktorých zoženiete úplne všetko. Okrem nákupov si môžeme zakorčuľovať na ľadovej ploche, zájsť do akvária a nechať sa unášať pri fontánovej šou. Večerať budeme v reštaurácii Abdel Wahab.

4.deň     Dubai
Predpoludním si užijeme trochu voľna, po ktorom sa vydáme za dobrodružstvom do vodného sveta v Atlantis the Palm. Vodný svet na ploche 17 hektárov nás ohúri množstvom bazénov a atrakcií, v rámci ktorých nechýbajú tobogány, šmykľavky, protiprúd, vlny a množstvo ďalších. Osviežujúci obed si vychutnáme v reštaurácii Kaleidoscope, ktorá ponúka to najlepšie zo stredozemnej kuchyne. Večera bude skutočným zážitkom v miestnom akváriu, kde nám budú robiť spoločnosť morské potvory v dubajskej zátoke.

5.deň     Dubaisae-dubaj-4
Po raňajkách budeme mať voľný program a po ňom nás už čaká výlet do púšte. Zapojíte sa do aktivít, ktoré inde nenájdete? Najprv si na terénnych autách vyskúšame dobrodružnú jazdu dunami, potom môžeme presadnúť na štvorkolky, povoziť sa na ťavách a následne si zalyžovať na sand boardoch. Pred západom slnka sa presunieme do stredu púšte, kde sa v krajine nikoho občerstvíme čerstvým džúsom a jahodami, a necháme slnka spadnúť do mora piesku. Nádherný farebný zážitok, na ktorý sa nezabúda. To však ešte nie je na dnes všetko! Čaká nás Tisíc a jedna noc so živou hudbou a večerou v štýle BBQ pod hviezdnou oblohou. Skúšali ste už vodnú fajku? Ak nie, budete mať skvelú príležitosť. Ako pravým šejkom nám budú k tomu tancovať brušné tanečnice, od ktorých sa nám určite nebude chcieť odísť.

6.deň     Dubai – Viedeň/Bratislava
Ráno si oddýchneme po predchádzajúcom náročnom dni, na poludnie sa odhlásime z hotela a posilníme sa obedom pred cestou domov. Presun na letisko a po exotickom pobyte sa plní zážitkov cez Viedeň vrátime späť do Európy.


CENA: na vyžiadanie


CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodná letenka
Letiskové poplatky
Ubytovanie v hoteloch vyššej triedy
Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI – all inclusive)
Súkromnú dopravu klimatizovaným autobusom (vrátane BA-Viedeň-BA)
Poznávací program so slovenským supervízorom a miestnymi anglicky hovoriacimi sprievodcami
Pitný režim počas prehliadok a výletov
Vnútroštátne presuny
Vstupné do atrakcií podľa itinerára
Prepitné sprievodcom
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

Cestovné poistenie, víza, osobné výdavky


Ubytovanie:

HYATT REGENCY DUBAI•5 STAR CITY PROPERTY
DHOW PALACE HOTEL•4 STAR


Itinerár je možné doplniť aj o hotelový pobyt v ktoromkoľvek z vybraných miest. Program zároveň môžeme upraviť a doplniť podľa vašich predstáv, časových a finančných možností.

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.

OBJEDNAŤ/INFORMOVAŤ SA

Štandard


Strava


Typ zájazdu


DestináciaTyp letenky


Preferovaná doprava


Víza


Poistenie