Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

India: Brušné tance v Indii

relax

India: Brušné tance v Indii


Rušné Dillí, kde je ulica pre mnohých domovom aj reštauráciou, škola brušných tancov, ktorá vás naučí s telom robiť zázraky, silný príbeh nekonečnej lásky na populárnom Taj Mahale, ružové mesto Jaipur a dobytie pevnosti na slonovi, legendy o mocných radžoch, zážitok a poznanie nielen pre tanečnice …

Program

1.-2.deň     Viedeň – Dillí
Odchod z Bratislavy/Viedne a prelet do hlavného mesta Indie. Namašté, víta nás Dillí, hlavné mesto Indie, ktoré je jedinečnou ukážkou spojenia modernej kultúry so starými prvkami. Je bohaté na architektúru, kultúru, a ľudskú rôznorodosť, nájdeme v ňom množstvo múzeí, monumentov, galérií, záhrad a exotických výjavov. Spája dva úplne odlišné no harmonické svety – starú a novú časť. Dillí je zároveň bránou do celej Indie, ktorá nás ani na sekundu nenechá zabudnúť na rozdiely medzi chudobou a bohatstvom. Po prílete voľný program, ktorý využijeme na relax po náročnom lete alebo prehliadku blízkeho okolia.

3.deň     Dillí – Agra
Podrobná prehliadka mesta. Prezrieme si najväčšie atrakcie Starého a Nového Dillí, Qutub Minar, Gándhího pamätník, pri ktorom si povieme príbeh o otcovi národa, Hrobku Humayun alebo Jama Masjid (najväčšiu mešitu v Ázii). Prejdeme sa popod Bránu Indie a nahliadneme do sídla vlády, či populárnej Červenej pevnosti. Prvé nákupy na tradičných domácich trhoch. Pozor však na žobrákov, ktorých je v Dillí viac ako dosť.

4.-6.deň     Dillí – brušné tance
Počas týchto troch dní to, dámy, roztočíme. Pripravte si panvové svaly a ideme na to. Ráno aj večer nás čakajú vždy dve lekcie tanca pod dohľadom skúsených lektorov. Vedeli ste, že to bol pôvodne „pôrodný tanec”? Dnes však už tehotenstvo nie je podmienkou. Brušný tanec má terapeutické účinky. Ak si chcete prečistiť myseľ a omladiť telo, je to pre vás to pravé. Hravou formou si posilníte svalstvo, spružníte kožu a podučíte sa harmónii medzi telom a duchom. Možno tiež zabudnete na problémy všedného života a naučíte sa byť ženami. Vítaní sú aj muži. Jednoducho každý, od ľudí so sedavým zamestnaním, až po vrcholových športovcov.

7.deň     Dillí – Agra
Presun do historickej Agry s jej najväčším lákadlom Taj Mahal. Agra je virtuálna brána do sveta poznania, za ktorou sa už dávno zastavil čas. Ešte aj dnes je schopná rozpovedať stáročia staré príbehy. V známom epose „Mahabharat” sa táto oblasť vykresľuje ako „Agraban” (integrálna súčasť Brij Bhumi, krajiny Krišnu). História Agry siaha do roku 1475, keď sa začala rozvíjať za vlády radžu Badala Singha. Možno sa dozvieme, či je príbeh o Tisíc a jednej noci pravdivý?

8.deň     Agra – Jaipur
Predpoludním navštívime Taj Mahal (v piatok zatvorené) a pevnosť Fort. Taj Mahal je najkrajší pamätník lásky, aký kto kedy postavil. Kráľ Šáhdžahán ho daroval svojej milovanej manželke Mumtáz Mahal po jej smrti. Mnohými označovanú ako najkrajšiu stavbu sveta budovali medzi rokmi 1630 – 1653. Je to oslava ženy a domorodej architektúry. Steny paláca sú vykladané polodrahokamami a niekoľko krát sa ich pokúsili ukradnúť, či celú stavbu dokonca presunúť do Británie. Našťastie, zostala v Agre, v štáte Uttar Pradesh, a je ozdobou celej krajiny. Cez opustené mesto Mughalskej dynastie, Fatehpur Sikri vyrážame do „ružového mesta” Jaipur. Stačí sa pozrieť okolo seba a hneď vám bude jasné, prečo tá prezývka. Ešte stále neviete, čo je to exotika? Pri pohľade na verejné toalety v strede námestia to razom zistíte…

9.deň     Jaipur
Jaipur založili v roku 1727 a dnes si ho poriadne vychutnáme. Najskôr dobyjeme zaujímavú pevnosť Amber Fort na kopci za mestom. Necháte sa na jej vrchol vyniesť ako pravý maharadža na sloňom chrbte? Prezrieme si Jagmandir alebo Zrkadlovú sieň, ktorá pripomína odrazy hviezd na nočnej oblohe, či chrám bohyne Kálí. Zvyšok dňa strávime prehliadkou najväčších dominánt mesta, medzi ktoré určite patrí miestne Observatórium a Mestský palác (známy najmä múzeom odevov a strážou). Zostanú nám sily na večerné nákupy. Na miestnom bazáre to stojí za to!

10.deň     Jaipur – Dillí
Z ružového mesta smerujeme späť do Dillí. Po príchode sa ubytujeme v hoteli a zvyšok dňa voľno na posledné nákupy a kontakt s krajinou kontrastov.

11.deň     Dillí – Viedeň
Vytancovaní a plní zážitkov odchádzame na letisko Indiry Ghándiovej a naberáme smer Viedeň.

CENA: na vyžiadanie


CENA ZAHŔŇA

 • Súkromnú dopravu klimatizovaným autom, nočné presuny vlakom (v cene zájazdu)
 • Poznávací okruh s miestnymi anglicky hovoriacimi sprievodcami
 • Kurz brušných tancov s profesionálnymi lektormi
 • Vstupné do všetkých atrakcií v rámci itinerára
 • Jazdu na slonovi v Jaipure (pevnosť Amber)
 • Ubytovanie v hoteloch strednej a vyššej triedy podľa vybranej kategórie s polpenziou
 • Vnútroštátne presuny
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza,
 • Medzinárodná letenku a letiskové poplatky
 • Cestovné poistenie
 • Osobné výdavky
 • Prepitné sprievodcom

O ZÁJAZDE

Ide o cestovateľsky nenáročný, kvalitný poznávací zájazd, zameraný na lekcie brušných tancov s profesionálnymi lektormi. Zároveň vám predstavíme históriu a súčasnosť najväčšej demokracie sveta. To všetko s najlepšími miestnymi sprievodcami. Ubytovanie v kvalitných hoteloch, dvojlôžkové izby s vlastným WC, TV, kúpeľňou. Strava vo forme polpenzie, z ktorej si vyberie každý.


POZNÁMKA

Itinerár je možné doplniť aj o hotelový pobyt v ktoromkoľvek z vybraných miest. Program zároveň môžeme upraviť a doplniť podľa vašich predstáv, časových a finančných možností.

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.

ŽIADOSŤ O INDIVIDUÁLNU PONUKU


Meno:*
Adresa:*
E-mail:*
Telefón:*
-
Dátum odchodu:*
Dátum príchodu:*
Štandard ubytovania:*
Strava:*
Typ zájazdu:*
Destinácia:*
Typ letenky:
Preferovaná letecká spoločnosť:
Preferovaná doprava:*
Víza:
Poistenie:
Vaše predstavy / názor: