Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

India: Perly severu Dillí a Agra

spoznaj

India: Perly severu Dillí a Agra

India je veľmi zvláštna a záindia-jaipur-1roveň špecifická krajina. Jej najstaršiu históriu sprevádzajú pokusy o zjednotenie, ktoré však neustále striedalo opätovné delenie. Druhá najľudnatejšia krajina sveta je považovaná za najväčšiu demokraciu na svete. Viac kontrastov ako práve v Indii však inde sotva nájdete. Napriek tomu je plná farieb, inšpirácie a duchovna. Bohatou históriou a kultúrou určite zaujme každého návštevníka, ktorí si z nej odnesie nezabudnuteľné zážitky.

Program:

1.-2.deň    Viedeň – Dillí
Predpoludním stretnutie v Bratislave, autobusový presun na letisko vo Schwechate a prelet do hlavindia-dilli-1ného mesta Indie, Dillí. Ráno príchod do cieľovej destinácie. Víta nás Naí Dillí, hlavné mesto Indie, ktoré je jedinečnou ukážkou spojenia modernej kultúry so starými prvkami. Spája dva úplne odlišné no harmonické svety – starú a novú časť. Dillí je zároveň bránou do celej Indie, ktorá nás ani na sekundu nenechá zabudnúť na rozdiely medzi chudobou a bohatstvom. Spoločné raňajky a prehliadka najväčšej mešity v Ázii, Jama Masjid a pevnosti Red Fort, ktorú dokončil kráľ Šáhdžahán v roku 1648. Obed v reštaurácii a ubytovanie v hoteli. Popoludní sa vydáme na prehliadku Nového Dillí. Na otca Indie, charizmatického Mahatmu Gándhího si spomenieme pri jeho pamätníku Raj Ghat. Navštívime aj najvyšší tehlový minaret na svete Qutub Minar. Prejdeme sa aj popod významnú Bránu Indie a nahliadneme do sídla vlády. Zastavíme sa aj pri hrobke kráľa Humayuna, ktorá je nápadne podobná Taj Mahalu. Ak sa vám ho, podľa legendy, podarí obopnúť rukami za chrbtom, splní sa vám želanie, na ktoré si pri tom spomeniete. Večera a nocľah v hoteli.

3.deň     Dillí – Agra
Po raňajkách vyrazíme po cestách plných dobytka a ľudí do Agry (cca 5 hodín). Cestou sa zastavíme v opustenom meste Fatehpur Sikri, ktoré sa preslávilo najmä v časoch mughalskej dynastie. Malo to byť prvé indo-islamské mesto, no trvalo sotva desať rokov a všetci ho opustili. Presun do Agry, ktorá je virtuálnou bránou do sveta poznania, za ňou sa už dávno zastavil čas. Ešte aj dnes je schopná rozpovedať stáročia staré príbehy. V známom epose „Mahabharat” sa táto oblasť vykresľuje ako „Agraban” (integrálna súčasť Brij Bhumi, krajiny Krišnu). História Agry siaha do roku 1475, keď sa začala rozvíjať za vlády radžu Badala Singha. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

4.deň     Agraindia-agra-1
Zavčas rána navštívime azda najznámejší pamätník lásky, Taj Mahal, a vychutnáme si pri ňom východ slnka. Dal ho postaviť kráľ Šáhdžahán svojej milovanej manželke Mumtáz Mahal po jej smrti. Mnohými označovanú ako najkrajšiu stavbu sveta budovali medzi rokmi 1630 – 1653. Je to oslava ženy a domorodej architektúry. Steny paláca sú vykladané polodrahokamami a niekoľko krát sa ich pokúsili ukradnúť, či celú stavbu dokonca presunúť do Británie. Našťastie, zostala v Agre, v štáte Uttar Pradesh, a je ozdobou celej krajiny. Vrátime sa do hotela na raňajky a po nich si predstavíme kráľovskú hrobku Itmad Ud Daulah, ktorej sa hovorí aj Baby Taj. S Agrou sa bližšie zoznámime aj z rikše, ktorá nás povozí po jej uličkách. Po obede v reštaurácii sa presunieme do Pevnosti Agra, ktorú nechal postaviť panovník Akbar na západnom brehu rieky Yamuna. Pevnosť je plná palácov a záhrad a dnes dominuje centru mesta. Krátky oddych v hoteli a večerná nezabudnuteľná šou s laserovými efektmi. Miestni umelci a tanečníci nám v 80 minútovom predstavení osvetlia históriu Taj Mahalu. Následne večera a nocľah v hoteli.

5.deň     Agra – Dillí
Po raňajkách návšteva miestneho bazáru, prípadne špecializovaného obchodu so suvenírmi, kde si budete môcť nakúpiť všetko, po čom túžite. Na poludnie sa odhlásime z hotela a pred návratom do Dillí sa posilníme obedom v reštaurácii, po ktorom vyrazíme na cestu späť do hlavného mesta (204 km / cca 4-5 hodín). Vo večerných hodinách príchod do hlavného mesta, večera a nocľah.

6.deň     Dillí – Viedeň
Po skorých raňajkách odhlásenie z hotela a presun na medzinárodné letisko Indiry Ghándiovej. V Indii treba byť pre prísne kontroly na letisku už 3 hodiny pred odchodom lietadla. Následný odlet do Viedne a presun autobusom do Bratislavy. Koniec programu.


CENA: na vyžiadanie


CENA ZAHŔŇA:
Medzinárodnú letenku
Letiskové poplatky
Ubytovanie na 4 noci v hoteli vyššej kategórie
Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
Autobusovú dopravu BA-Viedeň-BA
Poznávací program so slovenským supervízorom a miestnym, anglicky hovoriacim, profesionálnym sprievodcom
Pozemné transfery klimatizovaným autobusom
Vstupy do atrakcií a pamiatok
Víza
Prepitné sprievodcom
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

Cestovné poistenie, víza, osobné výdavky


Ubytovanie 4*:
The Fern Delhi
Marina Agra


Itinerár je možné doplniť aj o hotelový pobyt v ktoromkoľvek z vybraných miest. Program zároveň môžeme upraviť a doplniť podľa vašich predstáv, časových a finančných možností.

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.

OBJEDNAŤ/INFORMOVAŤ SA









Štandard


Strava


Typ zájazdu


Destinácia



Typ letenky


Preferovaná doprava


Víza


Poistenie