Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

India: Zlatý trojuholník a Bombaj, Goa, Amritsar

nové

India: Zlatý trojuholník a Bombaj, Goa, Amritsar (17.2.-3.3.2018)

Termín: 17.2.-3.3.2018
Ubytovanie: hotely 4*
Strava: raňajky
Program: poznávací

india-jaipur-plavajuci-zamok2india-jaipur-1

 

 

 

 

 

————-

India je veľmi zvláštna a zároveň špecifická krajina. Najväčšie atrakcie Indie – pulzujúce Dillí, Agra a jeden z divov sveta Taj Mahal, Červená pevnosť, Ružové mesto Jaipur, jazda na slonoch a množstvo iných bombónikov. Intenzívny zážitok v 4* hoteloch s plnou penziou za výbornú cenu. Jej najstaršiu históriu sprevádzajú pokusy o zjednotenie, ktoré však neustále striedalo opätovné delenie. Druhá najľudnatejšia krajina sveta je považovaná za najväčšiu demokraciu na svete. Viac kontrastov ako práve v Indii však inde sotva nájdete. Napriek tomu je plná farieb, inšpirácie a duchovna. Bohatou históriou a kultúrou určite zaujme každého návštevníka, ktorí si z nej odnesie nezabudnuteľné zážitky.

Program:

1.-3. deň           Viedeň – Dillí (R)

Odlet z Viedne do hlavného mesta Indie. Víta nás Naí Dillí, ktoré je jedinečnou ukážkou spojenia modernej kultúry so starými prvkami. Spája dva úplne odlišné, no harmonické svety – starú a novú časť. Dillí je zároveň bránou do celej Indie, ktorá nás ani na sekundu nenechá zabudnúť na rozdiely medzi chudobou a bohatstvom. Po raňajkách a krátkom oddychu nás čaká dôkladná prehliadka mesta. Popri Červenej pevnosti navštívime najznámejšiu a najväčšiu mešitu celej Ázie, Jama Masjid, v ktorej sa naraz dokáže modliť až 25 tisíc veriacich. Rikšou sa povozíme po úzkych uličkách starého mesta, nenecháme si ujsť ani Nové Dillí s najvyšším tehlovým minaretom na svete Qutub Minar. Ukážeme si aj významnú Bránu Indie, prezidentský palác, miestny parlament a pri pamätníku si pripomeniete aj odkaz Mahátma Gándhího.

india_program_1india_program_3

4. deň                Dillí – Agra (R)

Po raňajkách sa cez opustené mestečko Mughalskej dynastie Fatehpur Sikri (postavil ho kráľ Akbar v roku 1569) presunieme do Agry, známej najmä svojím pamätníkom lásky, Taj Mahal. Neskôr sa vydáme do nádhernej pevnosti Agra Fort, ktorá je plná príbehov a dôkazov indo-islamskej architektonickej dokonalosti. Ráno si jeden z novodobých divov sveta vychutnáme v plnej kráse.  Východ slnka nad riekou Yamuna je nezabudnuteľný. Mnohí ho označujú ako najkrajšiu stavbu sveta. Svojej žene dal Taj Mahal postaviť kráľ Šahdžahán v 17. storočí na znak nekončiacej lásky.

india_program_6india_program_2

5. deň                  Agra – Jaipur (R)

Dnes nás čaká presun do ružového mesta Jaipur. Po príchode si prezrieme Jagmandir alebo Zrkadlovú sieň, ktorá pripomína odrazy hviezd na nočnej oblohe, rozsiahle nádvoria a záhrady, či chrám bohyne Kálí. Ukážeme si najväčšie dominanty mesta, Mestský palác (známy najmä múzeom odevov a strážou, dodnes je sídlom Maharadžu), observatórium Jantar Mantar a Hawa Mahal (Veterný palác).

india_program_5india_program_7

6. deň                   Jaipur – Bombaj (R)

Na ďalší deň nás čaká výlet do pevnosti Amber Fort, kam sa necháme vyviezť ako pravý maharadža na sloňom chrbte. Pevnosť leží na úbočí kopcov iba niekoľko kilometrov za mestom. Skúsite sa zjednávať na miestnom bazáre? Poobede sa presunieme na letisko a preletíme do mesta filmu – Bombaja. Tu sa presunieme na hotel a individuálne preskúmame zákutia mesta.

7. deň                  Bombaj (R)

Po raňajkách sa vydáme na prehliadku sloních jaských, ktoré sa nachádzajú v blízkosti nepreniknuteľnej džungle, len kúsok od pobrežia Arabského mora. Jedna z najstarších skalných štruktúr v krajine, Elephantské jaskyne, sú perfektným výrazom archaického indického umenia spojeného s kultom lorda Šivu. Sú jedinečným svedectvom o minulosti civilizácie. Ostrov, na ktorom sú jaskyne postavené, bol pôvodne známy ako Gharapuri a Portugalčania ho označili za ostrov Elephanta, keď objavili veľkú kamennú stavbu slona na ostrove. Chrám bol postavený predovšetkým na uctievanie lorda Šivu a “šivaizmu”. Popoludní si prezrieme Bránu Indie, s výhľadom na prístav a prejdeme sa aj po najväčšej „otvorenej“ práčovni Dhobi Ghat. Následne sa vydáme na Malabar Hill do krásnej záhrady a do parku Kamla Nehru, odkiaľ je nádherný výhľad na Bombaj a Arabské more. Navštívime tiež Mani Bhavan, malé múzeum venované životu a dielam Mahatmu Gándhího ako aj rušný trh Crawford.

GATE OF INDIA

DHOBI GHAT

 

 

 

 

 

 

8. deň                   Bombaj – Goa (R)

Po raňajkách sa presunieme na letisko a preletíme na oddychovú časť do oblasti Goa. Hotel Baywatch sa nachádza v meste Colva s vonkajším bazénom, fitnes centrom a kúpeľným a wellness centrom. Je vzdialený 1 km od pláže Colva a pláže Benaulom. V reštaurácii Pams si vychutnáme výber indickej a medzinárodnej kuchyne. Máme možnosť sa osviežiť nápojmi v kaviarni Pams a Harry Lounge Bar. Tu strávime nasledujúce dni oddychu.

9.-10. deň               Goa (R)

Ďalšie dni si vychutnáme voľný oddych na pláži a všetky chute indickej kultúry ako aj stravy. Dáte sa aj „ajurvedicky“  vymasírovať ? Nech sa páči, všetko je na dosah.

GOA Baywatch Resort 2

GOA

 

 

 

 

 

11.-13. deň               Goa – Dillí – Amritsar* – Dillí (R)

Po raňajkách sa na obed odhlásime z hotela sa letecky cez Dillí presunieme na hranicu s Pakistanom, do mesta Amritsar (fakultatívne). Po dvoch dňoch strávených na fakultatívnom výlete (program viď nižšie) sa podvečer presunieme späť do Dillí, kde sa ubytujeme.

14. deň                  Dillí – Viedeň (R)

Po raňajkách a voľnom programe sa pred obedom odhlásime z hotela presunieme na letisko a odletíme do Európy. Koniec programu.

————

 *Amritsar – celková cena je bez fakultatívneho výletu do Amritsaru. V prípade nezáujmu o fakultatívny výlet ostane klient dve noci v Dillí s voľným programom (bez sprievodcu).   

Ponuka fakultatívneho výletu

Amritsar – po prílete sa ubytujeme a na druhý deň preskúmame hranicu Wagah, ktorá leží na Veľkej ceste medzi mestami Amritsar v Pandžábe a Lahore v Pakistane. Je to jediná cestná hranica, ktorá prechádza medzi Indiou a Pakistanom. Hranica je vzdialená 20 km od mesta Amritsar a 22 km od Lahore. Následne navštívime záhradu Jallianwala Bagh, v ktorej sa nachádza pamätník národného významu, založený v roku 1951 vládou Indie, na pamiatku masakra neozbrojených žien a detí britskými okupačnými silami pri príležitosti Pandžábského nového roku 13. apríla 1919. Na záver si prezrieme Zlatý chrám Amritsar (Sri Harimandir Sahib Amritsar). Je to nielen centrálnym náboženským miestom Sikhov, ale aj symbolom ľudského bratstva a rovnosti. Zlatý chrám Amritsar má jedinečnú architektúru a je postavený na úrovni nižšej ako je okolitá úroveň krajiny. Štyri vchody tejto svätyne zo všetkých štyroch strán znamenajú, že ľudia zo všetkých oblastí života sú rovnako vítaní.


MAPA


PODMIENKY


Cena zájazdu: 1.980 € / osoba v dvojlôžkovej izbe*

Príplatok za 1/1: 560 €

* cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku Viedeň/Dillí/Viedeň
 • Lokálne prelety Jaipur/Bombaj, Bombaj/Goa, Goa/Dilli
 • Ubytovanie v kvalitných hoteloch na 13 nocí s raňajkami
 • Pozemné transfery v klimatizovanom autobuse
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
 • Poznávací program s anglicky hovoriacim sprievodcom a slovenským supervízorom
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové poplatky
 • Dvojdňový fakultatívny výlet do mesta Amritsar letecky Dillí/Amritsar/Dillí (od 290 €)
 • Víza (60 €)
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Osobné výdavky
 • Cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu (2,89 €/deň)

LETENKY

Air India (priamy let) alebo alternatívny

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.