Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

JAR: Safari na konci sveta

poznaj

JAR: Safari na konci sveta (8.11.-18.11.2018)

Termín: 8.11.-18.11.2018
Ubytovanie:
hotely a rezorty 3* a 4*
Strava:
podľa itinerára

Program: poznávací

JAR_1 JAR_2

Program:

1.-2.deň.         Viedeň – Kapské mesto  

Odchod z Viedne a prelet cez Londýn do Kapského mesta. Po prílete privítanie sa so sprievodcom, transfer do hotela a oddych po dlhom prelete z Európy. Víta vás tretie najväčšie mesto JAR a jedno z najkrajších sídiel na svete, 3 a pol miliónové Kapské mesto – jeden z najväčších prístavov a stredisko cestovného ruchu v krajine.

3.deň              Kapské mesto – Cape Point (R,O)

Po raňajkách vyrazíme na celodennú prehliadku Cape Penninsula. Pri potulkách polostrovom si to popri krásnych plážach nasmerujeme na najjužnejšie miesto kontinentu Cape Point. Dych vám vyrazia nádherné scenérie na pobreží Atlantického a Indického oceána, rozmanitá flóra a fauna. Nahliadneme aj do prírodnej rezervácie Dobrej nádeje a na pláži Boulders budeme pozorovať tučniakov. Je to zrejme najrozprávkovejší mys na svete a na jeho návštevu v dobrom určite nezabudneme. Ak čas dovolí, navštívime aj botanické záhrady v Kirstenbosch.

JAR_5 JAR_3

4.deň              Kapské mesto – Stolová hora (R)

Čaká nás prehliadka mesta s populárnou Waterfront a výletom na Stolovú horu, ktorá je súčasťou národného parku Cape Peninsula. Na jej vrchol sa vyvezieme pohodlnou lanovkou (ak počasie nebude proti). Výhľad z výšky 1.086m je úchvatný. Otvoria sa pred nami rozsiahle pláže, nekonečný oceán a celé Kapské mesto. História tohto kopca je stará 700 miliónov rokov, našťastie lanovka je o niečo novšia a bezpečná. Po návrate sa zastavíme v miestnych záhradách, hrade Dobrej nádeje, miestnom trhu a nazrieme aj do múzea. Na záver si nenecháme ujsť ani prechádzku po malajskej štvrti Bo-Kaap s pestrofarebnými domčekmi.

5.deň              Kapské mesto – Ostrov Robben (R,O)

Dnes sa loďou vydáme na ostrov Robben, ktorý je známy najmä ako bývalé nápravné zariadenie pre politických väzňov a v dávnejšej minulosti to bolo miesto, kde izolovali chorých na lepru. Dnes je to miesto svetového kultúrneho dedičstva a zároveň aj živé múzeum, ktoré poskytuje veľa dôkazov boja za slobodu v Južnej Afrike. Niekoľko rokov si v tamojšom väzení odsedel aj legendárny Nelson Mandela, ktorý sa neskôr stal prezidentom krajiny. Po návrate voľný program.

JAR_4 JAR_6

6.-7.deň          Kapské mesto – vínna cesta(R)

Cez malebné hory sa presunieme do srdca juhoafrických viníc v oblasti Stellenbosch, kde vzniká najkvalitnejšie víno. Miesta dýchajúce históriou, nádherné koloniálne budovy, bohaté polia. Naučíme sa správne ochutnávať víno a dúšky tohto magického nápoja preložíme miestnym kvalitným syrom. Následne si v reštaurácii overíme, či jej šéfkuchár získal oprávnene viaceré svetové ocenenia. Popoludní si pri ďalších tematických zastávkach povieme ďalšie zaujímavosti o juhoafrickom vínku. Ďalší deň voľný program na vychutnanie si tohto úžasného kraja.

8.-9.deň          Vínna cesta – Sanbona safari (R,O,V)

Z viníc vyrážame do divočiny za zvieratami veľkej päťky. Na poludnie prídeme do Sanbona Game Reserve, kde si najskôr dáme obed, aby sme popoludní vyrazili na prvú jazdu za zvieratami. Večer si vychutnáme prípitok, a po večeri sa započúvame do zvukov divočiny, ako jej súčasť. Na druhý deň sa skoro ráno zobudíme spolu so zvieratami a vyberieme sa na pozorovanie ich ranných rituálov a na pokoji ich nenecháme ani popoludní.

JAR_7 JAR_8

10.-11.deň      Sanbona – Kapské mesto – Viedeň (R)

Skoro ráno sa pôjdeme rozlúčiť so zvieratami na záverečné safari, následne sa odhlásime z rezortu a presunieme sa na letisko s preletom do Viedne. Koniec programu.


MAPA

PODMIENKY


Cena zájazdu: 2.394 € / osoba v dvojlôžkovej izbe*

Príplatok za 1/1: 396 €

* Cena je platná 30 dní pri stanovenom počte 6 osôb a viac, a môže sa meniť v závislosti od času rezervácie a zmien ceny leteniek


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Ubytovanie na 8 nocí v kvalitných hoteloch
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-all inclusive)
 • Transfer letisko/hotel/letisko
 • Poznávací program s anglicky hovoriacim sprievodcom
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové poplatky
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Cestovné poistenie (2,25 € osoba/deň)
 • Osobné výdavky

UBYTOVANIE

 • Tudor Hotel Cape Town 3*, Standard Room
 • Rusthuiz Guest House Winelands 4*, Standard Room
 • Sanbona Wildlife Reserve – Tilney Manor, Suite

LETENKY

Turkish Airlines

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.