Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

JAR: Safari na konci sveta

spoznaj

JAR: Safari na konci sveta

jar-1Najjužnejší a priemyselnej najvyspelejší štát čierneho kontinentu. JAR má nespočetné množstvo lákadiel – od unikátnych prírodných rezervácií s panenskou flórou a faunou po životom pulzujúce moderné veľkomestá, kozmopolitné a diaľkami voňajúce prístavy či pokojné mestečká skryté v zeleni záhrad a parkov. Zároveň mnohotvárnu etnickú a kultúrnu mozaiku prívetivých obyvateľov hovoriacich 11 oficiálnymi jazykmi. Nie nadarmo sa hovorí, že Južná Afrika je svetom sústredeným v jednej krajine. Stretnutie s tzv. “Veľkou päťkou” – slonom, nosorožcom, levom, leopardom a byvolom, sediac bezpečne na terénnom Land Rovere, patrí k najväčším zážitkom pobytu v krajine na samom juhu afrického svetadielu. K vzrušujúcemu safari odporúčame pridať návštevu vínnej oblasti v Stellenboschi, či výlety za migrujúcimi veľrybami.

Program:

1.-2.deň     Viedeň – Kapské mesto
Odchod z Viedne a prelet do Kapského mesta. Po prílete privítanie sa so sprievodcom, transfer do hotela a oddych po dlhom prelete z Európy. Víta vás tretie najväčšie mesto JAR a jedno z najkrajších sídiel na svete, 3 a pol miliónové Kapské mesto – jeden z najväčších prístavov a stredisko cestovného ruchu v krajine.

3.-4.deň     Kapské mesto – prehliadkajar-2
Čaká vás poldenný výlet na Stolovú horu, ktorá je súčasťou národného parku Cape Peninsula. Na jej vrchol sa vyveziete pohodlnou lanovkou. Výhľad z výšky 1.086m je úchvatný. Otvoria sa pred vami rozsiahle pláže, nekonečný oceán a celé Kapské mesto. História tohto kopca je stará 700 miliónov rokov, našťastie lanovka je o niečo novšia a bezpečná. Pri veternom počasí však nepremáva. Ak čas dovolí, navštívite aj botanické záhrady v Kirstenbosch. Po raňajkách cca o 9:00 vyrazíte na celodennú prehliadku mesta. Pri potulkách polostrovom navštívite pštrosiu farmu a na pláži Boulders budete môcť pozorovať tučniakov. Je to zrejme najrozprávkovejší mys na svete a na jeho návštevu v dobrom určite nezabudnete. Dych vám vyrazia nádherné scenérie na pobreží Atlantického a Indického oceána, rozmanitá flóra a fauna. Ak čas dovolí, nahliadnete aj do prírodnej rezervácie Dobrej nádeje. Počas výletu navštívite aj Tulení ostrov.

5.deň Robben Island
Po raňajkách vyrazíte na neďaleký ostrov Robben. Názov mu dali holandskí kolonizátori a v preklade znamená „Tulení ostrov”. Známy je však najmä tým, že v časoch apartheidu tu väznili významných politikov, medzi ktorými nechýbal ani bývalý prezident Nelson Mandela. Popoludní návrat do hotela a voľn program.

6.deň     Kapské mesto
Voľný deň, ktorý môžete stráviť oddychom pri bazéne, pri mori, prechádzkou v prírode alebo nákupmi v miestnych obchodných centrách.

7.deň     Kapské mesto – Aquila Safarijar-6
Chcete vedieť, v ktorom štáte je najviac levov na svete? Máte pravdu, je to Juhoafrická republika. Predpoludním sa preto cez údolie rieky Hex vyberiete na safari v divočine. Aquila je najbližší súkromný 4,500 hektárový zvierací park od Kapského mesta a názov dostal podľa miestneho populárneho čierneho orla. V otvorenom terénnom aute si vychutnáte pohľady na nosorožcov, žirafy, zebry, už spomínané levy a mnohé iné. Ukážu sa vám všetky? Za pozornosť stoja aj stáročia staré maľby na skalách, ktorých autormi sú pôvodní obyvatelia kontinentu. Ubytovanie priamo v rezrvácii v komfortne vybavených chatkách.

8.deň     Aquila Safari – vínna cesta
Po príjemných raňajkách sa rozlúčite s typickou juhoafrickou divočinou a vydáte sa za zážitkom z úplne iného súdka. A to doslova. Čaká vás presun do najlepších viníc v JAR. Už sa vám zbiehajú slinky? Nocľah v luxusnom Protea Hotel Dorpshuis & Spa. Je to elegantný hotel, postavený vo viktoriánskom štýle , ktorý dýcha tradíciou a starožitnosťami.

9.deň     Stellenbosch
Deň pre fajnšmekrov v Stellenboschi, kde na vinárskej ceste dáte poriadne zabrať čuchovým a chuťovým zmyslom. Zoznámite sa s najlepšími vínami v oblasti, prejdete sa nádhernou prírodou a niektoré z vín budete môcť ochutnať, prípadne vylepšiť si chuť miestnym syrom. Zážitok nielen pre gurmánov.

10.-11.deň     Kapské mesto – Viedeň – Bratislava
Návrat z vinárskej oblasti späť do Kapského mesta. Následne transfer na letisko a odlet domov. Koniec programu.


CENA: na vyžiadanie


CENA ZAHŔŇA:

Medzinárodnú letenku a letiskové poplatky
Ubytovanie s raňajkami v kvalitných hoteloch
Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
Poznávací okruh so skúsenými miestnymi anglicky hovoriacimi sprievodcami a slovenským supervízorom
Vstupy do atrakcií a pamiatok (vrátane lístka na lanovku)
Súkromnú dopravu klimatizovaným autobusom (vrátane BA-Viedeň-BA)
Vnútroštátne presuny
Prepitné sprievodcom
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

Cestovné poistenie, osobné výdavky


Ubytovanie:

Cape Town Lodge Hotel (Standard Rooms)


Hotel s príjemnou atmosférou v centre Kapského mesta s výhľadom na Stolovú horu, s elegantným zariadením, má komfortne zariadené izby s TV, klimatizáciou, príjemnou obsluhou a výbornou kuchyňou.
Aquila Reserve cottages
Protea Hotel Dorpshuis & Spa


Itinerár je možné doplniť aj o hotelový pobyt v ktoromkoľvek z vybraných miest. Program zároveň môžeme upraviť a doplniť podľa vašich predstáv, časových a finančných možností.

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.

OBJEDNAŤ/INFORMOVAŤ SA

Štandard


Strava


Typ zájazdu


DestináciaTyp letenky


Preferovaná doprava


Víza


Poistenie