Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Kuba: Karibské mojito

spoznaj

Kuba: Karibské mojito (8.5.-19.5.2018)

Termín: 8.5.-19.5.2018
Ubytovanie:
hotely 3* a 4*
Strava:
podľa itinerára
Program:
kombinovaný

kuba_program_7 kuba_program_web_1

Program

8.-10.5.2018                     Viedeň – Havana (R,O)

Odlet z Viedne a cez Istanbul ráno príchod na „Ostrov slobody“, kde pred niekoľkými desaťročiami zastal čas. Hneď z letiska ideme na to. Za dva dni si prezrieme starú aj novú Havanu. Havanská univerzita, cintorín Colon, hotel Nacional a množstvo ďalší skvostov. Prejdeme sa po Avenida de los Presidentes, populárnom Malecóne a po Námestí revolúcie. Peši preskúmame Starú Havanu (UNESCO) s jej námestiami Plaza de Armas, Castillo de la Real Fuerza, Plaza de la Catedral, Plaza de San Francisco de Asis. Prejdeme sa po Pase odel Prado, ktorú mnohí považujú za najkrajšiu promenádu v Havane. Zrekonštruované historické budovy v španielskom štýle a množstvo kaviarní si nás získajú svojou atmosférou. Zastavíme sa v múzeu Havana Club Rum, nevynecháme ani Hemmingwayove obľúbené bary La Bodeguita Del Medio a Floridita, kde si budeme môcť vychutnať obľúbené mojito. Prvé suveníry nakúpime na trhu s ručne vyrábaným tovarom. Večer si vychutnáme návštevu džezového klubu (fakultatívne). Máte chuť na lekciu salsy, ochutnávku cigár alebo prehliadku mesta vo veteránoch? Vybavíme  Po dlhom lete sa presunieme do hotela na Avenida de los Presidentes na brehu mora s bazénom.

kuba_program_6kuba_program_2

11.5.2018                          Havana – Viňales – Havana (R,O)

Cítite tú vôňu čerstvých cigár? Na tabakovej farme El Paraíso si povieme o tajomstve ich jedinečnosti a možno si jednu sami ušúľame. Následne sa presunieme do údolia Viňales, ktoré ponúka najkrajšie prírodné scenérie z celého ostrova. Pokocháme výhľadmi v Los Jasmines, odkiaľ sú najkrajšie výhľady na skalné formácie Mogotes. Prehliadku tých naj ukončíme v Indiánskej jaskyni, do ktorej vplávame na lodi a povieme si o predkolumbovskej Kube, obývanej práve indiánmi. Presun späť do hotela v Havane.

kuba_program_5kuba_program_3

12.5.2018                          Havana – Cienfuegos – Trinidad (R,O)              

Odchádzame na juh ostrova. Cestou sa však zastavíme na krokodílej farme, kde majú niekoľko desiatok dobre kŕmených predátorov. Ochutnali ste už niekedy krokodíla? Najchutnejší je jeho chvost, ale v miestnej farme ho zaň radšej neťahajte. Odchod do Cienfuegos, ktorý prezývajú „Perla juhu“(UNESCO), krátka prehliadka mesta, vrátane Parque José Marti, Teatro Tomás Terry a Palacio Ferrer. Zastavíme sa aj v Palacio del Valle, ktorý pôvodne slúžil bohatému obchodníkovi s cukrom. Následne presun do Trinidadu.

13.-17.5.2018                  Trinidad – Guamá – Varadero (AI)

Ďalšie mesto pod ochranou UNESCO, v ktorom zastal čas. Prejdeme sa po historickom centre, prezrieme si Romantické múzeum a nazrieme do obydlí domorodcov, ktoré sú otvorené po celý deň. Osviežime sa v príjemnom bare Coctel Canchanchara, kde si dáme drink s miestnym rumom a šťavou z cukrovej trstiny. Po obede presun do mestečka Santa Clara. Najviac ju preslávil revolucionár Che Guevara, ktorého pozostatky ležia v miestnom mauzóleu spolu s ďalšími spolubojovníkmi. (Počas dažďa a vysokej vlhkosti je mauzóleum zatvorené). Pozrieme si aj obrnený vlak, na ktorý útočili počas Kubánskej revolúcie. Následne presun k moru na Varadero. Kúpanie, šnorchlovanie, relax na pláži a non stop služby all inclusive, už sa neviete dočkať? Populárne Varadero na polostrove Hicacos vás určite nesklame. Ubytujeme sa v tropickej záhrade na pláži Los Tainos, z ktorej sa nám nebude chcieť odísť. Ak sa vám bude máliť individuálny program, môžete katamaranom navštíviť niektorý z okolitých ostrovov Na výlet za delfínmi vás pozývame a je na náš účet!!!

kuba_program_new_2

kuba_program_varadero_1

18.-19.5.2018                 Varadero – Viedeň (R)

Ráno odchod na letisko do Havany. Oddýchnutí a opálení opúšťame najkrajšie kubánske pláže a rozlúčime sa s Ostrovom slobody. Na druhý deň prílet do Viedne. Koniec programu.


MAPA


PODMIENKY


Celková cena:  1 899 € / osoba v dvojlôžkovej izbe*
Príplatok za 1/1: 320 €

* cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.


CENA ZAHŔŇA:

 • Medzinárodnú letenku a bezpečnostné taxy
 • Ubytovanie na 9 nocí v hoteloch vyššej triedy s raňajkami
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-all inclusive)
 • Poznávací program v Havane s miestnym anglicky hovoriacim sprievodcom a slovenským supervízorom
 • Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným minibusom
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

 • Letiskové poplatky
 • Stravu nad rámec itinerára,
 • víza (25 € osoba),
 • cestovné poistenie (2,89 € osoba/deň),
 • odletová daň 25 CUC,
 • osobné výdavky

Ubytovanie:

Presidente Hotel Havana 4*, Standard Room
Hotel Ancón Trinidad 3*, Standard Room
Naviti Hotel Varadero 4*, Standard Room

Letenka:

Turkish Airlines

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.