Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Kuba: V rytme salsy

nové

Kuba: V rytme salsy (23.2.-7.3.2018)

Termín: 23.2.-7.3.2018
Ubytovanie:
hotely
Strava:
podľa popisu

Program: kultúrno-poznávací


Tanečné hodiny salsy a zábava v najlepších kluboch na Kube, profesionálni lektori, stará a nová Havana …


Pre individuálne uzavrete skupiny možná zmena termínu podľa požiadaviek.

–     Tanečné hodiny salsy a zábava v najlepších kluboch na Kube
–     Profesionálni lektori, ktorí vo vás rozprúdia južanskú krv
–     Stará a nová Havana, po stopách Fidela a Che Guevaru
–     Ochutnajte pravý kubánsky rum a ušúľajte si k nemu vlastnú cigaru
–     Oddych na rozprávkových plážach Karibiku a kúpanie s delfínmi
–     All inclusive služby pri mori, masáže a dokonalý oddych

Program:

23.2.2018                            Viedeň – Varadero – Havana (-)

Odlet z Viedne a príchod na „Ostrov slobody“, kde pred niekoľkými desaťročiami zastal čas. Po náročnom lete sa presuniete z Varadera do hotela v Havane, kde sa ubytujeme na jednu noc a vychutnáme prvé mojito. 

24.2.2018                            Havana – Viňales (R,O,V)

Po raňajkách sa presunieme do údolia Viňales, ktoré ponúka najkrajšie prírodné scenérie z celého ostrova. Cestou sa zastavíme v Las Terrazas, vidieckej komunite, ktorá svojou prírodou patrí k najkrajším miestam na ostrove. Po obede v typickej reštaurácii si oddýchneme pri hotelovom bazéne alebo sa na vlastné oči presvedčíme ako vyzerá chudoba na kubánsky spôsob. Večer strávime v kultúrnom centre „Polo Montañez” ako inak, hudbou a tancom.

25.2.2018                            Viňales – Havana (R,O)

Dnes nás čaká prehliadka najväčších atrakcií údolia Viñales, vrátane tabakovej plantáže a Indiánskej jaskyne, do ktorej vplávame na lodi. Povieme si aj o predkolumbovskej Kube, obývanej práve Indiánmi.

26.2.2018                            Havana (R,O)

Po raňajkách to rozbalíme na parkete, čakajú nás prvé 3 hodiny salsy (9:00 – 12:00), priamo v jej kolíske na Kube. Stačí sa započúvať do jej rytmov a so zvyškom vám pomôžu profesionálni tanečníci, ktorí majú rytmus v krvi. Popoludní si vychutnáme prehliadku Starej Havany, ktorú právom zaradili na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO s jej námestiami (Plaza de Armas, Plaza Vieja, Plaza de la Catedral, Plaza San Francisco de Asís). Prejdeme sa po Pase odel Prado, ktorú mnohí považujú za najkrajšiu promenádu v Havane. Zrekonštruované historické budovy v španielskom štýle a množstvo kaviarní si nás získajú svojou atmosférou. Podvečer sa zoznámime s pravými kubánskymi tancami v Africa House. Vyskúšate si, čo ste sa ráno naučili?

27.2.2018                            Havana (R)

Po osviežujúcom kúpeli v Karibiku nás čaká druhá časť kurzu tanca (9:00 – 12:00) a následne prehliadka Novej Havany, najrušnejšieho mesta v celom Karibiku. Začíname v zelenej štvrti Miramar, určenej pre rezidencie veľvyslancov, ktorú prezývajú aj kubánske Miami. Skočíme na rum do Hemmingwayovho obľúbeného baru La Bodeguita Del? Prejdeme sa po Avenida de los Presidentes, populárnom Malecóne a na Námestí revolúcie si ukážeme bývalú Fidelovu kanceláriu. Omamnej vône cigár sa nadýchneme v Casa del Habano. Ušúľate si vlastnú vo fabrike na výrobu cigár? Na záver navštívime aj miestnu kapitulu, väčšiu ako vo Washingtone.

28.2.2018                            Havana (R)

Predpoludnie bude opäť patriť salse (10:00 – 12:00), po ktorej sa zrelaxujeme pri mori a spoločnom mojite. Večer vyrazíme na tradičný ceremoniál v pevnosti Cabaña s populárnym výstrelom z dela o 21.00. V nočnom klube Havana Café si vychutnáme miestnu šou a do sýta si zatancujeme s domorodcami.

1.3.2018                              Havana (R)

Po tradičnej rannej porcii salsy (10:00 – 12:00) a oddychu na pláži si odskočíme do kultúrneho centra Chevére so živou hudbou. Jedinečná šanca vymeniť si skúsenosti a zatancovať si s kubánskymi tanečníkmi.

2.3.2018                              Havana (R)

Záverečná dvojhodinovka pod vedením skúsených lektorov (10:00 – 12:00). Trúfate si získať certifikát? Na spoločnej večeri vyhodnotíme najlepších a ako inak, pretancujeme celú noc v Cabarete Copa Room.

3.-5.3.2018                         Havana – Varadero (AI)

Doobeda sa presunieme na Varadero. Kúpanie, šnorchlovanie, relax na pláži a non stop služby all inclusive, už sa neviete dočkať? Populárne Varadero na polostrove Hicacos vás určite nesklame. Ubytujeme sa v hoteli na pláži, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť. Ak sa vám bude máliť individuálny program, môžete katamaranom navštíviť niektorý z okolitých ostrovov a zaplávať si tam s delfínmi. Stačí povedať, vybavíme.

6.3.2018                              Varadero – Viedeň (AI)

Doobeda si ešte užijeme posledné hodiny pri mori a poobede sa presunieme na letisko, odkiaľ odletíme smer Viedeň.

MAPA


PODMIENKY

Cena zájazdu: 1.990 € (osoba v dvojlôžkovej izbe)*

Príplatok za 1/1: 290 €

*cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 15 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.

CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Ubytovanie na 11 nocí v hoteloch strednej triedy s raňajkami
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-all inclusive)
 • Poznávací program s miestnym anglicky hovoriacim sprievodcom
 • Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným autobusom
 • Lekcie salsy s dvoma profesionálnymi tanečníkmi (mužom a ženou), vrátane fľaše vody
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií (okrem nočných barov)
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza
 • Letiskové poplatky
 • Cestovné poistenie (2,89 €/deň)
 • Odletová taxa (25 CUC/cca 22 €)
 • Osobné výdavky

LETENKA

EW 757 S 23FEB 5 VIE CGN               0900 1040 

EW 130 S 23FEB 5 CGN VRA             1250 1815 

EW1131 T 06MAR 2 VRA DUS         1900 1050+1

EW9750 T 07MAR 3 DUS VIE           1310 1445 

O ZÁJAZDE

Špeciálne šitý zájazd, určený pre milovníkov kubánskeho tanca, s oddychom na rajských karibských plážach s programom zameraným na zábavu a nočný život! Sprevádzajú najlepší miestni sprievodcovia a slovenský sprievodca (nad 15 osôb). Ubytovanie v kvalitných hoteloch, dvojlôžkové izby s klimatizáciou, WC, TV.

STRAVA

Jedlá podľa itinerára (na Varadere all inclusive), typická miestna strava, z ktorej si určite vyberiete to svoje. Nezabudnite si pochutnať na morských potvorách z Karibiku a zapiť to tradičným kubánskym rumom alebo obľúbeným mojitom.

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.