Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Kuba: V rytme salsy

relax

Kuba: V rytme salsy


Tanečné hodiny salsy a zábava v najlepších kluboch na Kube, profesionálni lektori, stará a nová Havana …
Pre individuálnych záujemcov možný odchod kedykoľvek!!!

–     Tanečné hodiny salsy a zábava v najlepších kluboch na Kube
–     Profesionálni lektori, ktorí vo vás rozprúdia južanskú krv
–     Stará a nová Havana, po stopách Fidela a Che Guevaru
–     Ochutnajte pravý kubánsky rum a ušúľajte si k nemu vlastnú cigaru
–     Oddych na rozprávkových plážach Karibiku a kúpanie s delfínmi
–     All inclusive služby pri mori, masáže a dokonalý oddych

Program:

1.deň     Viedeň – Havana
Odlet z Viedne a príchod na „Ostrov slobody”, kde pred niekoľkými desaťročiami zastal čas. Po náročnom lete sa presunieme do hotela v štvrti Miramar so súkromnou plážou a s krásnym bazénom. Po uvítacom drinku si vychutnáme prvé kúpanie z prekrásnom Karibiku a večernú prechádzku po nábreží.

2.deň     Stará Havana
Po raňajkách to rozbalíme na parkete, čakajú nás prvé 3 hodiny salsy (9:00 – 12:00), priamo v jej kolíske na Kube. Stačí sa započúvať do jej rytmov a so zvyškom vám pomôžu profesionálni tanečníci, ktorí majú rytmus v krvi. Popoludní si vychutnáme prehliadku Starej Havany, ktorú právom zaradili na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO s jej námestiami (Plaza de Armas, Plaza Vieja, Plaza de la Catedral, Plaza San Francisco de Asís). Prejdeme sa po Pase odel Prado, ktorú mnohí považujú za najkrajšiu promenádu v Havane. Zrekonštruované historické budovy v španielskom štýle a množstvo kaviarní si nás získajú svojou atmosférou. Podvečer sa zoznámime s pravými kubánskymi tancami v Africa House. Vyskúšate si, čo ste sa ráno naučili?

3.deň     Nová Havana
Po osviežujúcom kúpeli v Karibiku nás čaká druhá časť kurzu tanca (9:00 – 12:00) a následne prehliadka Novej Havany, najrušnejšieho mesta v celom Karibiku. Začíname v zelenej štvrti Miramar, určenej pre rezidencie veľvyslancov, ktorú prezývajú aj kubánske Miami. Skočíme na rum do Hemmingwayovho obľúbeného baru La Bodeguita Del? Prejdeme sa po Avenida de los Presidentes, populárnom Malecóne a na Námestí revolúcie si ukážeme Fidelovu kanceláriu. Ozaj, žije ešte vôbec? Omamnej vône cigár sa nadýchneme v Casa del Habano. Ušúľate si vlastnú vo fabrike na výrobu cigár? Na záver navštívime aj miestnu kapitulu, väčšiu ako vo Washingtone.

4.deň     Havana
Predpoludnie bude opäť patriť salse (10:00 – 12:00), po ktorej sa zrelaxujeme pri mori a spoločnom mojite. Večer vyrazíme na tradičný ceremoniál v pevnosti Cabaña s populárnym výstrelom z dela o 21.00. V nočnom klube Havana Café si vychutnáme miestnu šou a do sýta si zatancujeme s domorodcami.

5.deň     Havana
Po tradičnej rannej porcii salsy (10:00 – 12:00) a oddychu na pláži si odskočíme do kultúrneho centra Chevére so živou hudbou. Jedinečná šanca vymeniť si skúsenosti a zatancovať si s kubánskymi tanečníkmi.

6.deň     Havana
Záverečná dvojhodinovka pod vedením skúsených lektorov (10:00 – 12:00). Trúfate si získať certifikát? Na spoločnej večeri vyhodnotíme najlepších a ako inak, pretancujeme celú noc v Cabarete Copa Room.

7.deň     Havana – Viñales
Po raňajkách sa presunieme do údolia Viňales, ktoré ponúka najkrajšie prírodné scenérie z celého ostrova. Cestou sa zastavíme v Las Terrazas, vidieckej komunite, ktorá svojou prírodou patrí k najkrajším miestam na ostrove. Po obede v typickej reštaurácii si oddýchneme pri hotelovom bazéne alebo sa na vlastné oči presvedčíme ako vyzerá chudoba na kubánsky spôsob. Večer strávime v kultúrnom centre „Polo Montañez” ako inak, hudbou a tancom.

8.deň     Viñales
Dnes nás čaká prehliadka najväčších atrakcií údolia Viñales, vrátane tabakovej plantáže a Indiánskej jaskyne, do ktorej vplávame na lodi. Povieme si aj o predkolumbovskej Kube, obývanej práve Indiánmi.

9.-11.deň    Varadero (AI)
Kúpanie, šnorchlovanie, relax na pláži a non stop služby all inclusive, už sa neviete dočkať? Populárne Varadero na polostrove Hicacos vás určite nesklame. Ubytujeme sa v tropickej záhrade na pláži Los Tainos, z ktorej sa vám nebude chcieť odísť. Ak sa vám bude máliť individuálny program, môžete katamaranom navštíviť niektorý z okolitých ostrovov a zaplávať si tam s delfínmi. Stačí povedať, vybavíme.

12.-13.deň     Varadero – Havana – Viedeň
Oddýchnutí a opálení opúšťame najkrajšie karibské pláže. Po návrate do Havany sa presunieme na medzinárodné letisko a rozlúčime sa s Ostrovom slobody. Ráno prílet do Viedne.

CENA: na vyžiadanie


CENA ZAHŔŇA

 • Ubytovanie v hoteloch strednej a vyššej triedy s plnou penziou a na Varadere s all inclusive
 • Všetky exkurzie a vstupné uvedené v programe
 • Všetky transfery súkromným klimatizovaným autobusom alebo mini vanom v rámci programu, vrátane vyzdvihnutia na letisku
 • Lekcie salsy s profesionálnymi tanečníkmi
 • Poznávací okruh so slovenským Wanderer sprievodcom (nad 10 osôb) a miestnym anglicky hovoriacim sprievodcom (vždy pri akomkoľvek počte osôb)
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza
 • Medzinárodná letenku a letiskové poplatky
 • Cestovné poistenie
 • Odletová taxa (25 CUC/cca 22 €)
 • Osobné výdavky

O ZÁJAZDE

Špeciálne šitý zájazd, určený pre milovníkov kubánskeho tanca, s oddychom na rajských karibských plážach s programom zameraným na zábavu a nočný život! Sprevádzajú najlepší miestni sprievodcovia a slovenský sprievodca (nad 10 osôb). Ubytovanie v kvalitných hoteloch, dvojlôžkové izby s klimatizáciou, WC, TV.

STRAVA

Jedlá podľa itinerára (na Varadere all inclusive), typická miestna strava, z ktorej si určite vyberiete to svoje. Nezabudnite si pochutnať na morských potvorách z Karibiku a zapiť to tradičným kubánskym rumom alebo obľúbeným mojitom.

POZNÁMKA

Túžite po súkromnom lektorovi tanca? Za 3 € na hodinu si ho môžete „kúpiť”.
Pre individuálnych záujemcov radi prispôsobíme termíny odchodu i príchodu, program, či počet hodín salsy podľa požiadaviek. Cestovať sa dá aj vo dvojici, zvyšok je len na vás.


Itinerár je možné doplniť aj o hotelový pobyt v ktoromkoľvek z vybraných miest. Program zároveň môžeme upraviť a doplniť podľa vašich predstáv, časových a finančných možností.

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.

ŽIADOSŤ O INDIVIDUÁLNU PONUKU


Meno:*
Adresa:*
E-mail:*
Telefón:*
-
Dátum odchodu:*
Dátum príchodu:*
Štandard ubytovania:*
Strava:*
Typ zájazdu:*
Destinácia:*
Typ letenky:
Preferovaná letecká spoločnosť:
Preferovaná doprava:*
Víza:
Poistenie:
Vaše predstavy / názor: