Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Malajzia: Perla juhovýchodnej Ázie

overené

Malajzia: Perla juhovýchodnej Ázie (6.4.-17.4.2018)

Termín: 6.4.-17.4.2018
Ubytovanie:
hotely 3*
Strava:
polpenzia

Program: kombinovaný

Malajzia_skupinovka_2015_1 Malajzia_skupinovka_2015_2

Program:

6.-7.4.2018              Viedeň/Budapešť – Kuala Lumpur (V)

Odlet z Viedne/Budapešti do exotickej Malajzie a jeho najväčšieho mesta Kuala Lumpur. Kde inde sa dokonale mieša história s modernými prvkami ako práve tu? Moslimské mešity, pulzujúce trhy, miešanie kultúr a mrakodrapy, ktorým nedovidíme na vrchol. Začíname v meste na riekach Gombak a Klang, ktoré si buď zamilujete alebo ho budete nenávidieť. Po prílete transfer do hotela a oddych po dlhom lete z Európy. Neskôr si dáme prvú prechádzku mestom, kde to žije aj v noci. Presvedčíme sa v pulzujúcom Chinatowne, vychutnáme si tradičnú večeru a povozíme sa nočnými ulicami, plnými svetiel.

Malajzia_skupinovka_2015_7

Malajzia_skupinovka_2015_8

8.4.2018                   Kuala Lumpur (R,O)

Po raňajkách vyrazíme na poldennú prehliadku starého a nového mesta. Začneme tam, kde sa začala písať jeho história, na sútoku dvoch riek. Navštívime Kráľovský palác (foto stop), Národný pamätník, Národné bojové múzeum, uvidíme úžasné budovy na Námestí nezávislosti, ktoré sú v príkrom kontraste s modernými vežiakmi, a budovu stanice v maurskom slohu. Mestu dominuje námestie Merdeka, televízna veža, z ktorej je úžasný výhľad na celé mesto a jeho ikonu, dvojicu mrakodrapov, patriacich ropnej spoločnosti Petronas. Chuťové poháriku pošteklíme v miestnej výrobni čokolády a tamojšom butiku, odkiaľ určite neodídeme s prázdnymi rukami.

9.4.2018                   Kuala Lumpur – Malacca – Kuala Lumpur (R,O)

Ráno sa vydáme na cestu do Malaccy (cca 150 km). Princ zo Sumatry, Parameswara, založil Malaccu ako najstaršie mesto Malajzie v roku 1403. V minulosti to bol významný prístav pre lode z Číny, Indie, arabského sveta alebo Južnej Ameriky. Portugalci, Holanďania a Briti ho po stáročia používali ako centrum pre obchod s hodvábom a korením. Od roku 2008 patrí na zoznam UNESCO a Navštívime chrám Cheng Hoon na ulici Harmónie, vyšplháme sa na St. Paul´s Hill s kostolom svätého Pavla, prezrieme si aj zvyšky pevnosti Porta de Santiago a pred návratom do Kuala Lumpur sa pomodlíme v Kristovom kostole.

Malajzia_skupinovka_2015_5

Malajzia_skupinovka_2015_6

10.4.2018                   Kuala Lumpur – Cameron Highlands (R,O)

Skoro ráno vyrazíme do oblasti Cameron Highlands vo výške 1542 metrov. Viete ako sa pestuje čaj, tropické ovocie, ako to funguje na zeleninovom trhu a túžite sa osviežiť pri vodopáde Lata Iskandar? Toto všetko zažijeme na úžasnej vysočine Cameron. Okrem toho navštívime potomkov pôvodných obyvateľov Malajského polostrova „orang asli“. Verili by ste tomu, že ešte stále žijú na úrovni doby kamennej? Presvedčíme sa na vlastné oči. Neskôr si prezrieme čajové plantáže alebo jahodovú farmu a zeleninový trh.

11.-15.4.2018            Cameron Highlands – Kuala Besut Jetty – Perhentian Island (R)

Presun do prístavu Kuala Besut Jetty (cca 6 hodín), kde sa nalodíme na trajekt, ktorý nás zavezie na magický ostrov Perhentian. Po ubytovaní voľný program v príjemnom jednoduchom rezorte na ostrove plnom prírodných krás. Oddych na prekrásnej pláži, množstvo vodných športov, šnorchlovací výlet, vynikajúce masáže či oddych pod slnečníkom, čo si vyberiete?

Malajzia_skupinovka_2015_3Malajzia_skupinovka_2015_4

16.-17.4.2018               Perhentian Island – Kuala Lumpur – Viedeň/Budapešť (R,O)

Ráno sa odhlásime z rezortu, loďou sa presunieme do Kuala Besut Jetty a odtiaľ na letisko, odkiaľ preletíme do Kuala Lumpur a následne do Viedne/Budapešti. Koniec programu.


MAPA


PODMIENKY


Cena zájazdu: 1.556 € (osoba v dvojlôžkovej izbe)*

Príplatok za 1/1: 320 €

* Cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 8 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Ubytovanie na 8 nocí v hoteloch strednej triedy s raňajkami
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-all inclusive)
 • Poznávací program so skúsenými anglicky hovoriacimi sprievodcami a slovenským supervízorom
 • Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným minibusom
 • Miestny prelet a transfery trajektom
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Stravu nad rámec itinerára
 • Letiskové poplatky
 • Cestovné poistenie (2,89 € osoba/deň)
 • Osobné výdavky

UBYTOVANIE

 • Hotel Sentral Pudu 3* Kuala Lumpur, Superiro Room
 • Heritage Hotel Cameron Highlands 3*+,Superior Room
 • Bubu Long Beach Resort 3* Perhentian Island, Deluxe Room

LETENKY

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.