Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Omán: Púštne kráľovstvo

nové

Omán: Púštne kráľovstvo (17.11.-27.11.2018)

– Termín: 17.11.-27.11.2018
– Ubytovanie: hotely 3* a 4*
– Strava: podľa programu
– Program: kombinovaný

oman_program_3 oman_program_5

Program

17.-18.11. Viedeň – Muscat

Odlet z Viedne a presun do hlavného mesta Ománu, Muscat. Neskorý príchod do hotela a oddych. Po krátkej noci a raňajkách vyrazíme na prvú prechádzku. Popoludní vyrazíme na prehliadku starého mesta a trhu Muttrah, kde si pozrieme, ako sa obchoduje po arabsky a nakúpime si prvé suveníry. Vyskúšate si zjednávanie po ománsky?Po prehliadke prístavu s tradičnými loďami si prezrieme múzeum Al Zubair s najväčšími ománskymi pokladmi. Návrat do hotela o cca 19:30.


19.11. Muscat – Wadi Bani Auf – Al Hamra – Jabel Shams (R,O,V)

Dnes začneme prehliadkou Veľkej mešity sultána Qaboosa, ktorú stavali v rokoch 1995-2001. Pokocháme sa obrovským lustrom z diela Swarovskeho, nádhernou architektúrou a luxusnými modlitebnými kobercami z pravého perzského hodvábu. Pokračovať budeme do starobylého mesta Nakhl, čo v preklade znamená „datľová palma“. Niet divu, že najkvalitnejšie datle pochádzajú práve z tejto oblasti. Následne navštívime najvyššiu pevnosť krajiny a pozrieme sa na horúci prameň Thowara. Neskôr sa presunieme k 26 km dlhej priepasti Wadi Bani Auf, ktorá je domovom kmeňa Al Aufi. Predstaví sa nám hadí kaňon a malé jazierka s rybkami, ktoré si pochutnajú na našich nohách  Po obede sa zastavíme aj nad mestečkom Al Hamra, ktoré vyrástlo na starých ruinách. Po fotozastávke sa vydáme na cestu do kopcov Jabel Shams´ vo výške okolo 3 000 metrov, ktorý právom volajú aj Grand Canyon arabského sveta. Po ubytovaní zvyšok dňa voľno na preskúmanie zákutí kaňonu.

oman_program_7 oman_program_9

20.11. Jabel Shams – pevnosť Nizva – Bahla – Jabreen – Nizwa (R,O)

Po raňajkách vyrazíme do Nizwy, ktorá je ideálna na strávenie príjemného rána. Navštívime pevnosť Nizwa, ktorú strategicky postavili na vrchole skaly a ponúka výhľad na celé mesto s pestrofarebnými domami a pulzujúcim trhom. V roku 1688 ju dal postaviť miestny sultán a dodnes je najväčšia na Arabskom polostrove. Neskôr sa vydáme do pevnosti Bahla, ktorú ako prvú postavili v islamskom štýle a zrejme aj preto sa dostala na zoznam UNESCO (foto stop). Po ceste sa ešte zastavíme v hrade Jabreen, ktorý postavili v závere 17. storočia a miestnemu Imámovi slúžil ako rezidencia a obranné sídlo. Za pozornosť stoja až dva metre hrubé múry, nádherné nástenné maľby a rezby v izbách. Povieme si o neuveriteľných obranných technikách a rozum sa vám bude zastavovať nad tým, aké pestré využitie môžu mať datle.

21.11. Nizwa – Jabel Akhdar – Wahiba (R,O,V)

Po raňajkách sa vydáme na Zelenú horu Jabel Akhdar, kde si vychutnáme chladnejšiu klímu. Neskôr si v dedinke Birkat al Mauz pozrieme ruiny starovekých domov z hliny, v ktorých ešte aj dnes čiastočne stále bývajú ľudia. Smerujeme do púšte, kde si zájdeme na kávu a datle k beduínom. Deň ukončíme obkolesení prekrásnymi červenými a bielymi pieskovými dunami. Ako praví beduíni sa ubytujeme v stanoch a možno sa v noci na jednu z dún vyberieme počítať hviezdy – neskutočný zážitok.

oman_program_10oman_program_8

22.11. Wahiba – Wadi Bani Khalid – Ras Al Hadd (R,O,V)

Z púšte sa vyberieme do Wadi Bani Khalid, ktorá je známa čistou vodou v hlbokých jazerách v obkolesení drsných skál. Skočíme si do nich? Po príjemnom osviežení sa zastavíme pri starých pozorovateľniach, ktoré patrili k pevnostiam, prejdeme sa k mešite Jami al-Hamoda. Jedným z vrcholov zájazdu však budú korytnačky v Ras al Hadd. Po ubytovaní v hoteli voľný program.

23.11. Ras Al Hadd – pláž Finns – Mussannah (R,O,V)

Skoro ráno sa so sprievodcom vydáme na pláž, kde budeme môcť pozorovať korytnačky pri oddychu, kladení vajíčok, prípadne liahnutí sa mláďat. Dávajte si pozor pod nohy, aby ste nejakú nezašliapli. Po raňajkách naberieme smer Muscat, no po ceste si urobíme niekoľko zastávok. Vo Wadi Arbaeen sa pokocháme pohľadom na prekrásne vody obkolesené palmami a vysokými bralami a vychutnáme si piknik na panenskej pláži vo Finns s bielym pieskom, kde sa budeme môcť ponoriť do priezračných morských vôd. Poslednou zastávkou bude studňa Bimah v tvare krátera. Podvečer príchod do Mussannah, ubytovanie v hoteli na pláži a oddych po poznávacej časti.

24.-25.11. Mussannah (AI)

Oddych v prímorskom hoteli s bazénom, plážou a kvalitnými službami.

oman_program_6oman_program_4

26.-27.11. Muscat – Viedeň (R,O)
Vo večerných hodinách odchod z rezortu a presunieme sa na letisko s následným preletom do Viedne. Koniec programu.


MAPA

PODMIENKY


Celková cena:  1 948 € / osoba v dvojlôžkovej izbe*
Príplatok za 1/1: 590

* cena zájazdu je platná 30 dní od jej vyhotovenia, pri min. stanovenom počte 14 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Ubytovanie v hoteloch strednej triedy na 8 nocí
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-all inclusive)
 • Všetky vnútroštátne transfery
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Poznávací program s anglicky hovoriacimi sprievodcami a slovenským supervízorom
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové poplatky
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Víza (15 €)
 • Cestovné poistenie (2,70 € osoba/deň)
 • Osobné výdavky

UBYTOVANIE

 • Ruwi Hotel Muscat 3* Standard Room
 • Jabel Shams Resort 3* Chalet Room
 • Golden Tupil Nizva Hotel 4*, Standard Room
 • Arabian Oryx Camp 3* Tent Room (stanová izba)
 • Turtle Beach Resort 3*, Standard Room
 • Millennium Resort 4* Deluxe Garden View Room

LETENKY

Turkish


Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.