Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Rusko na koľajniciach – Moskva / Vladivostok

nové

Rusko na koľajniciach – Moskva / Vladivostok (29.5.-12.6.2018)

Užite si najdlhšiu nepretržitú železničnú trať na svete Transsibírsku magistrálu a preskúmajte mestá ako Moskva, Jekaterinburg, Novosibirsk, Irkutsk a Chabarovsk. Cestou nevynecháme ani jazero Bajkal a zakončíme ju v ďalekom Vladivostoku.

Termín: 29.5.-12.6.2018
Ubytovanie:
hotely 3*, vlak (kabíny 2 triedy)
Strava:
podľa itinerára

Program: poznávací

PROGRAM

29.-31.5.2018                     Viedeň – Moskva – Jekaterinburg (R,O)

Odchod z Viedne a odlet do ďalekého Ruska. Víta nás Moskva, hlavné mesto Ruskej federácie, administratívne centrum strednej federálnej oblasti a moskovskej oblasti a tiež hrdinské mesto. S počtom cca 12 mil. obyvateľov (2014) je najväčším mestom Ruska a druhým najväčším mestom Európy. Po zvítaní so sprievodcom sa presunieme na hotel, po ubytovaní sa vydáme na prvé spoznávanie mesta. Na druhy deň po raňajkách sa odhlásime z hotela a celý deň strávime prehliadkou najväčších atrakcii Moskvy. Nevynecháme svetoznámy Kremeľ, Červené námestie, množstvo chrámov a iných pamiatok. Podvečer sa presunieme na stanicu, kde nás už čaká náš vlak 16/60, v ktorom strávime noc nasledujúci deň presunom do Jekaterinburgu. Vlak odchádza 16:38 tak aby ste sa „nezabudli“ v staničnom bufete. Do Jekaterinburgu prichádzame ďalší deň o 20:04, zvítame sa so sprievodcom a presunieme na hotel. Noc v Jekaterinburgu.

moskva 2moskva 1

1.-2.6.2018                         Jekaterinburg – Novosibirsk – Irkutsk (R)

Po raňajkách mame celý deň na prehliadku mesta. Jekaterinburg sa nachádza na hranici medzi Európou a Áziou a je po Moskve, Petrohrade a Novosibirsku 4. najväčším mestom v Rusku. Mesto bol svedkom jednej z najtragickejších udalostí ruských dejín – vyvraždenia rodiny Romanovovcov v roku 1918. Je to tiež mesto, kde Boris Jeľcin (prvý ruský prezident) začal svoju politickú kariéru, preto ho nazývajú aj „Jelcin city“. V Jekaterinburgu sa nachádza množstvo múzeí, viac ako 60 sôch a pamiatok, 1728 športovísk (vrátane 16 štadiónov) a 45 rôznych inštitúcií a univerzít. Hoci to nie je typická turistická destinácia, jeho historický a hospodársky význam ho určite robia jedným z miest hodných návštevy pri poznávaní Ruska. Podvečer sa presunieme na stanicu a nastúpime na vlak Nr 76, ktorý odchádza 18:57 smer Novosibirsk. Noc a podstatnú časť ďalšieho dňa strávime vo vlaku, kde budeme mať dosť času na oddych a spoznávanie šírej ruskej zeme. Samozrejme nás neminú krátke zastávky, na staniciach je možnosť si čo to nakúpiť. Strava na vlakových staniciach je dobrá, preto si vždy pozrieme vo vlaku harmonogram, kde a ako dlho vlak stojí. Ak stojí viac ako 20 minút, stihneme si spraviť zásoby jedla, aby sme zbytočne nemíňali ruble v reštauračných vozňoch. Do Novosibirska prichádzame ďalší deň o 18:06, na stanici sa zvítame so sprievodcom a absolvujeme 4h prehliadku mesta zakončenú večerou v miestnej reštaurácii. Presne o 23.59 odchádzame vlakom Nr 8 do  Irkutska. Čakajú nás dve noci vo vlaku.

Jekaterinburgnovosibirsk

3.-4. 6.2018                        Irkutsk – Listvyanka – Bolshie Koty (R,O,V)

Po celodennom presune a po príchode vlaku do Irkutska (8.07 ráno) absolvujeme krátku prehliadku mesta. Irkutsk bol založený v roku 1661, keď ruské vojenské kozácke vojská založili pevnosť na pravom brehu rieky Angara. Od konca 17. storočia to bolo politické, ekonomické a kultúrne centrum Sibíri. Mestská ruská klasická architektúra sa datuje do obdobia osemdesiatych rokov minulého storočia, kedy sa mesto znovu vzkriesilo po objavení zlata. Väčšina tehlových domov a veľkých verejných budov bola postavená koncom 19. storočia – začiatkom 20. storočia. Nachádzajú sa tu krásne ruské pravoslávne chrámy ako aj poľská katedrála (jediná budova v sibírskej gotike). Uvidíme veľa malých jedno- a dvojpodlažných drevených domov, ako aj moderné stavby 20. storočia. Následne sa presunieme do 70 kilometrov vzdialenej dedinky Listvyanka, ktorá bude našou vstupnou bránou do čarovného sveta Bajkalu. Po ceste sa zastavíme v skanzene Taltsy, ktorý sa vyznačuje drevenými budovami pozbieranými a privezenými z celej Sibíri. V súčasnosti je v rámci výstavy prezentovaných 40 pamiatkovo chránených budov a 8 000 artefaktov z obdobia 17-19 storočia. Skanzen pripomína starú dedinu s dlhými ulicami, drevenými domami, vodnými mlynmi a dokonca aj malou školou. Treba poznamenať, že v minulosti tu existovala skutočná dedina “Taltsy”. Avšak pri výstavbe vodnej elektrárne Ust-Ilimskaya sa časť dostala do záplavovej oblasti. Úrady sa však rozhodli zachovať jedinečnú dedinu a zmenili ju na múzeum (skanzen). Po neskoršom obede sa súkromnou loďou presunieme do dedinky Bolshie Koty, kde sa ubytujeme v Bolshie Koty Chalet,. Po aklimatizácii si vychutnáme večeru v miestnej reštaurácii.

irkutsk takltsy 2

5.6.2018                               Bolshie KotyListvyanka (R)

Po raňajkách absolvujeme prehliadku Bajkalského Jazera a po neskoršom obede (15.00) sa následne rýchloloďou presunieme späť do Listvyanky, kde sa ubytujeme a absolvujeme večeru v miestnej reštaurácii. Noc strávime v Listvyanke.

bajkal

kotychalet

6.-8.6.2018                         Listvyanka – Irkutsk – Chabarovsk (R)

Dnes nás čaká celodenná prehliadka Listvyanky. Nie je úplne známe, kedy a ako bola Listvyanka založená, ale prvýkrát sa spomína na konci 17 storočia v záznamoch nemeckého lekára, výskumníka a cestovateľa Johanna Gottlieba Georgiho. Spočiatku bola obec nazývaná Listvennichny, pretože v ňej rástol veľký počet smrekovcov. V tom čase boli jej obyvatelia kozáci a osadníci, ktorí sa venovali poľovníctvu a rybárstvu. Postupne si prezrieme mesto, miestne observatóriu a navštívime aj Múzeum Bajkal. Toto múzeum je  jedným z troch limnologických múzeí na svete a jedine v Rusku. Nachádza sa na brehu jazera Bajkal, v blízkosti rieky Angara a bolo vytvorene tímom vedcov, študujúcich dôkladne jazero Bajkal a poukazuje na vyvážený ekologický systém, ktorý slúži ako veľká zásobáreň sladkej vody. Základnou úlohou múzea je zhromažďovať, ukladať a popisovať všetky vodné organizmy, nachádzajúce sa v jazere. Po obede sa presunieme do mesta Irkutsk, kde si za 2 hodiny prezrieme mesto, hlavný trh a po večeri v miestnej reštaurácii sa dostavíme na stanicu, odkiaľ nám o 21:14 odchádza vlak Nr 100. Ďalšie dva dni a tri noci strávime vo vlaku smer Chabarovsk.

bajkal 2train 1

9.6.2018                               Chabarovsk (R)

Naša cesta na východ sa blíži ku koncu, poobede o 15.53 prichádzame do Chabarovska, kde nás už čaká náš sprievodca a spolu sa presunieme na hotel. Po večeri prenocujeme v hoteli strednej triedy.

10.6.2018                            Chabarovsk – Vladivostok (R)

Predposledná zastávka na našej ceste je Chabarovsk. Toto mesto leží na pravom brehu rieky Amur blízko sútoku s riekou Ussuri, asi 30 km od hranice s Čínou. Bolo založené v roku 1858 ako vojenská stanica Chabarovka a nesie názov na počesť ruského cestovateľa 17. storočia Jerofeja Chabarova. Od roku 1926 je mesto administratívnym centrom Ďalekovýchodného kraja a od roku 1938 – Chabarovského kraja. Je významným centrom Ďalekého východu. Dnes strávime prehliadkou najväčších atrakcii a nevynecháme ani známy Chabarovský most, postavený v roku 1916.  Po večeri sa presunieme na stanicu, kde o 20:50 odchádza náš vlak Nr 6. Užijeme si poslednú noc vo vlaku a na ďalší deň dorazíme do cieľovej stanice – Vladivostoku.

Chabarovsk25bridge

11.6.2018                            Vladivostok (-)

Ráno (8.28) sa šťastné dostávame do Vladivostoku – mesta na východe Ruskej federácie a administratívneho centra Prímorského kraja v blízkosti hraníc s Čínou a Severnou Kóreou. Je jedným z najjužnejších miest Ruska (podobnú zemepisnú dĺžku majú napr. Groznyj, Machačkala, Vladikavkaz, Naľčik). Končí sa tu Transsibírska magistrála a domovskú základňu tu má aj Tichomorská flotila. Oblasť dnešného Vladivostoku bola osídlená už v dávnej v minulosti. Prvý krát sa  objavuje na čínskych mapách Yongmingcheng za vlády Dynastie Jüan na konci 13. storočia. Ajgunskou zmluvou z roku 1858 a Pekingskou zmluvou z roku 1860 pripadla nakoniec celá oblasť Ruské ríši. Nasleduje prehliadka najväčších atrakcii Vladivostoku – Centrálne námestie, pešia zóna Fokina, C-56 múzeum ponoriek, miestny GUM a možno aj ostrov Russkij, odkiaľ je krásna vyhliadka na vrchol 2013.

vladivostok_02vladivostok 1

12.6.2018                            Vladivostok – Viedeň (R)

Doobeda budeme mať voľný program a tesne pred obedom sa presunieme na letisko, odkiaľ preletíme cez Moskvu do Viedne. Koniec programu.


MAPA


PODMIENKY


Celková cena : 2.490 € / osoba v dvojlôžkovej izbe resp. resp. štvorlôžkovej kajute*

Príplatok za 1/1: 295 €**

* cena zájazdu je platná 15 dní pri min. stanovenom počte 15 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.

** možnosť objednať len pri ubytovaní v hoteloch


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku Viedeň/Moskva, Vladivostok/Viedeň
 • Ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch v Moskve, Jekaterinburgu, Irkutsku, Chabarovsku a Vladivostoku
 • Lístok na vlak druhej triedy na 8 noci postupne podľa programu na trase Moskva – Vladivostok (max 4 osoby v kabíne)
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
 • Poznávací program s miestnym sprievodcom (nie vo vlaku) a slovenským supervízorom (nad 15 osôb – počas celého zájazdu)
 • Všetky transfery
 • Vstupy do atrakcií a pamiatok
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza (50 €)
 • Letiskové poplatky (420 €)
 • Príplatok za dvojmiestnu kabínu vo vlaku 1 triedy (590 €/osoba)
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Cestovné poistenie (2,89€ osoba/deň)
 • Osobné výdavky

UBYTOVANIE

 • Moskva: Hotel Izmailovo 3*
 • Jekaterinburg: Park Inn Hotel 3*
 • Bolshie Koty: Koty Chalet
 • Listvyanka: Listvyanka Chalet
 • Chabarovsk: Hotel Olympic 3*
 • Vladivostok: Hotel Primorie 3*

LETENKA

Aeroflot

 • 29.5.2018 Viedeň-Moskva         1205 1540
 • 12.6.2018 Vladivostok-Viedeň  1400 2120

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.