Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Srí Lanka a Maldivy: Ostrov pokladov a oddych na pláži

nové

Srí Lanka a Maldivy: Ostrov pokladov a oddych na pláži (21.4.-3.5.2018)

Termín: 21.4.-3.5.2018
Ubytovanie:
hotely 4*
Strava:
polpenzia

Program: kombinovaný

Sri Lanka a Maledivy 5 Sri Lanka a Maledivy 2

Program:

21.-22.4.         Viedeň – Colombo – Negombo (V)

Spoločný odchod z Bratislavy do Viedne a následný prelet do Colomba. Príchod do hlavného mesta Srí Lanky a privítanie sprievodcom. Následne sa presunieme do hotela pri mori v Negombe, kde si po oddychu vychutnáme krátku prehliadku mestečka. Je to rybársky raj s malou holandskou pevnosťou zo 17. storočia, budhistickým chrámom a kanálom, plným vtákov a exotickej zveri. Po návrate večera a oddych.

23.4.                Negombo – Pinnawala – Dambulla (R,V)

Po raňajkách sa vydáme do Dambully, ktorú preslávili najmä jaskynné chrámy na vrchu kopca s množstvom sôch a iných podôb Budhu. Najskôr však navštívime sloní sirotinec v Pinnawale, od roku 1975 domov desiatok opustených a zranených slonov. Dnes ich počet prevyšuje 40, vráte mláďat, ktoré sa narodili v rámci tohto programu. Chcete ich nakŕmiť? Z pár drobných môže byť fľaša s mliekom vaša. Po poldennej návšteve budeme pokračovať do Dambully, kde strávime noc.

Sri Lanka a Maledivy 3

Sri Lanka a Maledivy 1

24.4.                Dambulla – Polonnaruwa -Sigiriya – Dambulla (R,V)

Vyrážame do niekdajšieho hlavného mesta Cejlónu. Medzi 11.-13. storočím prešla krajina ohromným politickým, ekonomickým a sociálnym rozvojom. Prezrieme si pozostatky z palácov, sôch, domov a chrámov. Popoludní nás čaká výstup na jeden zo skvostov Srí Lanky a miesto svetového dedičstva UNESCO. Výlet na niekdajšiu pevnosť v oblakoch v Sigiryi je zážitok nielen pre vytrvalých. Budete si počítať prejdené schody? Po prvej tisícke vás to určite prestane baviť. Pevnosť z 5. storočia patrí medzi jeden z najväčších divov Srí Lanky. Po prehliadke odchod do Habarany.

25.4.                Dambulla – Matale – Kandy (R,V)

Ideme do kopcov v Kandy. Čuchové a chuťové bunky si osviežime v Záhrade korenín v Matale. Uvidíme ako sa pestuje čierne korenie, škorica, klinčeky, kakao, ale napríklad aj kokaín. Zoberiete si pár lístkov domov? Následne sa zastavíme vo fabrike na výrobu batiku. Po príchode do Kandy si prezrieme toto ospalé horské mestečko. Jeho dominantou je Chrám posvätného Budhovho zubu, ktorý priniesli na ostrov už v 4. storočí, ukrytý vo vlasoch princeznej Orissan. Je to najvzácnejšia budhistická relikvia a zároveň aj najcennejšia vec na celej Srí Lanke. Podvečer sa zabavíme na kultúrnom predstavení s tradičnými srílanskými tancami. Skúsite čaro ayurwedy? Práve v Kandy robia tie najlepšie masáže na celom ostrove.

26.4.                Kandy – Peradeniya – čajové plantáže – Nuwara Eliya (R,V)

Dnes sa po kľukatej ceste vyštveráme do hôr k mestečku Nuwara Eliya, ktoré prezývajú Malé Anglicko. Po ceste sa najskôr zastavíme v botanických záhradách Peradeniya ležiacich na 60 hektároch s vyše 5 tisíc druhmi stromov a iných rastlín, neskôr na čajových plantážach a v tradičnej fabrike na výrobu čaju. Kde inde by ste kúpili kvalitnejší?… Je to jedno z najstudenších miest na ostrove, kde znesieme aj teplejší sveter. Neveríte? Po príchode si prezrieme toto ospalé horské mestečko s britskou architektúrou a koloniálnym šmrncom.

Sri Lanka a Maledivy 305Sri Lanka a Maledivy 341

27.4.                Nuwara Eliya – Colombo (R,V)

Ráno sa vydáme na cestu späť do Colomba. Cez rušné obchodné o rezidenčné štvrte prejdeme k Škoricovým záhradám. Navštívime miestnu pevnosť, niekdajšie britské administratívne centrum, vojenskú pevnosť, morskú cestu a zastavíme sa aj na bazáre neďaleko hinduistického chrámu a holandského kostola. Po prehliadke Námestia nezávislosti príchod do hotela a oddych.

28.4.-1.5         Colombo – Maldivy (R,V) resp. pobytová časť na Srí Lanke

Predpoludním sa presunieme na letisko a preletíme do Male, odkiaľ nás čaká transfer loďou na rajský ostrov – Paradise Island na Maldivách. Voľný program a špičkový oddych s využitím bazéna, vodných športov, šnorchlovania, masáží a ďalších služieb v raji na zemi.

V prípade zájmu je možnosť ostať na Srí Lanke v hoteli na pláži podľa výberu.

Sri Lanka a Maledivy 8Sri Lanka a Maledivy 9

2.-3.5.              Male resp. Colombo – Viedeň (R)

Popoludní sa odhlásime z rezortu a presunieme sa na letisko s následným preletom do Viedne.


MAPA


PODMIENKY


Cena zájazdu Srí Lanka/Maldivy: 2.320 € (osoba v dvojlôžkovej izbe)*

Príplatok za 1/1: 850 €

Cena zájazdu Srí Lanka: 1.450 € (osoba v dvojlôžkovej izbe)*

Príplatok za 1/1: 350 €

*cena zájazdu je platná 30 dní od jej vyhotovenia, pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Prelet Colombo/Male (len pri programe Srí Lanka/Maldivy)
 • Ubytovanie v kvalitných hoteloch s polpenziou
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-all inclusive)
 • Poznávací program so skúseným anglicky hovoriacim sprievodcom a slovenským supervízorom
 • Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným autobusom
 • Transfer BA/BUD/BA
 • Transfer na ostrov loďou (len pri programe Srí Lanka/Maldivy)
 • Víza
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové poplatky (cca 360 €)
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Cestovné poistenie (2,89 € osoba/deň)
 • Osobné výdavky
 • Príplatok za plnú penziu na Maldivách (92 €)
 • Príplatok za all inclusive na Maldivách (255 €)

UBYTOVANIE

 • Jetwing Sea Hotel 4* Negombo, Standard Room
 • Chaaya Village Hotel 4* Habarana,
 • Cinnamon Citadel Hotel 4* Kandy, Standard Room
 • Jetwing St. Andrews Nuwara Eliya 3+*, Superior Room
 • Pegasus Reef Hotel 4* Wattala
 • Paradise Island Resort and Spa 4* – Superior Beach Bungalow (len pri programe Srí Lanka/Maldivy)

Príplatok pri programe Srí Lanka:

 • Royal Palms Beach Hotel Kalutara: 690 € /osoba v dvojlôžkovej izbe
 • Tangerine Beach Hotel Kalutara: 560 € /osoba v dvojlôžkovej izbe
 • Hibiscus Hotel Kalutara: 380 € /osoba v dvojlôžkovej izbe

LETENKY

* Pri programe Srí Lanka odlet z Colomba

PARADISE ISLAND RESORT MALDIVES

Rezort Paradise Island & Spa vám ponúka ubytovanie v súkromných vilách a bungalovoch na idylickom ostrove v Indickom oceáne. V rezorte sa nachádza vonkajší bazén, 4 reštaurácie a kúpele.  Klimatizované ubytovacie jednotky majú dlažbu a vlastnú terasu s priamym výhľadom na oceán. Využívať môžete satelitnú TV, trezor a chladničku. K dispozícii je vám aj príslušenstvo na prípravu kávy a čaju. Rezort Paradise Island & Spa je vzdialený 20 minút jazdy motorovým člnom od medzinárodného letiska v meste Malé. Dopravu povinne zabezpečuje rezort.

Počas pobytu v rezorte si zašportujte vo fitnescentre a na tenisových kurtoch. Okrem toho si môžete požičať výbavu na šnorchlovanie a potápanie. V rezorte máte k dispozícii služby požičovne bicyklov a organizácie výletov.  V reštauráciách rezortu si môžete vychutnať pokrmy rôznych kuchýň ako napríklad talianskej a japonskej. V plážovom a karaoke bare si vyberte z ponuky nápojov. V bare Paradise sa môžete zabaviť na tanečnom parkete počas živých vystúpení skupín a DJ-ov.

Vybavenie hotela Paradise Island Resort & Spa

Exteriér

Záhrada, Slnečná terasa, Vybavenie na grilovanie, Vonkajší bazén

Aktivity

Tenisový kurt, Sauna, Fitnescentrum, Rybolov, Kúpeľné a wellness centrum, Masáže, Biliard, Stolný tenis, Windsurfing, Vírivka, Kanoistika, Potápanie, Squash, Šnorchlovanie, Vodné športy na mieste.

Jedlo a nápoje

Reštaurácia, Bar, À la carte reštaurácia, Bufetová reštaurácia.

Služby

Recepcia s nepretržitou prevádzkou , Úschovňa batožín, Izbová služba, Zariadenia pre schôdzky / bankety, Biznis centrum, Práčovňa, Čistiareň, VIP vybavenie izby, Služba žehlenia, Zmenáreň, Obchod s darčekmi a suvenírmi, Služba organizácie výletov, Fax / Fotokopírovanie, Služba concierge.

Všeobecné

Nefajčiarske izby, Trezor

Internet

Wi-Fi pripojenie na internet je k dispozícii vo verejných priestoroch a stojí 5,50 USD za hodinu.

Akceptované kreditné karty

American Express , Visa , Euro/Mastercard , JCB

Hotel si vyhradzuje právo na predbežnú autorizáciu kreditnej karty pred vašim príchodom.

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.