Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Thajsko : Objavte čaro thajskej kuchyne

špecial

Thajsko: Objavte čaro thajskej kuchyne

Program

1.-2.deň    Viedeň – Bangkok
Odchod z Viedne. Po prílete do Bangkoku si vychutnáte voľno na odpočinok po dlhej ceste a individuálny program. Večer si môžete spríjemniť návštevou populárneho nočného trhu Patpong, ktorý bol donedávna považovaný za červenú uličku. Necháte sa zlákať do niektorého z „go-go” barov? Pozor, miestne dievčatá sú krásne, no objektom ich lásky sú takmer vždy len peniaze…

thajsko-kuchyna-2

3.deň     Bangkok – Thai House
Viete prečo Thajčania zbožňujú čili a ako ho správne pripraviť? V škole thajskej kuchyne sa dozviete nielen to. Hneď po raňajkách si vás vyzdvihnú vaši sprievodcovia a po rieke Chao Phraya vyrazíte do Thai House. V typickom prostredí vidieka, obkolesení exotickými stromami, si po vstupnej inštruktáži o správnom používaní byliniek a korenín sami pripravíte chutný obed. A menu? Nech sa páči:
Predjedlo: Larb Moo – Štipľavý bravčový šalát na thajský spôsob
Polievka: Tom Yam Kung – Ostro-kyslá polievka s krevetami
Vedľajší chod: Phad Thai – Thajské pečené nudle
Hlavný chod: Kaeng Ka-Ri Kai – Kura s karí
Paneang Nua – Hovädzie karí na kokose
Kurz thajskej kuchyne pokračuje aj popoludní. Večeru si vychutnáte v pokojnom prostredí sýtozelených záhrad.

4.deň     Thai House – Bangkok
Po raňajkách vyrazíme do mestečka Muyil, vzdialeného 20 minút od Tulúmu. Pri hodinovej prehliadke sa dozvieme viac nielen o miestnom chráme, ale aj o živote a zvykoch starých Mayov. Okrem toho si ukážeme niektoré jedovaté a halucinogénne rastliny. Po prehliadke sa presunieme po prírodnej cestičke cez dažďový prales k prekrásnej lagúne, ktorú preplávame v umelo vytvorenom kanále spred tisícich rokov. Nechajte sa unášať prúdom a vychutnávajte si okolitú prírodu. Popoludní návrat do hotela a voľný program.

5.deň     Bangkok – Damnoen Saduakthajsko-damnoen-saduak – Bangkok
Chceli ste si niekedy zahrať vo filme? Ak sa vám to doteraz nesplnilo, budete sa môcť aspoň cítiť ako akčný hrdina. Čaká vás totiž výlet na plávajúci trh do Damnuen Saduak (cca 100km od Bangkoku), ktorého kanály brázdil na typickom člne aj populárny James Bond, agent 007. Počas plavby na trh sa zoznámite so životom vidiečanov, žijúcich v tradičných chatrčiach na pilieroch. História trhu siaha do roku 1866, keď kráľ Rama IV nariadil vykopať v provincii Ratchaburi 32km dlhý kanál, ktorý mal spojiť Mae Klong s Tacheen Rivers. Cieľom bolo využiť úrodnú pôdu na pestovanie exotického ovocia. Neskôr sa na týchto kanáloch začalo obchodovať, typicky po thajsky – z člna na čln, na ktorých sa dokonca varí aj stravuje. Ochutnáte miestne špeciality priamo na vode? Nezabudnite zjednávať, bez tohto zvyku to nejde ani v člne. Keď nám nebude stačiť takáto prehliadka thajských tradícií, potom nám určite ulahodí miestna šou v Thajskej kultúrnej dedinke. Hodinové predstavenie nám priblíži spôsob života, tance, záľuby aj obľúbený box muai thai. Alebo si radšej oddýchnete v Ružovej záhrade s tisíckami druhov kvetín a exotických rastlín? Pastva nielen pre oči, ale aj nos.

6.deň     Bangkok – Ayuthaya – Bangkokthajsko-mnich
Ráno vyrazíte na sever, do 86km vzdialeného bývalého kráľovského mesta Siamu (1350-1767), Ayuthaya. Napriek tomu, že z neho zostali už len ruiny, stále patrí medzi najväčšie atrakcie Thajska. Ayuthayu zničili počas barmských vpádov, no pozostatky niekdajších chrámov dodnes vydávajú svedectvo o majestátnosti tohto mesta.. V areáli historického parku navštívite najvýznamnejšie pamiatky – bronzové sochy Wat Chaya Mongkol a Wat Panangcherng. Na ceste späť sa zastavíte v Bang Pa-In, letnej rezidencia kráľov Ayuthaya z 18. storočia. Popoludní návrat do Bangkoku a zvyšok dňa voľno.

7.deň     Bangkok
Voľný deň, ktorý môžete využiť na návštevu obľúbených chrámov, nákupy v niektorom z množstva obchodných centier alebo leňošenie pri hotelovom bazéne. V „Meste anjelov” je z čoho vyberať.

8.-12.deň    Bangkok – Phuket
Čo by to bolo za návštevu Thajska bez oddychu pri mori? Po raňajkách sa preto presuniete na letisko Suvarnabhumi, odkiaľ sa letecky prepravíte na vyhľadávaný ostrov Phuket. Počas nasledujúcich dní vás čaká relax na pláži Patong, ktorá je známa bohatým nočným životom a množstvom plážových aktivít. Nudiť sa tu rozhodne nebudete!

13.-14.deň     Phuket – Bangkok – Viedeň – Bratislava
Po raňajkách posledné kúpanie v mori a návrat na medzinárodné letisko Suvarnabhumi v Bangkoku. Rozlúčka s krajinou úsmevov a odchod domov, prípadne do ďalšej destinácie podľa vlastného výberu.


CENA: na vyžiadanie


CENA ZAHŔŇA

 • 2 dni školy thajskej kuchyne v Thai House s nocľahom
 • Ubytovanie v hoteloch strednej a vyššej triedy s raňajkami
 • Súkromnú dopravu klimatizovaným autom
 • Vnútroštátny letecký presun BKK/Phuket/BKK
 • Výlety do Ayuthaya a Damnoen Saduak s miestnymi anglicky hovoriacimi sprievodcami
 • Vnútroštátne presuny
 • Vstupné do atrakcií podľa itinerára
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Víza
 • Medzinárodnú letenku a letiskové poplatky
 • Cestovné poistenie
 • Stravu mimo itinerár
 • Osobné výdavky

O ZÁJAZDE

Ide o špecifický program pre všetkých fajnšmekrov, ktorí radi dosahujú gastronomické orgazmy. Zájazd je spojený s výletmi do okolia Bangkoku s oddychom na plážach na ostrove Phuket s výbornými miestnymi sprievodcami. Ubytovanie v kvalitných hoteloch, dvojlôžkové izby, letecké presuny miestnymi pohodlnými aerolíniami. Strava vo forme raňajok, najmä pri mori si však určite pochutnáte na morských špecialitách. Ešte ste nejedli krevety, kalamáre, kraby a iné potvory? Teraz určite budete!

POZNÁMKA

Program i termín zájazdu je možné upraviť podľa požiadaviek a predstáv cestujúcich. Minimálny počet 2. V prípade záujmu je v zájazde možné pokračovať návštevou Kambodže, Laosu alebo Vietnamu.


Itinerár je možné doplniť aj o hotelový pobyt v ktoromkoľvek z vybraných miest. Program zároveň môžeme upraviť a doplniť podľa vašich predstáv, časových a finančných možností.

Prihláška:
Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.

ŽIADOSŤ O INDIVIDUÁLNU PONUKU


Meno:*
Adresa:*
E-mail:*
Telefón:*
-
Dátum odchodu:*
Dátum príchodu:*
Štandard ubytovania:*
Strava:*
Typ zájazdu:*
Destinácia:*
Typ letenky:
Preferovaná letecká spoločnosť:
Preferovaná doprava:*
Víza:
Poistenie:
Vaše predstavy / názor: