Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

USA: Los Angeles – Las Vegas - San Francisco

nové

USA: Los Angeles – Las Vegas – San Francisco (23.8.-4.9.2018)

Termín: 23.8.-4.9.2018
Ubytovanie:
hotely
Strava:
raňajky

Program: poznávací

Program:

23.8.2018              Viedeň – Los Angeles (-)

Odchod zo Schwechatu a priamy prelet do najväčšieho mesta anjelov, Los Angeles. Transfer do hotela a následne ubytovanie a oddych po dlhom lete z Európy prípadne prvé zoznámenie s druhým najväčším mestom v USA, ktoré založil španielsky guvernér Felipe de Neve 4. septembra 1781.

24.8.2018              Los Angeles (R)

Po raňajkách sa vydáme na prehliadku mesta. Začneme filmovým štúdiom Universal – jednou z najväčších atrakcií Hollywoodu z tzv. „veľkej šestky“ filmových štúdií. Nasleduje Hollywood Boulevard s chodníkom slávy, ktorý vznikol v roku 1958 ako pocta umelcom pôsobiacim v zábavnom priemysle, Sunset Boulevard,  Beverly Hills, ktorá spolu s mestom West Hollywood a dvoma štvrťami Los Angeles – Bel-Air a Holmby Hills patria do tzv. Zlatého trojuholníka (Golden Triangle), teda do jednej z najbohatších oblastí Kalifornie a takisto celých Spojených štátov. Nevynecháme ani Rodeo Drive a 4,8 km dlhú pláž Santa Monica.

UniversalLA 1

25.8.2018              Los Angeles – Yuma (R)

Dnes nás čaká prvý dlhší presun z Los Angeles do mesta Yuma (490 km). Po ceste sa zastavíme v San Diegu, kde si prezrieme vodný park Seaworld, lietadlovú loď USS Midway, ktorá bola posledný krát nasadená v boji počas operácie „Púštna búrka“ a od roku 1992 slúži ako plávajúce múzeum, ako aj staré San Diego s mexickým skanzenom a tradičným jedlom. Ochutnáte miestnu tequilu? Podvečer sa presunieme k rieke Colorado, ktorá tvorí prirodzenú hranicu medzi štátmi Kalifornia a Arizona, a budeme prechádzať popri hranici s Mexikom a jeho špecifickým hraničným múrom, ktorý oddeľuje dva rozličné svety – USA a Mexiko.

34

26.8.2018              Yuma – Tuscon (R)

Dnes absolvujeme presun arizonskou polopúšťou (390 km), kde sa realizuje projekt nazývaný aj “Green Dezert” – zelená púšť. V meste Tuscon navštívime svetoznáme “pohrebisko lietadiel” Pima Air & Space Museum, ktoré bolo sprístupnené verejnosti v roku 1976 a kde sa momentálne nachádza viac ako 300 exponátov. Potom sa presunieme do kraja kovbojských rančov so stádami koní, nádhernými kaktusovými záhradami a vynikajúcim arizonským jedlom. Popoludní sa ubytujeme na hoteli a budeme mať čas aj na oddych.

PIMA 1PIMA 3

27.8.2018              Tuscon – Flagstaff (R)

Keď človek sníva o westernových príbehoch dnešný deň sa mu bude zdať ako živý sen! Navštívime Goldfield (Goest Town) – Zlatokopecké mestečko duchov, ktoré sa ešte v roku 1890 pýšilo len 3 salónmi, penziónom, obchodom so zmiešaným tovarom, kováčskou dielňou, pivovarom, obchodom s mäsom a školou a kde sa začína malebná cesta, Apache Trail.  Cestou cez divoké kaňony, popri troch rozprávkových jazerách, uvidíme nespočetné množstvo kaktusov a keď budeme mať šťastie, tak aj Winnetoua… postupne budeme naberať nadmorskú výšku vyše 2000 metrov nad morom. Večer sa zastavíme v Sedone, ktorá sa nachádza v doline z krvavo červených skál a kde sa spiritualita a estetika spája do absolútnej krasy.

Sedonaľ Mesto Duchov 1

28.8.2018              Flagstaff – Page (R)

Ráno si urobíme fotku pri značke „Route 66”, ktorá vedie priamo cez Flagstaff a presunieme sa (370 km) na jednu z najznámejších atrakcií USA, Grand Canyon. Pred vstupom do parku si ale najprv pozrieme vynikajúce filmové predstavenie v IMAX Theatre, v ktorom sa, cez oko kamery, prenesieme priamo na „divoké“ vody Colorada. Potom absolvujeme dvojhodinovú túru popri rímse kaňonu s nádhernými vyhliadkami. Pri dobrom počasí si fotografi prídu na svoje. Pokračujeme presunom autom smerom do najväčšej Indiánskej rezervácie v USA „Navajo Nation“, kde si vychutnáme návštevu originálneho „Navajo“ obchodu, s mnohými tradičnými indiánskymi suvenírmi. Vo večerných hodinách nasleduje prichoď do hotela priamo pri jazere Lake Powell v mestečku Page.

Grand Canyon17901886_10210732230134005_910291722_o

29.8.2018              Page – Las Vegas (R)

Dnešný deň začneme v Arizone, navštívime Utah a skončíme v Nevade (530 km). Po ceste navštívime Národný park Zion, kde sa matka príroda poriadne vybúrila. Absolvujeme túru k nádhernej vyhliadke ponad roklinu ako aj samotnú prechádzku v rokline, cez ktorú preteká púštna rieka. Prezrieme si aj „plačúci“  kameň a  v poobedňajších hodinách sa presunieme do mesta, ktoré nikdy nespi – Las Vegas. Tu sa odfotíme pri svetoznámej tabuli „Welcome in Las Vegas“, aby všetci susedia uverili, že sme tu boli!. Na zaver dňa nás čaká oboznámenie sa s hlavnou ulicou mesta kasín, nazývanou  Strip. Následne sa ubytujeme a hurá do kasín. Kto výdrží až do rana?

ZIONLas Vegas 3

30.8.2018              Las Vegas (R)

Dnešný deň sme akurát v strede nášho putovania po západe USA. Po prehýrenej noci sa okolo 10:00 vyberieme na nákupy do miestnych Outletov, kde muži väčšinou trpia ale ženy si to patrične užijú a budú nadšené. Poobede je voľný program na spoznávanie mesta kasín poprípadne oddych pri bazéne. Poprosíme tých, ktorí skončia opäť v kasíne a vyhrajú milión dolárov nech nám dajú vedieť, že už s nami ďalej necestujú, aby sme  na nich ráno nemuseli zbytočne čakať…   

Las Vegas 1Las Vegas 2

31.8.2018              Las Vegas – Fresno (R)

Dnes nás čaká najdlhší presun celého zájazdu (780 km), no nebojte sa, bude čo obdivovať. Pred hranicou do Kalifornie sa zastavíme neďaleko mysterióznej vojenskej základni „Area 51“ – keď budeme mat šťastie, možno uvidíme aj mimozemšťanov … Hlavným bodom dnešného programu bude návšteva Národného parku Dead Valley. Údolie smrti je najnižšie položeným miestom Kalifornie, USA aj celej Ameriky. Nachádza sa v severnej časti Mohavskej púšte. Najnižšie miesto sa nachádza v časti s názvom Badwater a je 85,5 metrov pod úrovňou mora. Toto bohom zabudnuté miesto láka ročne milióny turistov z celého sveta kvôli kráse naozajstnej pustatiny. Pre našinca je pohľad na púšť veľmi neobvyklý a preto, keď sa presunieme  cez  vysoké hory do strednej Kalifornie (zvanej aj Obilnica Západu), kde je zrazu kopec viníc, pomarančových sadov a nekonečná zeleň, naše oko sa ihneď poteší, duša poskočí a cesta ubehne rýchlejšie.

Dead Valey 117916573_10210732303495839_90397588_o

1.9.2018               Fresno – Yosemite – Fresno (R)

Po raňajkách sa vyberieme do národného parku Yosemite (290 km), o ktorom sa hovorí, že je to najkrajší Národný park USA – vyhliadka z Glaciar Point na Half Dome je naozaj nezabudnuteľná. Poprechádzame sa v doline priamo pod vodopádom Bridal Well a samozrejme si prezrieme aj svetoznáme sekvoje, kde má človek pocit, akoby sa vrátil do praveku. Večer sa vrátime do nášho hotela vo Fresne.

YosemiteYosemite1

2.9.2018               Fresno – San Francisco (R)

Ráno sa presunieme z Fresna do San Francisca (320 km), kde po príchode absolvujeme orientačný okruh mestom. Navštívime známy China Town – najväčšiu čínsku štvrť mimo Ázie a najstaršiu čínsku štvrť v Severnej Amerike. Nasleduje prehliadka Coit Tower, známej aj ako Lillian Coit Memorial Tower, vysoká je 64m a postavili ju v roku 1933. Hneď na to si užijeme prechádzku po „najkrivolakejšej“  ulici sveta, Lombard Street. Prezrieme si samozrejme aj most Golden Gate – visutý most, ktorý premosťuje kalifornský Golden Gate prieliv. Jeho stavba, ktorá sa stretla s mnohými problémami, sa začala v roku 1933 a trvala štyri roky. Most Golden Gate bol do roku 1964 najdlhší visutý most na svete a teraz je to najznámejšia pamätihodnosť San Francisca. Je ľahko rozpoznateľný podľa jeho farby a architektúry dvoch veží. Podľa rebríčka Americkej spoločnosti stavebných inžinierov je toto umelecké dielo jedným zo siedmich divov moderného sveta. Nevynecháme ani  Twin Peaks – dva „prominentné“ kopce s prevýšením 282m, ktoré sa nachádzajú v blízkosti geografického stredu San Francisca. Na záver dňa loďou podplávame most Golden Gate a prezrieme si aj svetoznámy ostrov Alcatras, ktorý bol používaný ako vojenský trestný tábor a neskôr ako väzenie s najvyšším stupňom stráženia. Dnes je ostrov historický areál a múzeum.

mostSF 3

 

 

 

 

 

 

3.9.2018               San Francisco – Santa Nella (R)

Dnes máme na pláne voľnejší deň ale ráno sa najprv spoločne prejdeme po moste Golden Gate. Potom sa odvezieme na zastávku ikony San Francisca – “Cable Car”. Táto lanová dráha je posledná na svete, ktorá je ručne ovládaná a je súčasťou mestskej dopravnej siete. Z 23 liniek, zavedených medzi rokmi 1873 a 1890, sú v prevádzke už iba tri a zo 7 miliónov cestujúcich ročne ju najviac využívajú turisti. Lanovky sú uvedené v národnom registri historických miest, preto všetkým poradíme ako si treba kúpiť lístok, dostaneme do ruky mapu San Francisca a vyrazíme na individuálnu prehliadku mesta. Poobede ešte navštívime tradičnú Česko – Slovenskú krčmu v San Franciscu a večer sa presunieme (200 km) bližšie k Los Angeles, do mesta Santa Nella.

AlcatrasSF2

 

 

 

 

 

 

4.9.2018               San Francisco – Los Angeles – Viedeň (R)h

Posledný deň sa bude niesť v duch odletu domov. Po skorých raňajkách sa presunieme zo Santa Nella do Los Angeles (430 km)  a poobede preletíme do Viedne, kde sa naša cesta končí.

MAPA


PODMIENKY

Cena zájazdu: 2.590 € (osoba v dvojlôžkovej izbe)*

Príplatok za 1/1: 690 €

*cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.

Maximálna veľkosť skupiny - 16 osôb

CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Ubytovanie na 12 nocí v  hoteloch strednej triedy s raňajkami
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
 • Poznávací program so skúseným slovensky hovoriacim sprievodcom.
 • Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným minivanom
 • Vstupy do pamiatok a atrakcií
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové poplatky
 • Víza
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Cestovné poistenie (2,89 € osoba/deň)
 • Osobné výdavky

LETENKY

Austrian Airlines

Viedeň – Los Angeles – Viedeň

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.