Informácie

CK Wanderer * Tel.: 0905 947 833 ˙ 0903 956 414 * E-Mail: info@wanderer.sk

Vietnam: Krásy východu

spoznaj

Vietnam: Krásy východu (22.2.-7.3.2018)

Termín: 22.2.-7.3.2018
Ubytovanie: hotely 4*
Strava: polpenzia
Program: poznávací

vietnam_program_1

vietnam_program_4

Program:

22.-24.2.2018                    Budapešť – Hanoj (V)

Odchod z Budapešti a odlet do ďalekého Vietnamu. Víta nás Hanoj, hlavné mesto krajiny s množstvom jazier, hlavných tried a mestských parkov. Je to veľmi atraktívne mesto, postavené vo francúzskom štýle, v ktorom je na prekvapenie menej dopravy ako v iných ázijských usadlostiach. Popoludní prílet, následný transfer do hotela a prvá prechádzka mestom. Na druhý deň si prezrieme najväčšie dominanty mesta, jazero Hoan Kiem, chrám literatúry, One Pillar Pagoda, Korytnačiu pagodu a po prechádzke v parku si prezrieme Hočiminovovo mauzóleum a dom, v ktorom strávil posledné roky života. Zájdeme aj do Múzea etnológie, Chrámu literatúry, Tyrkýsovej pagody a neobídeme ani miestnu operu či katedrálu sv. Jozefa. Popoludní sa zabavíme na bábkovom divadle na vode, ktoré neodmysliteľne patrí k Hanoju.

25.2.2018                              Hanoj – Halong – Hanoj (R,O,V)
Cez rozmanitú vietnamskú prírodu sa presunieme do prímorského mestečka Halong (UNESCO), kde nás už bude čakať pohodlná výletná loď. Poplavíme sa ňou (4 hodiny) smaragdovo zelenými vodami zátoky s úžasnými vápencovými útesmi. Počas zastávok na jednotlivých ostrovčekoch si prezrieme niektorú z množstva jaskýň v tejto oblasti. Pri plavbe určite stretneme plávajúce dedinky, rybárov umiestňujúcich siete, perlové farmy a budeme môcť pozorovať každodenný život v Halong Bay. Večer návrat do Hanoja.

vietnam_program_9

vietnam_program_8

26.2.2018                           Hanoj – Hue (R,V)
Ráno sa letecky presunieme do Hue, kde nás čaká prehlidka mesta. Navštívime imperiálne staré mesto (Imperial Citadel), ktoré postavili začiatkom 19. storočia podľa modelu pekinského Zakázaného mesta. Nájdeme v ňom množstvo palácov, veží a chrámov, knižnicu i múzeum. Do mestečka nás vovedie brána Ngo Mon so žltými dverami, ktorú mohol v minulosti používať len samotný cisár. Je spojená s mostíkom ponad lotosové jazierko. V Halls of The Mandarins zistíte ako sa obyvatelia mesta v minulosti pripravovali na oslavy, ktoré sa zvyčajne konali v recepčnej miestnosti Can Chanh – obnovili ju v roku 1977. Zakázané purpurové mesto bolo vyhradené pre cisára a jediní sluhovia, ktorí doň mohli vstúpiť, boli eunúsi, ktorí nepredstavovali žiadnu hrozbu pre cisárske konkubíny (dnes je toto miesto v ruinách). Navštívime aj rezidenciu Dien Tho, v ktorom žila kráľovná matka, a tiež úžasne dekorovanú recepčnú miestnosť, Palác Thai Hoa. Nenecháme si ujsť ani prehliadku hrobky cisárov Tu Duc a Khai Dinh. Na ďalší deň si zajazdíme po Parfumovej rieke so zastávkami pri ikonockej sedem poschodovej pagode Thien Mu. Nahliadneme aj do cisárskej hrobky Minh Mang s komplexom chrámov, pavilónov a záhrad.

27.2.2018                        Hue – Danang – Hoi An (R,V)

Ráno sa cez úžinu Hai Van presunieme do Danangu, kde sa zastavíme v múzeu Cham. Kamenné sochy staré viac ako tisíc rokov vám napovedia viac o histórii Vietnamu. Na chvíľu sa zastavíme aj na pláži Non Nuoc, na ktorej sa počas vietnamskej vojny vylodila americká armáda. Cez mramorové hory sa presunieme do Hoi An. Považujú ho za nevlastného brata Angkoru a Baganu, najkrajších miest juhovýchodnej Ázie. Prezrieme si typickú čínsku pagodu Phuoc Kien, venovanú bohyni mora, ochrankyni námorníkov a rybárov, Thien Hau Thanh Mau. Nevynecháme ani Japonský krytý most (UNESCO), ktorý postavili v roku 1593 členovia miestnej japonskej komunity. Bol to prvý most, spájajúci mesto s čínskou štvrťou. O spojení japonského, čínskeho a vietnamského štýlu sa viac dozvieme v dome Phung Hung, v ktorom žije už ôsma generácia tej istej rodiny Tran a v múzeu Sa Huynh. Na záver si ukážete ako sa tradičným spôsobom vyrábajú miestne lucerny.

vietnam_program_3

vietnam_progam_7

28.2.2018                    Hoi An – Danang – Sajgon (R,V)

Ráno sa presunieme do Danangu, odkiaľ preletíme do metropoly juhu, Hočiminovho mesta. Sajgon je najväčšie mesto Vietnamu, ktoré je typické svojím rušným spôsobom života. Na vlastnej koži si vychutnáme atmosféru pouličných trhov, kaviarní a elegantných barov. Naučíme vás prechádzať cez cestu. Pre viac ako 3 milióny motoriek v meste je to na prvý pohľad takmer nemožné. Navštívime Palác zjednotenia, ktorý je zároveň symbolom pádu Južného Vietnamu v roku 1975. Neobídeme ani Cisársku pagodu, katedrálu Notre Dame, mestskú radnicu Hotel deVille a budovu opery. Na záver sa zastavíte v historickom centre, kde navštívime Pagodu jadeidového cisára a trh Ben Thanh.

1.3.2018                       Sajgon – My Tho – Sajgon (R,V)

Presun zo Saigonu do oblasti, ležiacej v delte rieky Mekong. Vychutnáme si pohľady na nekonečné ryžové polia, loďou sa povozíme po miestnych kanáloch, kde budeme môcť pozorovať ako žijú domorodci na brehoch Mekongu. Pozrieme si miestny trh, chrámy a pagody či historické miesta.  Neskôr návrat do Sajgonu.

vietnam_program_10

vietnam_program_11

2.3.2018                         Sajgon – Cu Chi – Sajgon – Phan Thiet (R,O)
Máte radi stiesnený priestor? Potom dnešný deň bude patriť vám. Čaká nás prehliadka tunelov Cu Chi, ktoré boli pre svoju strategickú polohu veľmi dôležité počas Vietnamskej vojny. Vietkong v tom čase vybudoval približne 200 km dlhú sieť tunelov, ktoré spájali stanovište vedenia, nemocnice, úkryty a fabriky na výrobu zbraní. Vytesaný z tvrdého lateritu len ručnými nástrojmi a bez použitia cementu, tento jedinečný výtvor zostal počas vojny neobjavený. Návrat do Sajgonu a popoludní presun na letisko a odlet domov.

3.-5.2.2018                     Phan Thiet (R)
Voľný program a oddych pri mori. Vychutnáme si vietnamské pláže bez komercie a naberieme čerstvé sily po poznávacej časti programu a pred návratom domov.

6.-7.3.2018                      Phan Thiet – Sajgon– Budapešť (R)

Doobeda si ešte užijeme pobyt pri mori, odhlásime sa z hotela a poobede presunieme späť do Sajgonu, kde budeme mať poslednú možnosť na nákup suvenírov.  Podvečer sa presunieme na letisko a preletíme do Budapešti.MAP


PODMIENKY


Cena zájazdu: 1 760,- € / osoba v dvojlôžkovej izbe* – VYPREDANÉ

Príplatok za 1/1: 245 €

* cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.


CENA ZAHŔŇA

 • Medzinárodnú letenku
 • Miestne prelety Hanoj/Hue, Danang/Sajgon
 • Ubytovanie na 7 nocí v kvalitných hoteloch s raňajkami počas poznávacej časti
 • Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
 • Vnútroštátne transfery klimatizovaným minibusom z/na letisko
 • Poznávací program s miestnym anglicky hovoriacim sprievodcom a slovenským supervízorom
 • Transfery súkromným minibusom s A/C
 • Vstupy do atrakcií a pamiatok
 • Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové poplatky
 • Víza (40 €)
 • Ubytovanie na 4 noci v Phan Thiet (cenová ponuka viď nižšie)
 • Stravu nad rámec itinerára
 • Cestovné poistenie (2,89 € osoba/deň)
 • Osobné výdavky

UBYTOVANIE

 • Chalcedony Hotel 4* (Deluxe City View), Hanoi
 • Mondial Hue Hotel 4* (Deluxe City View Room), Hue
 • Boutique Hoi An Resort 4*(Superior Room), Hoi An
 • Bay Hotel Ho Chi Minh 4* (Deluxe Room), Sajgon

 

UBYTOVANIE V PHAN THIET

 • Blue Ocean Resort **** (Garden View Bungalow), Phan Thiet ………………………….. 190 € / osoba na 4 noci v dvojposteľovej izbe

(príplatok za 1/1 : 190  € / osoba)

LETENKY

 • EK 112   22FEB BUD – DXB    1440   2305
 • EK 394   23FEB DXB – HAN    0330   1230
 • EK 393   06MAR SGN – DXB   2355  #0425
 • EK 111   07MAR DXB – BUD   0825   1140

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.