Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

FAQ

Naj─Źastej┼íie ot├ízky cestovate─żov:

1. Ako sa m├┤┼żem prihl├ísi┼ą na z├íjazd?

Ak ste rozhodnut├Ż s nami cestova┼ą, najr├Żchlej┼í├şm a najpohodlnej┼í├şm sp├┤sobom je kontaktova┼ą na prostredn├şctvom e-mailu alebo telefonicky a dohodn├║┼ą si stretnutie. Najnesk├┤r do 48 hod├şn V├ím potvrd├şme stretnutie, po┼íleme podrobnosti k vybran├ęmu z├íjazdu a pokynu o v├Ż┼íke a sp├┤sobe platby za z├íjazd.

2. P├┤jde s nami aj slovensk├Ż sprievodca?

Pri v┼íetk├Żch katal├│gov├Żch z├íjazdoch poskytujeme slovensk├ęho sprievodcu, podmienkou je po─Źet ├║─Źastn├şkov prevy┼íuj├║ci 10. Na po┼żiadanie v┼íak radi zabezpe─Ź├şme sprievodcu, ─Źi deleg├íta aj pre men┼íie skupiny. Individu├ílni turisti, ktor├ş si u n├ís nechaj├║ u┼íi┼ą z├íjazd priamo na mieru, m├┤┼żu z├írove┼ł vyu┼żi┼ą slu┼żby lok├ílnych (anglicky, nemecky, rusky hovoriacich) sprievodcov, najlep┼í├şch odborn├şkov na zvolen├║ oblas┼ą. Ich slu┼żby s├║ samozrejme v cene!

3. M├ím ist├ę miesto v z├íjazde po odoslan├ş prihl├í┼íky?

Samotn├Żm odoslan├şm prihl├í┼íky si miesto v z├íjazde na ist├Ż ─Źas zablokujete. Bez zaplatenia 50% z├ílohy v┼íak o┼ł m├┤┼żete pr├şs┼ą. Preto vyz├Żvame v┼íetk├Żch klientov, aby s platbou nev├íhali. Po uhraden├ş pr├şslu┼ínej ─Źiastky (v z├ívislosti od d─║┼żky ─Źasu pred odchodom) v├ím p├şsomne (e-mailom alebo po┼ítou) za┼íleme potvrdenie va┼íej ├║─Źasti na z├íjazde s ─Ćal┼í├şmi pokynmi. Nezab├║dajte, ┼że momentom zaplatenia za─Ź├şnaj├║ pre v├ís plati┼ą storno podmienky pre pr├şpad, ┼że by ste ├║─Źas┼ą na z├íjazde zru┼íili.

4. M├┤┼żem sa u v├ís poisti┼ą pred cestou? Je to v├┤bec potrebn├ę?

Ka┼żd├Ż ├║─Źastn├şk je povinn├Ż pred cestou uzavrie┼ą minim├ílne poistenie lie─Źebn├Żch n├íkladov a by┼ą poisten├Ż po─Źas celej doby trvania pobytu, individu├ílne v pr├şslu┼ínej pois┼ąovni. Ak uzatv├íra toto poistenie individu├ílne, je povinn├Ż sa t├Żmto potvrden├şm preuk├íza┼ą. CK Wanderer v┼íak v┼íetk├Żm svojim klientom pri cest├ích do zahrani─Źia odpor├║─Źa ma┼ą uzavret├ę komplexn├ę cestovn├ę poistenie, ktor├ę si m├┤┼żete objedna┼ą aj u n├ís. V pr├şpade, ┼że o tak├║to slu┼żbu m├íte z├íujem, vyzna─Źte to pros├şm v prihl├í┼íke na z├íjazd. Poistenie stoj├ş 3,40 EUR na 1 de┼ł.

5. Kedy je najv├Żhodnej┼íie prihl├ísi┼ą sa na z├íjazd?

Ak m├íte predstavu o mieste, ktor├ę chcete nav┼ít├şvi┼ą a sp├┤sobe jeho preb├ídania, n├íjdite si pre v├ís najvhodnej┼í├ş z├íjazd a urobte tak ─Ź├şm sk├┤r. Miesta na z├íjazdy s├║ limitovan├ę a na niektor├ę destin├ície by ste museli ─Źaka┼ą rok.

6. Ak├Żm sp├┤sobom je mo┼żn├ę uhradi┼ą cenu z├íjazdu?

M├┤┼żete tak urobi┼ą dvoma sp├┤sobmi. Platbou v hotovosti u n├ís v kancel├írii alebo bezhotovostn├Żm prevodom na n├í┼í ├║─Źet: 2626727286/1100 v Tatrabanke. Ako variabiln├Ż symbol uv├ídzajte pros├şm va┼íe rodn├ę ─Ź├şslo a pod ├║─Źel platby vp├ş┼íte svoje cel├ę meno. Ak m├íte z├íujem o vystavenie fakt├║ry na z├íjazd, informujte n├ís o tom pros├şm vopred.

7. Dokedy treba zaplati┼ą cel├║ sumu?

Cel├║ sumu za z├íjazd, vr├ítane letenky, v├şz a ostatn├Żch poplatkov, treba zaplati┼ą minim├ílne 45 dn├ş pred odchodom z├íjazdu. Na zaplatenie v├ís vyzveme p├şsomne (e-mailom alebo po┼ítou na adresu uveden├║ v prihl├í┼íke), prostredn├şctvom pokynov pred cestou.

8. Uvid├şm pred odchodom s k├Żm vlastne pocestujem?

Pribli┼żne 3 t├Ż┼żdne pred odchodom na z├íjazd usporiadame pre ├║─Źastn├şkov stretnutie, kde ich obozn├ímime s podrobnos┼ąami, vybav├şme papierov├ę formality a najm├Ą, prv├Ż kr├ít sa vz├íjomne ÔÇ×o┼ąuk├ímeÔÇŁ. Letenky, v├şza a ostatn├ę potrebn├ę dokumenty v├ím odovzd├íme a┼ż v de┼ł odchodu. Presn├Ż ─Źas a miesto stret├ívky spresn├şme po─Źas zoznamovacej stret├ívky.

9. M├ím si zobra┼ą nejak├ę vreckov├ę? Ko─żko a v akej mene?

Osobn├ę v├Żdavky s├║ vecou ka┼żd├ęho cestuj├║ceho a nie s├║ zahrnut├ę v cene z├íjazdu. Je preto rozumn├ę myslie┼ą aspo┼ł na n├íklady na stravu. V├Ż┼íka vreckov├ęho sa men├ş v z├ívislosti od krajiny, druhu a d─║┼żky z├íjazdu. Radi v├ím v┼íak pred cestou odporu─Ź├şme minim├ílnu sumu ÔÇ×na pre┼żitieÔÇŁ. Osved─Źen├ę s├║ siln├ę a v┼íeobecne akceptovan├ę meny (USD, EURO, britsk├í libra). Ak ste vyzn├íva─Źom platobn├Żch a kreditn├Żch kariet, vo v├Ą─Ź┼íine kraj├şn uspejete s Master Card a Visou. Odpor├║─Źame v┼íak aspo┼ł polovicu pe┼łaz├ş bra┼ą v hotovosti. Minim├ílne sa t├Żm vyhnete probl├ęmom s bankomatmi, ─Źi absenciou platobn├Żch termin├ílov v menej rozvinut├Żch ┼ít├ítoch a na vidieku.

10. ─îo ak cestujem s├ím, bez partnera? Ako budeme rozdelen├ş do izieb?

┼átandardne poskytujeme na┼íim klientom dvojposte─żov├ę izby. Ke─Ć┼że mnoh├ş sa rozhodn├║ prihl├ísi┼ą na z├íjazd bez spolucestuj├║ceho, pri rozde─żovan├ş do izieb zoh─żad┼łujeme viacero faktorov. Samozrejme najsk├┤r rodinn├Ż, ─Źi in├Ż vz┼ąah medzi ostatn├Żmi cestuj├║cimi, pohlavie, vek, vz├íjomn├ę sympatie. V├Ą─Ź┼íinou plat├ş z├ísada, ┼że do izieb d├ívame osoby rovnak├ęho pohlavia, ak sami netrvaj├║ na opaku. Na ┼żelanie nie je probl├ęm za pr├şplatok zabezpe─Źi┼ą i jednoposte─żov├║ izbu. Pri nep├írnom po─Źte ├║─Źastn├şkov plat├ş z├ísada, ┼że posledn├Ż individu├ílny prihl├ísen├Ż sa zav├Ązuje zaplati┼ą si jednoposte─żov├║ izbu.

11. S├║ potrebn├ę o─Źkovania?

Neorientujeme sa na rizikov├║ turistiku a na┼íich klientov vysielame do oblast├ş, kde s├║ potrebn├ę len be┼żn├ę o─Źkovania. Odpor├║─Źame sa preto zao─Źkova┼ą proti hepatit├şde (┼żlta─Źke) A a B a ma┼ą st├íle platn├ę protil├ítky na tetanus. Podrobnej┼íie inform├ície o v├Żskyte cudzokrajn├Żch chor├┤b n├íjdete na str├ínke┬áwww.medicus.sk┬áalebo na nasledovn├Żch kontaktoch:

Fakultn├í nemocnica,┬áOddelenie pre cudzokrajn├ę choroby

Mickiewiczova 13

813 69 Bratislava 

tel. 02/52 925 688, 52 962 732

Fakultn├í nemocnica, Ambulancia pre cudzokrajn├ę choroby

Rastislavova 43

041 90 Košice 

tel. 055/6152204

Fakultn├í nemocnica,┬áOddelenie pre cudzokrajn├ę choroby

Kollárova 2

036 59 Martin 

tel. 043/4203522

12. Je v cene zájazdu aj strava?

V cene v├Ą─Ź┼íiny na┼íich z├íjazdov s├║ zahrnut├ę len ra┼łajky. V niektor├Żch pr├şpadoch je v┼íak nutn├ę stravu kombinova┼ą. Preto treba pri ka┼żdom programe sledova┼ą skratky R-ra┼łajky, O-obed, V-ve─Źera, pod─ża ktor├Żch zist├şte, kedy si nebudete so svoj├şm ┼żal├║dkom robi┼ą zbyto─Źn├ę starosti. Jedlo je v ├üzii podstatne lacnej┼íie ako u n├ís (nielen na ulici, ale aj v re┼ítaur├íci├ích a hoteloch), preto sa nemus├şte ob├íva┼ą, ┼że by ste po─Źas z├íjazdu hladovali. Napokon, m├í to aj v├Żhodu. V┼żdy si d├íte len to, na ─Źo m├íte pr├íve chu┼ą a na┼íi sprievodcovia v├ím v┼żdy radi odporu─Źia kam ├şs┼ą a ─Źo si objedna┼ą.

13. Potrebujem pred cestou v├şza? Vybav├şte ich pre m┼ła?

Niektor├ę kraj├şny uplat┼łuj├║ so SR v├şzov├║ povinnos┼ą. Preto je povinnos┼ąou ka┼żd├ęho cestovate─ża vybavi┼ą si povolenie na vstup. S touto formalitou v├ím radi pom├┤┼żeme a u┼íetr├şme v├í┼í ─Źas. V┼íeobecne plat├ş, ┼że na udelenie v├şz je potrebn├ę ma┼ą cestovn├Ż doklad (pas) platn├Ż dlh┼íie ako 6 mesiacov po n├ívrate z danej destin├ície. Medzi ─Ćal┼íie potrebn├ę dokumenty patr├ş vyplnen├Ż v├şzov├Ż formul├ír, fotografie, pas, pr├şpadne ─Ćal┼íie. Ani napriek dodaniu v┼íetk├Żch dokumentov v┼íak nezaru─Źujeme, ┼że v├şza skuto─Źne bud├║ udelen├ę, no zamietnutie ┼żiadosti sa st├íva len v├Żnimo─Źne.

14. ─îo ak sa z├íjazd z nejak├Żch d├┤vodov zru┼í├ş?

O tejto mo┼żnosti sa dozviete najnesk├┤r 3 t├Ż┼żdne pred pl├ínovan├Żm odchodom p├şsomnou formou (e-mailom alebo po┼ítou). Neznamen├í to v┼íak, ┼że mus├şte automaticky zabudn├║┼ą na dovolenku v zahrani─Ź├ş. M├íte na v├Żber hne─Ć nieko─żko mo┼żnost├ş. Pon├║kneme v├ím n├íhradn├Ż term├şn rovnak├ęho z├íjazdu, m├┤┼żete si vybra┼ą podobn├Ż z├íjazd, ktor├Ż sa uskuto─Źn├ş alebo si zvoli┼ą individu├ílnu cestu v men┼íom po─Źte. To v┼íetko samozrejme pri zachovan├ş v┼íetk├Żch zliav, ktor├ę sa t├Żkali p├┤vodn├ęho z├íjazdu.

15. Viete zorganizova┼ą cestu aj pre dvoch ─żud├ş a u┼íi┼ą n├ím ju na mieru?

Samozrejme! Nem├íme najmen┼í├ş probl├ęm pripravi┼ą tematicky r├┤znorod├Ż z├íjazd pre individu├ílnych cestovate─żov aj v├Ą─Ź┼íie skupiny (romantika, dobrodru┼żstvo, biznis, kongres, teambuilding,ÔÇŽ). Treba v┼íak ma┼ą na mysli, ┼że organiz├ícia tak├ęhoto z├íjazdu trv├í nieko─żko t├Ż┼żd┼łov (k├Żm sa spolo─Źne dopracujeme k programu, ktor├Ż bude sp─║┼ła┼ą v┼íetky va┼íe o─Źak├ívania). Preto odpor├║─Źame kontaktova┼ą n├ís aspo┼ł 3 mesiace pred pl├ínovan├Żm odchodom na dovolenku. Zabezpe─Ź├şme pre v├ís kompletn├Ż servis, od leteniek a┼ż po vybavenie v├şz. Budeme radi, ak n├ís budete so svojimi predstavami kontaktova┼ą na na┼íej e-mailovej adrese:┬áinfo@wanderer.sk.

16. M├┤┼żem si na z├íver z├íjazdu pred─║┼żi┼ą pobyt v krajine alebo ho spoji┼ą s n├ív┼ítevou inej destin├ície?

Ku ka┼żd├ęmu z├íjazdu odpor├║─Źame pred─║┼żenie pobytu o n├ív┼ítevu susedn├Żch kraj├şn. Je to len na va┼íou uv├í┼żen├ş a mo┼żnostiach. V├Ą─Ź┼íinou v┼íak ide o individu├ílny program bez slovensk├ęho, no s lok├ílnymi sprievodcami. Pod─ża po┼żiadaviek v├ím priprav├şme ak├║ko─żvek ponuku, zabezpe─Ź├şme letenky i n├ív┼ítevy miest, kam sa turisti be┼żne nedostan├║.