Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

Smernica (EÚ) 2015/2302

┼átandardn├Ż informa─Źn├Ż list k zmluv├ím o bal├şkoch cestovn├Żch slu┼żieb

V pr├şpade kombin├ícii cestovn├Żch slu┼żieb, ktor├ę s├║ V├ím pon├║kan├ę, ide o bal├şk slu┼żieb v┬ázmysle smernice (E├Ü) 2015/2302.

M├┤┼żete si teda n├írokova┼ą v┼íetky pr├íva E├Ü, ktor├ę platia pre bal├şky slu┼żieb. Spolo─Źnos┼ą Wanderer s.r.o. nesie pln├║ zodpovednos┼ą za riadne uskuto─Źnenie cel├ęho bal├şka slu┼żieb.

Mimo toho disponuje spolo─Źnos┼ą Wanderer s.r.o. z├íkonom predp├şsan├Żm zabezpe─Źen├şm pre vr├ítenie Va┼íich platieb a ak je s├║─Źas┼ąou bal├şka slu┼żieb aj doprava, zabezpe─Ź├ş v pr├şpade svojej insolventnosti aj V├í┼í n├ívrat.

Najd├┤le┼żitej┼íie pr├íva pod─ża smernice (E├Ü) 2015/2302

ÔÇô Cestuj├║ci dostan├║ v┼íetky podstatn├ę inform├ície k bal├şku slu┼żieb e┼íte pred uzavret├şm zmluvy o bal├şkoch cestovn├Żch slu┼żieb.

ÔÇô V┼żdy ru─Ź├ş minim├ílne jedna spolo─Źnos┼ą za riadne poskytnutie v┼íetk├Żch slu┼żieb, ktor├ę s├║ predmetom zmluvy.

ÔÇô Cestuj├║ci dostan├║ telef├│nne ─Ź├şslo pre pr├şpad n├║dze alebo ├║daje kontaktn├ęho miesta, na z├íklade ktor├Żch sa m├┤┼żu spoji┼ą s organiz├ítorom slu┼żieb alebo s cestovnou kancel├íriou.

ÔÇô Cestuj├║ci m├í pr├ívo previes┼ą z├íjazd na in├║ osobu, ale v r├ímci stanovenej lehoty a pod─ża okolnost├ş za dodato─Źn├ę poplatky.

ÔÇô Cena bal├şka slu┼żieb m├┤┼że by┼ą zv├Ż┼íen├í len v pr├şpade zv├Ż┼íenia ur─Źit├Żch n├íkladov (napr. ceny paliva) a len ak je tak v├Żslovne uveden├ę v zmluve a v ka┼żdom pr├şpade najnesk├┤r 20 dn├ş pred za─Źiatkom poskytovania bal├şka slu┼żieb. Ke─Ć zv├Ż┼íenie ceny prev├Ż┼íi 8 % ceny bal├şka slu┼żieb, m├┤┼że cestuj├║ci odst├║pi┼ą od zmluvy. Ke─Ć si organiz├ítor slu┼żieb vyhradzuje pr├ívo na zv├Ż┼íenie ceny, cestuj├║ci m├í pr├ívo na zn├ş┼żenie ceny zodpovedaj├║ce ak├ęmuko─żvek zn├ş┼żeniu n├íkladov.

ÔÇô Cestuj├║ci m├í pr├ívo odst├║pi┼ą od zmluvy bez zaplatenia stornopoplatkov a┬ádosta┼ą pln├║ n├íhradu v┼íetk├Żch platieb v pr├şpade, ┼że do┼ílo k v├Żraznej zmene z├ísadn├Żch s├║─Źast├ş bal├şka slu┼żieb, s v├Żnimkou ceny. Ke─Ć spolo─Źnos┼ą, ktor├í je zodpovedn├í za bal├şk slu┼żieb tento odriekne pred za─Źat├şm jeho poskytovania, maj├║ cestuj├║ci n├írok na n├íhradu platieb a na od┼íkodnenie pod─ża okolnost├ş.

ÔÇô Cestuj├║ci m├í pr├ívo pred za─Źiatkom poskytovania bal├şka slu┼żieb odst├║pi┼ą od zmluvy bez zaplatenia stornopoplatkov v pr├şpade vzniku mimoriadnych okolnost├ş, napr. ke─Ć v mieste ur─Źenia nastali z├íva┼żn├ę bezpe─Źnostn├ę probl├ęmy, ktor├ę ho ohrozuj├║.

ÔÇô Cestuj├║ci m├í pr├ívo odst├║pi┼ą od zmluvy kedyko─żvek pred za─Źiatkom poskytovania bal├şka slu┼żieb, je ale povinn├Ż uhradi┼ą pr├şslu┼ín├Ż stornopoplatok.

ÔÇô V pr├şpade, ┼że po za─Źat├ş poskytovania bal├şka slu┼żieb nem├┤┼żu by┼ą podstatn├ę ─Źasti bal├şka slu┼żieb realizovan├ę pod─ża zmluvy, bud├║ cestuj├║cemu pon├║knut├ę in├ę primeran├ę n├íhrady bez nav├Ż┼íenia platieb. Cestuj├║ci m├í pr├ívo odst├║pi┼ą od zmluvy bez zaplatenia stornopoplatkov, ke─Ć mu nie s├║ poskytnut├ę slu┼żby pod─ża zmluvy a toto m├í v├Żrazn├Ż dopad na poskytovanie zmluvn├Żch slu┼żieb z├íjazdu a organiz├ítor nezjedn├í n├ípravu.

ÔÇô Cestuj├║ci m├í pr├ívo na zn├ş┼żenie ceny a/alebo n├íhradu ┼íkody v pr├şpade, ┼że mu cestovn├ę slu┼żby neboli v├┤bec poskytnut├ę alebo mu tieto neboli poskytnut├ę riadne.

ÔÇô Organiz├ítor poskytne cestuj├║cemu pomoc (asistenciu) v pr├şpade, ┼że sa tento ocitne v probl├ęmoch.

ÔÇô V pr├şpade insolventnosti organiz├ítora slu┼żieb alebo v niektor├Żch ─Źlensk├Żch krajin├ích sprostredkovate─ża, bud├║ platby vr├íten├ę. Ak d├┤jde k insolventnosti organiz├ítora alebo sprostredkovate─ża po za─Źat├ş poskytovania bal├şka slu┼żieb a doprava je s├║─Źas┼ąou bal├şka slu┼żieb, bude cestuj├║cim poskytnut├í doprava sp├Ą┼ą. Wanderer s.r.o. m├í uzavret├ę poistenie proti insolventnosti s Union pois┼ąov┼ła, a.s. v zmysle z├íkona ─Ź. 281/2001 Z.z.

Kontaktn├ę ─Ź├şslo pre repatri├íciu v pr├şpade ├║padku CK: 0850 111 211

Smernica (EÚ) 2015/2302 (PDF)