Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

─î├şna: Dominanty krajiny

─î├şna

Term├şn:┬á8.4.-17.4.2019
Ubytovanie: hotely 3*
Strava: polpenzia
Program:┬ápozn├ívac├ş

Kol├şska svetovej civiliz├ície, najkraj┼íie a najzn├ímej┼íie miesta ─î├şny, tradi─Źn├Ż Peking, starobyl├Ż Sian, finan─Źn├ę centrum ┼áanghaj a Ben├ítky v├Żchodu Su─Źou. ─î├şnsky m├║r, Zak├ízan├ę mesto, Olympijsk├Ż park, Terracottova arm├ída a mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch atrakci├ş.

Program:

8.-9.4. Viede┼ł ÔÇô Peking (R)

Poobede sa presunieme na letisko do Viedne a nasleduj├║ci de┼ł dopoludnia prilet├şme do Pekingu, kde sa zv├ştame angl. hovoriacim sprievodcom a presunieme do hotela. Zvy┼íok d┼ła si d├íme odpo─Źinok po n├íro─Źnom presune z Eur├│py a ve─Źeru v miestnej re┼ítaur├ícii.

8.-9.4. Peking (R)

Po ra┼łajk├ích v hoteli sa pod pr├şsnym doh─żadom v┼íevediaceho Maa prejdeme po N├ímest├ş nebesk├ęho pokoja a v Zak├ízanom meste (s├şdle cis├írov posledn├Żch dynasti├ş) si povieme, pre─Źo boli dlh├ę roky v kurze eun├║si. N├ísledne sa presunieme do ─Źasti Hutong, kde absolvujeme prehliadku na rik┼íi (asi 30 min├║t jazdy), kde spozn├íme ka┼żdodenn├Ż ┼żivot miestnych ─żud├ş. Hutongy s├║ jedine─Źn├ę uli─Źky v Pekingu s v├Żh─żadom na n├ídvoria domov postaven├Żch na oboch stran├ích ulice.

11.4. Peking ÔÇô Ve─żk├Ż m├║r (R)

Vraj je to jedin├í stavba, ktor├║ vidno z vesm├şru. A my sa vy┼íplh├íme na ┼łu! Ve─żk├Ż ─î├şnsky m├║r v Badalingu bude zase raz dobit├Ż. Doprajeme si n├íro─Źn├Ż v├Żstup po nekone─Źn├Żch schodoch. Pr├şjemne unaven├ş nav┼ít├şvime hrobku dynastie Ming, ktor├í je najv├Ą─Ź┼í├şm pal├ícov├Żm komplexom na svete. N├ísledne zav├ştame aj Olympijsk├ęho are├ílu kde si prezrieme neopakovate─żn├Ż ┼ítadi├│n ÔÇ×vt├í─Źie hniezdoÔÇť a st├íle pr├ştomn├Ż duch olympi├ídy n├ím ur─Źite vyraz├ş dych. Gurm├ínsky orgazmus za┼żijeme v tradi─Źnej re┼ítaur├ícii pri pekinskej ka─Źici. Toto jedlo bolo pripravovan├ę od doby cis├írstva, a je teraz pova┼żovan├ę za jedno z n├írodn├Żch jed├íl v ─î├şne.e.

12.4. Peking┬áÔÇô Sian┬á(R)

─î├şna m├í dlh├║ trad├şciu bojov├Żch umen├ş (kungfu), ktor├í obsahuje stovky r├┤znych ┼ít├Żlov. Jeden z druhou je Taichi ÔÇô typick├ę ─Ź├şnske bojov├ę umenie, ktor├ę zdokonalili a cvi─Źili na svoju obranu ako aj pre zachovanie zdravia. Dnes budeme ma┼ą ┼íancu absolvova┼ą jednu hodinu taichi. Potom sa presunieme do Nebesk├ęho chr├ímu ÔÇô majstrovsk├ęho diela ─Ź├şnskej krajinnej architekt├║ry, kde sa star├ş cis├íri modlili za bo┼żie po┼żehnanie cel├ęho n├íroda. Po obede sa vyd├íme na stanicu a n├ísledne vysokor├Żchlostn├Żm vlakom pr├şdeme do Sianu (14.00 / 18.23), kde sa ubytujeme a nave─Źeriame v miestnej re┼ítaur├ícii.

13.4. Sian (R)

By┼ą v Siane a nenav┼ít├şvi┼ą nezabudnute─żn├║ Terracottovu arm├ídu sa pova┼żuje za ve─żk├║ chybu. My ju neurob├şme! Ozna─Źuj├║ ho jeden z najv├Żznamnej┼í├şch archeologick├Żch n├ílezov v 20. storo─Ź├ş ÔÇô je to arm├ída terakotov├Żch bojovn├şkov a bronzov├Żch vozov pochovan├Żch v obrovsk├Żch podzemn├Żch trezoroch v hrobe cis├íra Qin u┼ż viac ako 2200 rokov. Po prehliadke presk├║mame moslimsk├║ ┼ítvr┼ą, kde si prezrieme Ve─żk├║ me┼íitu, ktor├í bola postaven├í v ─Ź├şnskom ┼ít├Żle obklopen├í z├íhradami. S v├Żnimkou niektor├Żch arabsk├Żch n├ípisov a dekor├ícii, me┼íita nem├í kopulu v tradi─Źnom ┼ít├Żle minaretov ale je to st├íle akt├şvne miesto uctievania n├íbo┼żenstva a nieko─żko bohoslu┼żieb sa kon├í ka┼żd├Ż de┼ł.

14.4. Sian ÔÇô ┼áanghaj (R)

R├íno si prezrieme Star├Ż mestsk├Ż m├║r ÔÇô najv├Ą─Ź┼íie a najlep┼íie udr┼żiavan├ę mestsk├ę hradby v ─î├şne, ktor├ę s├║ 12 metrov vysok├ę, 12-14 metrov ┼íirok├ę a 15-18 metrov hrub├ę na svojej spodnej ─Źasti. Tiahnu sa v d─║┼żke 13,7 kilometrov s hlbokou priekopou, ktor├í ho obklopuje. Chcete sa povozi┼ą na bicykli?. Potom prejdite k Pagode divokej husi (liahe┼ł budhizmu v starej ─î├şne). Mal├í pagoda divej husi je s├║─Źas┼ąou m├║zea Sian. M├║zejn├í expoz├şcia obsahuje asi 130.000 kusov drah├Żch relikvi├ş ukazuj├║cich n├ídhern├║ hist├│riu a kult├║ru mesta Sian a ─î├şny ako s├║ budhistick├ę sochy, kamenn├ę sochy, porcel├ín, kaligrafie, obrazy a podobne. Pri n├ív┼íteve m├║zea sa budeme ma┼ą mo┼żnos┼ą nau─Źi┼ą sa ─Ź├şnsku kaligrafiu. Podve─Źer sa letecky presunieme do ┼áanghaja, kde sa ubytujeme a nave─Źeriame v miestnej re┼ítaur├ícii.

15.4. Šanghaj (R)

Obrovsk├Ż megapolis s mno┼żstvom mrakodrapov v ┼ítvrti Pudong a obchodn├Żch centier. ┼áanghaj v┼íak m├í ─Źo pon├║knu┼ą nielen biznismenom. Dominantou je telev├şzna ve┼ża z bud├║cnosti, ─Źnej├║ca nad mestom (nenech├íme si ujs┼ą fantastick├Ż v├Żh─żad). Dnes sa p├┤jdeme pomodli┼ą do Chr├ímu jadeidov├ęho Budhu a nak├║pi┼ą si suven├şry na trh Yu. Nav┼ít├şvime aj ┼áanghajsk├ę m├║zeum a zastav├şme sa v ┼ítvrti Bund. Chut├ş v├ím sladk├ę? Potom miestna kuchy┼ła si v├ís ur─Źite z├şska.

16.4. ┼áanghaj ÔÇô Su─Źou ÔÇô ┼áanghaj (R)

Dnes n├ís ─Źak├í celodenn├Ż v├Żlet do mesta Su-─Źou s├║kromn├Żm autobusom. Vedeli ste, ┼że Ben├ítky maj├║ aj v ─î├şne? Pre svoje kan├íly, most├şky a mno┼żstvo ─Źlnov si toto prirovnanie vysl├║┼żilo Su─Źou. Je to starobyl├ę mesto s bohatou hist├│riou a preto ho pr├ívom zaradili na zoznam UNESCO. Jeho p├Żchou s├║ prekr├ísne z├íhrady (zrejme najkraj┼íie v celej krajine), okrem nich si prezrieme aj miestne m├║zeum, z├ívod na v├Żrobu hodv├íbu, Tigriu horu a po kan├íloch sa povoz├şme v tradi─Źnej plti. Neskoro popoludn├ş sa presunie spa┼ą do ┼áanghaja.

17.4. Šanghaj (R)

Doobeda sa odhl├ísime z hotela a presunieme na letisko, n├ísledne prelet├şme do Viedne. Koniec programu.

Cena

1825 ÔéČ

PODMIENKY

Celkov├í cena: 1.825 ÔéČ / osoba v dvojl├┤┼żkovej izbe*
Pr├şplatok za 1/1: 330 ÔéČ

* cena z├íjazdu je platn├í pri min. stanovenom po─Źte 10 os├┤b a m├┤┼że sa meni┼ą v z├ívislosti od cien leteniek a ─Źasu rezerv├ície.

CENA ZAHŔŇA

Medzin├írodn├║ letenku Viede┼ł/Peking, ┼áanghaj/Viede┼ł
Vnútroštátny prelet Sian/Šanghaj
Ubytovanie v hoteloch vyššej triedy
Stravu pod─ża itiner├íra (R-ra┼łajky, O-obed, V-ve─Źera)
Pozn├ívac├ş program so sk├║sen├Żm anglicky hovoriacim sprievodcom a slovensk├Żm superv├şzorom
V┼íetky vn├║tro┼ít├ítne transfery klimatizovan├Żm autobusom a vlakom (Peking/Sian).
Vstupy do pamiatok a atrakci├ş
V├şza
Pivo/v├şno a nealko n├ípoj k obedom po─Źas pozn├ívacej ─Źasti
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

Letiskov├ę poplatky
Stravu nad rámec itinerára
V├şza (40 ÔéČ ÔÇô vybav├şme v├ím ich),
Cestovn├ę poistenie (3,40 ÔéČ osoba/de┼ł)
Osobn├ę v├Żdavky

UBYTOVANIE

King Parkview Hotel, Peking (Standard room / 3 noci)
XiÔÇÖan Skytel Hotel, Sian (Standard room / 2 noci)
Express by Holiday Inn Putuo Shanghai, Šanghaj (Standard room / 3 noci)

LETENKY

Prihláška

Na z├íjazd sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą na na┼íej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, pr├şpadne n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą na telef├│nnych ─Ź├şslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.