Individuálna ponuka

Máte vlastné požiadavky na zájazd?
Vytvoríme ho podľa Vašich predstáv.

Vypracovať ponuku

FILIPÍNY: Po stopách dobyvateľov

Filipíny

Termín: 16.03.-30.03.2020
Ubytovanie: hotely 3*,4*
Strava: raňajky
Program: poznávací-pobytový

Program

1.-2. deň                     Budapešť – Manila/Filipíny (-)

Individuálny presun na letisko do Budapešti a odlet do Manily – vstupnej brány k 7,107 filipínskym ostrovom, historickým centrom krajiny a sídlom vlády ako aj hlavným strediskom priemyslu. Mesto je príjemnou zmesou starej a novej kultúry i architektúry – mieša sa tam odkaz španielskych kolonizátorov s modernými mrakodrapmi, nájdeme tam obrovské obchodné ulice, staré pamiatky i pulzujúci nočný život.

3. deň                          Manila – Pagsanjan – Manila (R,O)

Dnes si spravíme výlet do provincie Pagsanjan, kde sa nachádzajú preslávene vodopády a panenská príroda. So skúsenými sprievodcom sa nalodíme na malé kanoe a urobíme si prehliadku vodopádov priamo z vody. Kto chce, môže sa aj okúpať. Po obede na mieste sa presunieme späť do Manily.

4. deň                          Manila – Bacolor – Baguio (R)

Po raňajkách vyrazíme do mestečka Baguio. Cestou sa zastavíme v Bacolore, potopenej dedine, čo má na svedomí erupcia sopky Mt. Pinatubo v roku 1993. Prezrieme si miestny kostol, ktorý je na 3/4 zaplavený lávou. Presunieme sa do mesta Baguio, ktoré leží na vrchu Kordillery a domorodci ho volajú aj Mesto večnej jari. Túto prezývku získalo Baguio pre svoju studenú klímu a vždy čerstvý borovicový vzduch. Tamojší obyvatelia ho radi využívajú ako letné sídlo celej krajiny. Nocľah v Baguio.

5. deň                          Baguio – Banaue (R)

Predpoludním nasleduje krátka prehliadka mestečka Baguio. Navštívime rezidenčný dom, ktorý v minulosti slúžil ako sídlo prezidentov, oddýchneme si v Burnhamskom parku, prezrieme si Cathedral market a vydáme sa na cestu plnú úžasných scenérií, cez úrodné polia, úzky priesmyk v doline Chico, povedľa skalných a neobývaných plání, zeleninových terás, cez hrôzostrašne vyzerajúce kopce k mestu Banaue. Jeho najväčšou atrakciou je nádherná okolitá príroda, vhodná na túry cez borovicové lesy.

6. deň                         Banaue – Bontoc – Sagada – Banaue  (R,O)

Dnes a po kľukatej horskej ceste sa dostaneme do Bontocu. Toto mesto je horská provinčná metropola a zároveň dôležitá križovatka. Leží v údolí, ktorou preteká rieka Chico, mesto samé však nie je veľmi atraktívne. Napriek tomu sa pýši niekoľkými pozoruhodnosťami. Malebné kopce, po ktorých úbočiach sa tiahnu od vrchu až dole sýtozelené ryžové terasy vám vyrazia dych. Pritom, tento zázrak majú na svedomí pôvodní obyvatelia (Igoroti). Pred stáročiami holými rukami vytesávali do tvrdej skaly schody, ktoré sa stali neskôr zdrojom ich obživy. Až keď sa budeme kochať krásou terasovitých polí zistíme, prečo ich považujú za „8. div sveta“. Na miestnom trhu si budeme môcť vyskúšať umenie zjednávať pri nákupe ručných výrobkov, suvenírov, tkanín. Následne sa presunieme do mesta Sagada. Za obdiv stoja aj vápencové útesy a samozrejme priateľskí domorodci. V príjemnej chladnej klíme vám predvedú množstvo prvkov ingorotskej kultúry, vrátane pohrebných jaskýň a pestrofarebných ceremónií. Najstaršie „kuongy“, borovicové truhly, môžu byť staré až 400 rokov. Ešte aj dnes môžete natrafiť na pohreby v tradičnom štýle, keď tieto truhly domoroci umiestňujú do jaskýň.

7. deň                         Banaue  (R,O)

Ráno sa vydáme na Batad tour a aj do dedinky Ifugaov. Jej obyvatelia ešte aj dnes žijú štýlom pôvodných obyvateľov ostrova, ktorí už dávno nie sú medzi živými. Domorodcom to však očividne vyhovuje a nechcú sa svojich tradícií vzdať. Je zaujímavé vidieť kosti ich predchodcov, starostlivo zviazané a zabalené do farebných, ručne tkaných plachiet.

8. deň                         Banaue – Pampanga (R)

Po raňajkách nás čaká presun do mesta Pampanga, kde sa ubytujeme a ukončíme poznávaciu časť nášho programu.

9. deň                        Pampanga – Boracay (R)

Prehliadka ostrova Luzon je za nami, dnes sa presunieme letecky na ostrov Boracay do rezortu Coast Boracay Resort, kde strávime nasledujúce dni len oddychom a šnorchlovaním v mori. Urobíte si aj potápačský kurz a preskúmate niektorú z potopených vojnových lodí?

10.-12. deň               Boracay (R)

Tieto dni máme plne k dispozícii na oddych alebo spoznávanie ostrova.

13.-14. deň               Boracay – Manila – Budapešť (R)

Transfer na letisko a presun späť do Manily. Po prílete (podľa času príletu) absolvujeme krátku prehliadku mesta. Ak to čas dovolí, môžeme ešte vybaviť posledné nákupy. Odlet domov. Koniec programu.

Cena

2335 €

Podmienky:

Cena zájazdu: 2 335 € / osoba v dvojlôžkovej izbe*

Príplatok za 1/1: 685 € / osoba

* cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.

Cena zahŕňa:

 • Medzinárodnú letenku Budapešť/Manila/Budapešť
 • Ubytovanie na 11 noci s raňajkami
 • Poznávací program s miestnym sprievodcom a slovensky supervízorom a slovenským supervízorom počas pobytovej časti
 • Všetky transfery počas zájazdu
 • Stravu podľa itinerára pri poznávacej časti (R-raňajky, O-obed, V-večera)
 • Vstupy
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • Letiskové poplatky (485 €)
 • Stravu a nápoje nad rámec itinerára
 • Miestne letenky Clark – Boracay – Manila (cca 170 €)
 • Osobné výdavky
 • Cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu (3,40 €/osoba/deň)

Prihláška

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833.