Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

India: Zlat├Ż trojuholn├şk a Bombaj, Goa, Amritsar

India

Term├şn: 17.2.-3.3.2019
Ubytovanie: hotely 4*
Strava: ra┼łajky
Program: pozn├ívac├ş

India je ve─żmi zvl├í┼ítna a z├írove┼ł ┼ípecifick├í krajina. Najv├Ą─Ź┼íie atrakcie Indie ÔÇô pulzuj├║ce Dill├ş, Agra a jeden z divov sveta Taj Mahal, ─îerven├í pevnos┼ą, Ru┼żov├ę mesto Jaipur, jazda na slonoch a mno┼żstvo in├Żch bomb├│nikov. Intenz├şvny z├í┼żitok v 4* hoteloch s plnou penziou za v├Żborn├║ cenu. Jej najstar┼íiu hist├│riu sprev├ídzaj├║ pokusy o zjednotenie, ktor├ę v┼íak neust├íle striedalo op├Ątovn├ę delenie. Druh├í naj─żudnatej┼íia krajina sveta je pova┼żovan├í za najv├Ą─Ź┼íiu demokraciu na svete. Viac kontrastov ako pr├íve v Indii v┼íak inde sotva n├íjdete. Napriek tomu je pln├í farieb, in┼ípir├ície a duchovna. Bohatou hist├│riou a kult├║rou ur─Źite zaujme ka┼żd├ęho n├ív┼ítevn├şka, ktor├ş si z nej odnesie nezabudnute─żn├ę z├í┼żitky.

Program:

1.-3. de┼ł Viede┼ł ÔÇô Dill├ş (R)

Odlet z Viedne do hlavn├ęho mesta Indie. V├şta n├ís Na├ş Dill├ş, ktor├ę je jedine─Źnou uk├í┼żkou spojenia modernej kult├║ry so star├Żmi prvkami. Sp├íja dva ├║plne odli┼ín├ę, no harmonick├ę svety ÔÇô star├║ a nov├║ ─Źas┼ą. Dill├ş je z├írove┼ł br├ínou do celej Indie, ktor├í n├ís ani na sekundu nenech├í zabudn├║┼ą na rozdiely medzi chudobou a bohatstvom. Po ra┼łajk├ích a kr├ítkom oddychu n├ís ─Źak├í d├┤kladn├í prehliadka mesta. Popri ─îervenej pevnosti nav┼ít├şvime najzn├ímej┼íiu a najv├Ą─Ź┼íiu me┼íitu celej ├üzie, Jama Masjid, v ktorej sa naraz dok├í┼że modli┼ą a┼ż 25 tis├şc veriacich. Rik┼íou sa povoz├şme po ├║zkych uli─Źk├ích star├ęho mesta, nenech├íme si ujs┼ą ani Nov├ę Dill├ş s najvy┼í┼í├şm tehlov├Żm minaretom na svete Qutub Minar. Uk├í┼żeme si aj v├Żznamn├║ Br├ínu Indie, prezidentsk├Ż pal├íc, miestny parlament a pri pam├Ątn├şku si pripomeniete aj odkaz Mah├ítma G├índh├şho.

4. de┼ł Dill├ş ÔÇô Agra (R)

Po ra┼łajk├ích sa cez opusten├ę meste─Źko Mughalskej dynastie Fatehpur Sikri (postavil ho kr├í─ż Akbar v roku 1569) presunieme do Agry, zn├ímej najm├Ą svoj├şm pam├Ątn├şkom l├ísky, Taj Mahal. Nesk├┤r sa vyd├íme do n├ídhernej pevnosti Agra Fort, ktor├í je pln├í pr├şbehov a d├┤kazov indo-islamskej architektonickej dokonalosti. R├íno si jeden z novodob├Żch divov sveta vychutn├íme v plnej kr├íse. V├Żchod slnka nad riekou Yamuna je nezabudnute─żn├Ż. Mnoh├ş ho ozna─Źuj├║ ako najkraj┼íiu stavbu sveta. Svojej ┼żene dal Taj Mahal postavi┼ą kr├í─ż ┼áahd┼żah├ín v 17. storo─Ź├ş na znak nekon─Źiacej l├ísky.

5. de┼ł Agra ÔÇô Jaipur (R)

Dnes n├ís ─Źak├í presun do ru┼żov├ęho mesta Jaipur. Po pr├şchode si prezrieme Jagmandir alebo Zrkadlov├║ sie┼ł, ktor├í pripom├şna odrazy hviezd na no─Źnej oblohe, rozsiahle n├ídvoria a z├íhrady, ─Źi chr├ím bohyne K├íl├ş. Uk├í┼żeme si najv├Ą─Ź┼íie dominanty mesta, Mestsk├Ż pal├íc (zn├ímy najm├Ą m├║zeom odevov a str├í┼żou, dodnes je s├şdlom Maharad┼żu), observat├│rium Jantar Mantar a Hawa Mahal (Vetern├Ż pal├íc).

6. de┼ł Jaipur ÔÇô Bombaj (R)

Na ─Ćal┼í├ş de┼ł n├ís ─Źak├í v├Żlet do pevnosti Amber Fort, kam sa nech├íme vyviez┼ą ako prav├Ż maharad┼ża na slo┼łom chrbte. Pevnos┼ą le┼ż├ş na ├║bo─Ź├ş kopcov iba nieko─żko kilometrov za mestom. Sk├║site sa zjedn├íva┼ą na miestnom baz├íre? Poobede sa presunieme na letisko a prelet├şme do mesta filmu ÔÇô Bombaja. Tu sa presunieme na hotel a individu├ílne presk├║mame z├íkutia mesta.

7. de┼ł Bombaj (R)

Po ra┼łajk├ích sa vyd├íme na prehliadku slon├şch jask├Żch, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ v bl├şzkosti nepreniknute─żnej d┼żungle, len k├║sok od pobre┼żia Arabsk├ęho mora. Jedna z najstar┼í├şch skaln├Żch ┼ítrukt├║r v krajine, Elephantsk├ę jaskyne, s├║ perfektn├Żm v├Żrazom archaick├ęho indick├ęho umenia spojen├ęho s kultom lorda ┼áivu. S├║ jedine─Źn├Żm svedectvom o minulosti civiliz├ície. Ostrov, na ktorom s├║ jaskyne postaven├ę, bol p├┤vodne zn├ímy ako Gharapuri a Portugal─Źania ho ozna─Źili za ostrov Elephanta, ke─Ć objavili ve─żk├║ kamenn├║ stavbu slona na ostrove. Chr├ím bol postaven├Ż predov┼íetk├Żm na uctievanie lorda ┼áivu a ÔÇť┼íivaizmuÔÇŁ. Popoludn├ş si prezrieme Br├ínu Indie, s v├Żh─żadom na pr├şstav a prejdeme sa aj po najv├Ą─Ź┼íej ÔÇ×otvorenejÔÇť pr├í─Źovni Dhobi Ghat. N├ísledne sa vyd├íme na Malabar Hill do kr├ísnej z├íhrady a do parku Kamla Nehru, odkia─ż je n├ídhern├Ż v├Żh─żad na Bombaj a Arabsk├ę more. Nav┼ít├şvime tie┼ż Mani Bhavan, mal├ę m├║zeum venovan├ę ┼żivotu a dielam Mahatmu G├índh├şho ako aj ru┼ín├Ż trh Crawford.

8. de┼ł Bombaj ÔÇô Goa (R)

Po ra┼łajk├ích sa presunieme na letisko a prelet├şme na oddychov├║ ─Źas┼ą do oblasti Goa. Hotel Baywatch sa nach├ídza v meste Colva s vonkaj┼í├şm baz├ęnom, fitnes centrom a k├║pe─żn├Żm a wellness centrom. Je vzdialen├Ż 1 km od pl├í┼że Colva a pl├í┼że Benaulom. V re┼ítaur├ícii Pams si vychutn├íme v├Żber indickej a medzin├írodnej kuchyne. M├íme mo┼żnos┼ą sa osvie┼żi┼ą n├ípojmi v kaviarni Pams a Harry Lounge Bar. Tu str├ívime nasleduj├║ce dni oddychu.

9.-10. de┼ł Goa (R)

─Äal┼íie dni si vychutn├íme vo─żn├Ż oddych na pl├í┼żi a v┼íetky chute indickej kult├║ry ako aj stravy. D├íte sa aj ÔÇ×ajurvedickyÔÇť vymas├şrova┼ą ? Nech sa p├í─Źi, v┼íetko je na dosah.

11.-13. de┼ł Goa ÔÇô Dill├ş ÔÇô Amritsar* ÔÇô Dill├ş (R)

Po ra┼łajk├ích sa na obed odhl├ísime z hotela sa letecky cez Dill├ş presunieme na hranicu s Pakistanom, do mesta Amritsar (fakultat├şvne). Po dvoch d┼łoch str├íven├Żch na fakultat├şvnom v├Żlete (program vi─Ć ni┼ż┼íie) sa podve─Źer presunieme sp├Ą┼ą do Dill├ş, kde sa ubytujeme.

14. de┼ł Dill├ş ÔÇô Viede┼ł (R)

Po ra┼łajk├ích a vo─żnom programe sa pred obedom odhl├ísime z hotela presunieme na letisko a odlet├şme do Eur├│py. Koniec programu.

*Amritsar ÔÇô celkov├í cena je bez fakultat├şvneho v├Żletu do Amritsaru. V pr├şpade nez├íujmu o fakultat├şvny v├Żlet ostane klient dve noci v Dill├ş s vo─żn├Żm programom (bez sprievodcu).

Ponuka fakultat├şvneho v├Żletu

Amritsar ÔÇô po pr├şlete sa ubytujeme a na druh├Ż de┼ł presk├║mame hranicu Wagah, ktor├í le┼ż├ş na Ve─żkej ceste medzi mestami Amritsar v Pand┼ż├íbe a Lahore v Pakistane. Je to jedin├í cestn├í hranica, ktor├í prech├ídza medzi Indiou a Pakistanom. Hranica je vzdialen├í 20 km od mesta Amritsar a 22 km od Lahore. N├ísledne nav┼ít├şvime z├íhradu Jallianwala Bagh, v ktorej sa nach├ídza pam├Ątn├şk n├írodn├ęho v├Żznamu, zalo┼żen├Ż v roku 1951 vl├ídou Indie, na pamiatku masakra neozbrojen├Żch ┼żien a det├ş britsk├Żmi okupa─Źn├Żmi silami pri pr├şle┼żitosti Pand┼ż├íbsk├ęho nov├ęho roku 13. apr├şla 1919. Na z├íver si prezrieme Zlat├Ż chr├ím Amritsar (Sri Harimandir Sahib Amritsar). Je to nielen centr├ílnym n├íbo┼żensk├Żm miestom Sikhov, ale aj symbolom ─żudsk├ęho bratstva a rovnosti. Zlat├Ż chr├ím Amritsar m├í jedine─Źn├║ architekt├║ru a je postaven├Ż na ├║rovni ni┼ż┼íej ako je okolit├í ├║rove┼ł krajiny. ┼átyri vchody tejto sv├Ątyne zo v┼íetk├Żch ┼ítyroch str├ín znamenaj├║, ┼że ─żudia zo v┼íetk├Żch oblast├ş ┼żivota s├║ rovnako v├ştan├ş.

Cena

1980 ÔéČ

PODMIENKY

Cena z├íjazdu: 1.980 ÔéČ / osoba v dvojl├┤┼żkovej izbe*

Pr├şplatok za 1/1: 560 ÔéČ
* cena z├íjazdu je platn├í pri min. stanovenom po─Źte 10 os├┤b a m├┤┼że sa meni┼ą v z├ívislosti od cien leteniek a ─Źasu rezerv├ície.

CENA ZAHŔŇA

Medzin├írodn├║ letenku Viede┼ł/Dill├ş/Viede┼ł
Lokálne prelety Jaipur/Bombaj, Bombaj/Goa, Goa/Dilli
Ubytovanie v kvalitn├Żch hoteloch na 13 noc├ş s ra┼łajkami
Pozemn├ę transfery v klimatizovanom autobuse
Stravu pod─ża itiner├íra (R-ra┼łajky, O-obed, V-ve─Źera)
Pozn├ívac├ş program s anglicky hovoriacim sprievodcom a slovensk├Żm superv├şzorom
Vstupy do pamiatok a atrakci├ş
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

Letiskov├ę poplatky
Dvojd┼łov├Ż fakultat├şvny v├Żlet do mesta Amritsar letecky Dill├ş/Amritsar/Dill├ş (od 290 ÔéČ)
V├şza (60 ÔéČ)
Stravu nad rámec itinerára
Osobn├ę v├Żdavky
Cestovn├ę poistenie a poistenie storna z├íjazdu (3,40 ÔéČ/de┼ł)

LETENKY

Air India (priamy let) alebo alternat├şvny

Prihláška

Na z├íjazd sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą na na┼íej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, pr├şpadne n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą na telef├│nnych ─Ź├şslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.