Individuálna ponuka

Máte vlastné požiadavky na zájazd?
Vytvoríme ho podľa Vašich predstáv.

Vypracovať ponuku

KEŇA: Najlepšie safari a biele pláže

Keňa

Pre uzavretú skupinu možnosť prispôsobiť termín zájazdu podľa požiadavky – vytvorte si vlastnú skupinu z kamarátov alebo rodiny !!!

Termín: 16.2.-2.3.2020
Ubytovanie: hotel Sheba Cottages a safari
Strava: raňajky
Program: pobytovo-poznávací

Program:

1.-2. deň Viedeň – Mombasa – Sheba Cottages (-)

Odchod z Viedne a odlet do ďalekej Keňe. Víta nás Mombasa, mesto krajiny s množstvom národných parkov a divokej africkej prírody. Po absolvovaní vízových formalít sa presunieme do Rezortu Sheba Cottages, neďaleko krásnej pláže Diani Beach, kde sa ubytujeme.

2.-3. deň Sheba Cottages (R)

Prvé dva dni strávime oddychom v rezorte Sheba Cottages, len 900 metrov od pláže Galu Beach a Diani Beach. Hneď vedľa našich viliek, kde sme ubytovaní a boli postavené v štýle Swahílskej architektúry môžeme relaxovať pri bazéne, pri bare alebo prechádzkami po okolí. Nebojte sa, levy nás tu nenájdu.

4. deň Sheba Cottages – Tsavo East NP (R,O,V)

Nasledujúce dni si vychutnáme to pravé africké safari. Skoro rána (6.00) vyrazíme cez Mombasu do Národného parku Tsavo East (najväčší park v Keni, ktorý sa rozkladá na ploche 13.747 km2). Našou vstupnou bránou bude mesto Bachuma, kde sa začína naše pravé safari. Na úvod sa presunieme v otvorených džípoch k jazeru Aruba Dam, ktoré slúži ako zdroj pitnej vody a zvieratá sa sem chodia napiť a „ochladiť“. Okolo obeda sa ubytujeme, naobedujeme a nasledujúce tri hodiny (počas najväčšieho tepla) mame na oddych. Okolo 16.00 vyrazíme na druhy diel prehliadky národného parku, večer sa vrátime do hotela, navečeriame sa a budeme si vychutnávať africké podnebie.

5.-6. deň Tsavo East NP & West NP – Sheba Cottages (R,O)

Po skorom budíčku (5.30) si dáme rýchlu kávu a vyrážame za veľkými „mačkami“ NP Tsavo. Teraz je ten správny čas na pozorovanie miestnych predátorov. Okolo 8.30 sa vrátime na hotel, naraňajkujeme sa a safari tour pokračuje smerom k národnému parku Tsavo West (druhý najväčší park v Keni s rozlohou 9.065 km2). Na úvod sa ubytujeme a po obede si opäť oddýchneme po náročnej ceste. Podvečer sa vyberieme pozorovať nosorožcov a večer a noc absolvujeme v rezorte Ngulia Bandas. Po skorých raňajkách sa presunieme k prameňu Mzima Springs, kde budeme mať možnosť pozorovať hrochov a krokodílov. Prameň Mzima Springs produkuje viac ako jeden milión litrov vody denne. Následne sa vydáme do oblasti Voi, kde nás čaká obed a po ňom cesta späť do Sheba Cottages.

7. deň Sheba Cottages (R)

Voľný program a oddych pri mori. Vychutnáme si kenské pláže bez komercie a naberieme čerstvé sily do ďalších dní. Voľný deň strávime oddychom s možnosťou si fakultatívne objednať potápanie, rybolov … je len na nás ako strávime deň.

8. deň Sheba Cottages – Mombasa – Sheba Cottages (R)

Dnes absolvujeme krátku prehliadku mesta Mombasa, druhého najväčšieho mesta Keňe po Nairobi. Mombasa je „svahilské“ mesto a bolo založené medzi 1. a 5. storočím. V určitom období bolo obsadené portugalskými, arabskými a britskými kolonizátormi a dnešnú podobu dostalo v 16. storočí. Historické zrúcaniny ako pevnosť Jeusus de Mombaça, historická portugalská pevnosť a Staré mesto sú atrakcie ovplyvnené miestnou kultúrou s mnohými príkladmi portugalskej a islamskej architektúry.

9.-10. deň Sheba Cottages (R)

Voľný program a oddych pri mori. Voľný deň strávime oddychom s možnosťou si fakultatívne objednať potápanie, rybolov … jednoducho to, čo ste ešte nestihli.

11. deň Sheba Cottages – Wasini Island – Sheba Cottages (R)

Po skorom budíčku a odchode z hotela (6.30) sa presunieme na juh až do prístavu Shimoni. Nalodíme sa a okolo ostrova Mqunguti sa doplavíme až na ostrov Kisite. Počas plavby, ak budeme mať šťastie, budeme mať možnosť pozorovať veľké množstvo delfínov. Na dve hodiny si užijeme šnorchlovanie, pozorovanie morských korytnačiek, murén alebo veľkého množstva rôznorodých rýb. Ostrov Kisite je naozaj raj potápačov. Neskôr sa presunieme na ostrov Wasini, kde si dáme obed (morské príšery), vrátime sa do prístavu Shimoni a presunieme späť do Sheba Cottage.

12. deň Sheba Cottages (R)

Voľný program a oddych pri mori. Užijeme si posledný voľný deň pre odchodom spať domov.

13. deň Sheba Cottages – Mombasa – Viedeň (R)

Doobeda voľný program, poobede sa odhlásime z hotela a presunieme na letisko do Mombasy, odkiaľ preletíme do Viedne. Koniec programu.

Cena

1890 €

PODMIENKY

Celková cena: 1.890 EUR*

Zľava za 3-4 osoby v jednej vilke: 200 EUR/osoba

* cena zájazdu platí pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku Viedeň/Mombasa/Viedeň bez sprievodcu.
Ubytovanie na 12 nocí v kvalitných v dvojposteľových vilkách s raňajkami
Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera)
Vnútroštátne transfery klimatizovaným minibusom z/na letisko v Mombase.
Trojdňový SAFARI výlet s plnou penziou a vstupmi do národných parkov
Jednodňový poznávací výlet do Mombasy a jednodňový výlet na ostrov Wasini
Poznávací program s miestnym anglicky a slovensky hovoriacim sprievodcom pri pobytovej časti a anglicky hovoriacim sprievodcom počas výletov.
Poistenie proti insolventnosti CK

CENA NEZAHŔŇA

Letiskové poplatky
Víza (60 €)
Stravu nad rámec itinerára (polpenzia 20 EUR/osoba/deň)
Cestovné poistenie (3,40 € osoba/deň)
Osobné výdavky

UBYTOVANIE

Shelba Cottages a ubytovanie na safari s plnou penziou

LETENKY

Ethiopian Airlines

Prihláška

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.