Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

Mexiko: Maximálne poznanie

Mexiko

Term├şn: 12.11.2019 – 26.11.2019
Ubytovanie: hotely 3* a 4*
Strava: pod─ża itiner├íra
Program: pozn├ívac├ş

 • d ve─żkomiest po d┼żung─żu, od historick├Żch pamiatok po slnkom zaliate biele pl├í┼że Yucat├ínu.
 • Kult├║ra┬áMayov┬áa┬áAzt├ękov a ich┬áve─żkolep├í architekt├║ra pyramid├ílnych chr├ímov.
 • R├┤znorod├í┬ápr├şroda, ka┼łon Sumidero, vodop├ídy Aqua Azul, sopky,┬ákostoly┬ás┬ámno┼żstvom┬ázlata,┬ásvetov├í┬ákuchy┼ła.
 • Zmes┬átohto┬áv┼íetk├ęho┬álen┬ápre┬áva┼íe┬ázmysly.
 • Bez no─Źn├Żch presunov, ra┼łajky aj indi├ínsky ritu├íl Temazcal v┬ácene!

Program

1.-3.de┼ł:

Odlet z┬áViedne a pr├şlet do CIUDAD DE M├ëXICO stojaceho na ruin├ích hlavn├ęho mesta Azt├ękov. V┬áhoteli v┬ácentre sp├şme 2 noci. Tane─Źn├şci ÔÇ×concherosÔÇŁ n├ím pripomen├║ predkolumbovsk├ę ─Źasy na n├ímest├ş Z├│calo. Katedr├íla, prezidentsk├Ż pal├íc, chr├ím Tenochtitl├ín. Park Alameda, ve─żkolep├í budova Palacio de Bellas Artes a┬áv├Żh─żad na gigantick├ę ve─żkomesto z Torre Latinoamericana. TEOTIHUAC├üN ÔÇô p├║tne miesto azt├ęckej ┼í─żachty. Calzada de los Muertos a v├Żstup na Pyram├şdu Slnka aj pyram├şdu Mesiaca. Naozaj tu vyviera mystick├í energia? Zast├ívka pri bazilike Guadalope ÔÇô najv├Ą─Ź┼íom p├║tnickom mieste v celej Amerike. M├║zeum mezoamerick├Żch kult├║r! Nav┼ít├şvime CHOLULU s panor├ímou sopky Iztaccihuatl. Pr├íve tu je postaven├Ż kostol na vrchole najv├Ą─Ź┼íej pyram├şdy sveta. Ve─Źera┼ą budeme v┬ámeste PUEBLA, pod sopkou Popocatepetl. Vynikaj├║ca kuchy┼ła a svetozn├íma korenen├í ─Źokol├ídov├í om├í─Źka ÔÇ×mole poblanoÔÇŁ. Noc v┬áPuebla.

4.-5. de┼ł:

Cesta pomedzi obrovsk├ę kaktusy a┼ż do koloni├ílnej OAXACA. Dve noci a┬ánaplno si u┼żijeme mesto ─Źokol├ídy, siln├ęho alkoholick├ęho mezcalu a opekan├Żch kobyliek tzv. chapulines. Odpor├║─Źame! Katedr├íla s barokov├Żm prie─Źel├şm, kolon├ídy, kostoly, n├ímestia s┬ámal├Żmi obchod├şkmi a indi├ínske trhy. MONTE ALB├üN. Roz─żahl├ę ruiny sa skladaj├║ z ve─żk├ęho n├ímestia obklopen├ęho r├┤znymi budovami, chr├ímami, observat├│riom, ihriskom a┬áhrobkami. V┬ákrajine Zapot├ękov za┼żijeme jedine─Źn├Ż autentick├Ż ritu├íl ÔÇô indi├ínska sauna TEMAZCAL.

6.de┼ł:

Ra┼łajky a┬ásmerujeme na juhov├Żchod. Na┼ía prv├í zast├ívka bude pri obrovskom strome Ahuehuete v┬ádedine EL TULE. Pokra─Źujeme ─Ćalej k┬ámexick├ęmu unik├ítu, zapot├ęckemu stredisku MITLA, ktor├ę je pova┼żovan├ę za najlep┼í├ş pr├şklad kamen├írskej zru─Źnosti. Zozn├ímime sa s┬áv├Żrobou mezcalu. ─îak├í n├ís dlh├Ż presun na ├║zemie Mayov ÔÇô do ┼ít├ítu CHIAPAS ÔÇô do indi├ínskeho aj koloni├ílneho mesta SAN CHRISTOBAL DE LAS CASAS, kde presp├şme dve noci.

7. de┼ł:

V┬átento de┼ł si ÔÇ×odd├ŻchnemeÔÇť od archeologick├Żch pamiatok absolvujeme v├Żlet lo─Ćkou v unik├ítnom NP ÔÇô v┬áka┼łon DEL SUMIDERO. Budeme ma┼ą ┼í┼ąastie na krokod├şlov? Nav┼ít├şvime indi├ínske dediny SAN JUAN CHAMULA a ZINACANT├üN. Unik├ítny kostol s┬á─Źarodejn├şkmi, sviecami, kadidlami, sliepkami a┬áCoca Colou, ktor├║ pou┼ż├şvaj├║ miestni na vyh├í┼łanie zl├Żch duchov. ─îas na vychutnanie si v├Żbornej k├ívy v koloni├ílnom centre mesta San Christobal alebo t├║lanie sa na indi├ínskych trhoch. V nadmorskej v├Ż┼íke 2 100 v├ís pote┼í├ş vlnen├ę indi├ínske pon─Źo.

8. ÔÇô 9.de┼ł:

Presun do mesta VILLAHERMOSA, hlavn├ęho mesta ┼ít├ítu Tabasco. V parku LA VENTA budeme obdivova┼ą olt├íre, st├ęly, jagu├íre, ale predov┼íetk├Żm 24-tonov├║ ─Źadi─Źov├║ hlavu, ktor├║ vytvorila starobyl├í kult├║ra Olm├ękov. Po dobrom obede sa presunieme do mesta Palenque kde presp├şme jednu noc v┬áhoteli s baz├ęnom. V tropickom teple si dobre odd├Żchneme. R├íno absolvujeme najkraj┼íie ruiny. PALENQUE ÔÇô architektonick├Ż skvost vrcholnej mayskej civiliz├ície ukryt├Ż v┬ád┼żungli. Chr├ím n├ípisov, Chr├ím jagu├íra a┬áPal├íc gr├│fa. Vodop├íd AGUA AZUL v pralese. ├Ü┼żasn├Ż z├í┼żitok ÔÇô k├║panie aj fotografie! Presun a noc pri Mexickom z├ílive.

10.de┼ł:

CAMPECHE(UNESCO).┬áKr├ítka┬áprehliadka┬áhistorick├ęho┬ácentra┬ás┬ápir├ítskou minulos┼ąou.

Maysk├ę┬ákultov├ę┬ástredisko┬áUXMAL.┬áOdchod┬ádo┬áhlavn├ęho┬ámesta┬ápolostrova┬áYucat├ín, ÔÇ×Biele┬ámestoÔÇŁ M├ëRIDA.┬á Ve─Źer to tu naozaj ┼żije! Noc v Merida.

11.de┼ł:

CHICH├ëN ITZ├ü (UNESCO) ÔÇô najv├Ą─Ź┼í├ş┬áa┬ánajsl├ívnej┼í├ş┬ákomplex┬ámaysk├Żch┬ápyram├şd, novodob├Ż div sveta.

Pri┬áM├║re┬álebiek┬ápoc├ştime┬ána┬áchrbte┬ámrazenie┬áa┬ápri┬áSv├Ątej┬ástudni┬ási┬ápredstav├şme┬áobetn├ę┬áritu├íly. Presun┬ána┬áMaysk├║┬árivi├ęru, do sl├ívneho CANC├ÜNU, kde pri Karibiku presp├şme 3 noci.

12.-15.de┼ł:

Budeme sa k├║pa┼ą v tyrkysovom Karibiku, pi┼ą v┬ábaroch, tancova┼ą na diskot├ękach, prech├ídza┼ą sa po pl├í┼żi, ÔÇŽ Mo┼żnos┼ą absolvova┼ą n├ídhern├Ż v├Żlet na najfotogenickej┼íie a jedin├ę maysk├ę pyram├şdy pri Karibiku ÔÇô TULUM. Panensk├í pl├í┼ż bez mega hotelov. S kokosov├Żmi palmami a sombrerom na hlave budeme ÔÇ×eco-friendlyÔÇť. Ok├║peme sa v podzemn├Żch jaskyniach aj jazierkach CENOTES┬á ÔÇô unik├ítny z├í┼żitok, ktor├Ż sa len ┼ąa┼żko opisuje. Treba za┼żi┼ą!┬áOdlet do Eur├│py a pr├şchod domov.

 

Cena

1 790 ÔéČ

PODMIENKY

Celkov├í cena: 1 790 ÔéČ / osoba v dvojl├┤┼żkovej izbe*
Pr├şplatok za 1/1: 360 ÔéČ

* cena z├íjazdu je platn├í pri min. stanovenom po─Źte 10 os├┤b a m├┤┼że sa meni┼ą v z├ívislosti od cien leteniek a ─Źasu rezerv├ície.

CENA ZAHŔŇA

 • Medzin├írodn├║ letenku
 • Slovensk├ęho sprievodcu
 • Dopravu klimatizovan├Żm prenajat├Żm autobusom s┬ámiestnym ┼íof├ęrom ÔÇô bez no─Źn├Żch presunov
 • Cestn├ę poplatky
 • Ubytovanie v┬á3* a┬á4* hoteloch s┬ára┼łajkami
 • V├Żlet do ka┼łon del Sumidero, indi├ínska sauna Temazcal a k├║panie v┬áAqua Azul
 • Poistenie CK vo─Źi insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA

 • Stravu mimo uvedenej
 • Vstupy s┬ámiestnym sprievodcom (120 ÔéČ)
 • Povinn├ę pr├şplatky
 • Fakultat├şvne v├Żlety
 • Cestovn├ę poistenie (3,40 ÔéČ osoba/de┼ł)

Prihláška

Na z├íjazd sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą na na┼íej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, pr├şpadne n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą na telef├│nnych ─Ź├şslach: 0905 947 833.