Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

Om├ín: P├║┼ítne kr├í─żovstvo

Omán

Term├şn: 17.11.-27.11.2018
Ubytovanie: hotely 3* a 4*
Strava: pod─ża programu
Program: kombinovan├Ż

Program

17.-18.11. Viede┼ł ÔÇô Muscat

Odlet z Viedne a presun do hlavn├ęho mesta Om├ínu, Muscat. Neskor├Ż pr├şchod do hotela a oddych. Po kr├ítkej noci a ra┼łajk├ích vyraz├şme na prv├║ prech├ídzku. Popoludn├ş vyraz├şme na prehliadku star├ęho mesta a trhu Muttrah, kde si pozrieme, ako sa obchoduje po arabsky a nak├║pime si prv├ę suven├şry. Vysk├║┼íate si zjedn├ívanie po om├ínsky? Po prehliadke pr├şstavu s tradi─Źn├Żmi lo─Ćami si prezrieme m├║zeum Al Zubair s najv├Ą─Ź┼í├şmi om├ínskymi pokladmi. N├ívrat do hotela o cca 19:30.

19.11. Muscat ÔÇô Wadi Bani Auf ÔÇô Al Hamra ÔÇô Jabel Shams (R,O,V)

Dnes za─Źneme prehliadkou Ve─żkej me┼íity sult├ína Qaboosa, ktor├║ stavali v rokoch 1995-2001. Pokoch├íme sa obrovsk├Żm lustrom z diela Swarovskeho, n├ídhernou architekt├║rou a luxusn├Żmi modlitebn├Żmi kobercami z prav├ęho perzsk├ęho hodv├íbu. Pokra─Źova┼ą budeme do starobyl├ęho mesta Nakhl, ─Źo v preklade znamen├í ÔÇ×dat─żov├í palmaÔÇť. Niet divu, ┼że najkvalitnej┼íie datle poch├ídzaj├║ pr├íve z tejto oblasti. N├ísledne nav┼ít├şvime najvy┼í┼íiu pevnos┼ą krajiny a pozrieme sa na hor├║ci prame┼ł Thowara. Nesk├┤r sa presunieme k 26 km dlhej priepasti Wadi Bani Auf, ktor├í je domovom kme┼ła Al Aufi. Predstav├ş sa n├ím had├ş ka┼łon a mal├ę jazierka s rybkami, ktor├ę si pochutnaj├║ na na┼íich noh├ích. Po obede sa zastav├şme aj nad meste─Źkom Al Hamra, ktor├ę vyr├ístlo na star├Żch ruin├ích. Po fotozast├ívke sa vyd├íme na cestu do kopcov Jabel Shams┬┤ vo v├Ż┼íke okolo 3 000 metrov, ktor├Ż pr├ívom volaj├║ aj Grand Canyon arabsk├ęho sveta. Po ubytovan├ş zvy┼íok d┼ła vo─żno na presk├║manie z├íkut├ş ka┼łonu.

20.11. Jabel Shams ÔÇô pevnos┼ą Nizva ÔÇô Bahla ÔÇô Jabreen ÔÇô Nizwa (R,O)

Po ra┼łajk├ích vyraz├şme do Nizwy, ktor├í je ide├ílna na str├ívenie pr├şjemn├ęho r├ína. Nav┼ít├şvime pevnos┼ą Nizwa, ktor├║ strategicky postavili na vrchole skaly a pon├║ka v├Żh─żad na cel├ę mesto s pestrofarebn├Żmi domami a pulzuj├║cim trhom. V roku 1688 ju dal postavi┼ą miestny sult├ín a dodnes je najv├Ą─Ź┼íia na Arabskom polostrove. Nesk├┤r sa vyd├íme do pevnosti Bahla, ktor├║ ako prv├║ postavili v islamskom ┼ít├Żle a zrejme aj preto sa dostala na zoznam UNESCO (foto stop). Po ceste sa e┼íte zastav├şme v hrade Jabreen, ktor├Ż postavili v z├ívere 17. storo─Źia a miestnemu Im├ímovi sl├║┼żil ako rezidencia a obrann├ę s├şdlo. Za pozornos┼ą stoja a┼ż dva metre hrub├ę m├║ry, n├ídhern├ę n├ístenn├ę ma─żby a rezby v izb├ích. Povieme si o neuverite─żn├Żch obrann├Żch technik├ích a rozum sa v├ím bude zastavova┼ą nad t├Żm, ak├ę pestr├ę vyu┼żitie m├┤┼żu ma┼ą datle.

21.11. Nizwa ÔÇô Jabel Akhdar ÔÇô Wahiba (R,O,V)

Po ra┼łajk├ích sa vyd├íme na Zelen├║ horu Jabel Akhdar, kde si vychutn├íme chladnej┼íiu kl├şmu. Nesk├┤r si v dedinke Birkat al Mauz pozrieme ruiny starovek├Żch domov z hliny, v ktor├Żch e┼íte aj dnes ─Źiasto─Źne st├íle b├Żvaj├║ ─żudia. Smerujeme do p├║┼íte, kde si z├íjdeme na k├ívu a datle k bedu├şnom. De┼ł ukon─Ź├şme obkolesen├ş prekr├ísnymi ─Źerven├Żmi a bielymi pieskov├Żmi dunami. Ako prav├ş bedu├şni sa ubytujeme v stanoch a mo┼żno sa v noci na jednu z d├║n vyberieme po─Ź├şta┼ą hviezdy ÔÇô neskuto─Źn├Ż z├í┼żitok.

22.11. Wahiba ÔÇô Wadi Bani Khalid ÔÇô Ras Al Hadd (R,O,V)

Z p├║┼íte sa vyberieme do Wadi Bani Khalid, ktor├í je zn├íma ─Źistou vodou v hlbok├Żch jazer├ích v obkolesen├ş drsn├Żch sk├íl. Sko─Ź├şme si do nich? Po pr├şjemnom osvie┼żen├ş sa zastav├şme pri star├Żch pozorovate─żniach, ktor├ę patrili k pevnostiam, prejdeme sa k me┼íite Jami al-Hamoda. Jedn├Żm z vrcholov z├íjazdu v┼íak bud├║ korytna─Źky v Ras al Hadd. Po ubytovan├ş v hoteli vo─żn├Ż program.

23.11. Ras Al Hadd ÔÇô pl├í┼ż Finns ÔÇô Mussannah (R,O,V)

Skoro r├íno sa so sprievodcom vyd├íme na pl├í┼ż, kde budeme m├┤c┼ą pozorova┼ą korytna─Źky pri oddychu, kladen├ş vaj├ş─Źok, pr├şpadne liahnut├ş sa ml├í─Ćat. D├ívajte si pozor pod nohy, aby ste nejak├║ neza┼íliapli. Po ra┼łajk├ích naberieme smer Muscat, no po ceste si urob├şme nieko─żko zast├ívok. Vo Wadi Arbaeen sa pokoch├íme poh─żadom na prekr├ísne vody obkolesen├ę palmami a vysok├Żmi bralami a vychutn├íme si piknik na panenskej pl├í┼żi vo Finns s bielym pieskom, kde sa budeme m├┤c┼ą ponori┼ą do priezra─Źn├Żch morsk├Żch v├┤d. Poslednou zast├ívkou bude stud┼ła Bimah v tvare kr├ítera. Podve─Źer pr├şchod do Mussannah, ubytovanie v hoteli na pl├í┼żi a oddych po pozn├ívacej ─Źasti.

24.-25.11. Mussannah (AI)

Oddych v pr├şmorskom hoteli s baz├ęnom, pl├í┼żou a kvalitn├Żmi slu┼żbami.

26.-27.11. Muscat ÔÇô Viede┼ł (R,O)

Vo ve─Źern├Żch hodin├ích odchod z rezortu a presunieme sa na letisko s n├ísledn├Żm preletom do Viedne. Koniec programu.

Cena

1948 ÔéČ

PODMIENKY

Celkov├í cena: 1 948 ÔéČ / osoba v dvojl├┤┼żkovej izbe*
Pr├şplatok za 1/1: 590 ÔéČ

* cena z├íjazdu je platn├í 30 dn├ş od jej vyhotovenia, pri min. stanovenom po─Źte 14 os├┤b a m├┤┼że sa meni┼ą v z├ívislosti od cien leteniek a ─Źasu rezerv├ície.

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku
Ubytovanie v hoteloch strednej triedy na 8 noc├ş
Stravu pod─ża itiner├íra (R-ra┼łajky, O-obed, V-ve─Źera, AI-all inclusive)
Všetky vnútroštátne transfery
Vstupy do pamiatok a atrakci├ş
Pozn├ívac├ş program s anglicky hovoriacimi sprievodcami a slovensk├Żm superv├şzorom
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

Letiskov├ę poplatky
Stravu nad rámec itinerára
V├şza (15 ÔéČ)
Cestovn├ę poistenie (3,40 ÔéČ osoba/de┼ł)
Osobn├ę v├Żdavky

UBYTOVANIE

Ruwi Hotel Muscat 3* Standard Room
Jabel Shams Resort 3* Chalet Room
Golden Tupil Nizva Hotel 4*, Standard Room
Arabian Oryx Camp 3* Tent Room (stanová izba)
Turtle Beach Resort 3*, Standard Room
Millennium Resort 4* Deluxe Garden View Room

LETENKY

Prihláška

Na z├íjazd sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą na na┼íej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, pr├şpadne n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą na telef├│nnych ─Ź├şslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.