Individuálna ponuka

Máte vlastné požiadavky na zájazd?
Vytvoríme ho podľa Vašich predstáv.

Vypracovať ponuku

Srí Lanka: Ostrov pokladov

Srí Lanka

Termín: 7.9.-18.9.2019
Ubytovanie: hotely 3* a 4*
Strava: raňajky
Program: poznávací a pobytový

Veľký taliansky cestovateľ Marco Polo už pred viac ako 700 rokmi o vtedajšom Cejlóne napísal, že svojou veľkosťou a bohatstvom je to najlepší ostrov na svete. Okrem iných pokladov na ňom totiž našiel aj množstvo drahokamov, či už to bol zafír, topás, ametyst alebo granát. Od tých čias sa nezmenilo takmer nič. Samozrejme, len ak nehovoríme o počte obyvateľov a názve, ktorý sa zmenil na Srí Lanka. Pravým drahokamom súčasnosti je však okrem cestovného ruchu, pravý čierny čaj. Na Srí Lanku, vtedy ešte Cejlón, sa čaj dostal začiatkom 19. storočia zásluhou Britov. Tí ho priniesli z Indie a Číny a zasadili v kráľovských botanických záhradách, ktoré sa zachovali dodnes.

Program:

7.-8.9.2019 Viedeň – Colombo – Pinnawala – Dambulla (-)

Spoločný odchod z Bratislavy a prelet do Colomba. Príchod skoro ráno do hlavného mesta Srí Lanky a privítanie sprievodcom. Následne sa presunieme do Dambully, ktorú preslávili najmä jaskynné chrámy na vrchu kopca s množstvom sôch a iných podôb Budhu. Najskôr však navštívime sloní sirotinec v Pinnawale, od roku 1975 domov desiatok opustených a zranených slonov. Dnes ich počet prevyšuje 40, vrátane mláďat, ktoré sa narodili v rámci tohto programu. Chcete ich nakŕmiť? Z pár drobných môže byť fľaša s mliekom vaša. Po poldennej návšteve budeme pokračovať do Dambully, kde strávime noc.

9.9.2019 Dambulla – Polonnaruwa – Sigiriya – Dambulla (R)

Vyrážame do bývalého kráľovského mesta Polonnaruwa, ktoré je na zozname UNESCO. Hlavným mestom Srí Lanky bolo v 11. – 13. storočí – z tohto obdobia sa dodnes zachovalo niekoľko pozoruhodných sôch a iných relikvií. Následne sa presunieme do Sigiriye, kde si vyšliapeme na tamojšiu pevnosť, zážitok pre vytrvalých. Budete si počítať prejdené schody? Po prvej tisícke nás to určite prestane baviť. Pevnosť z 5. storočia patrí medzi jeden z najväčších divov Srí Lanky, výstup na vrchol však zvládne každý.

10.9.2019 Dambulla – Matale – Kandy (R)

Po raňajkách si prezrieme Dambulu, ktorú preslávili najmä jaskynné chrámy na vrchu kopca s množstvom sôch a iných podôb Budhu. Následne ideme do kopcov v Kandy. Čuchové a chuťové bunky si osviežite v Záhrade korenín v Matale. Uvidíte ako sa pestuje čierne korenie, škorica, klinčeky, kakao, ale napríklad aj kokaín. Zoberiete si pár lístkov domov? Zastavíme sa aj vo fabrike na výrobu batiku. Po príchode do Kandy si prezriete toto ospalé horské mestečko. Jeho dominantou je Chrám posvätného Budhovho zubu, ktorý priniesli na ostrov už v 4. storočí, ukrytý vo vlasoch princeznej Orissan. Je to najvzácnejšia budhistická relikvia a zároveň aj najcennejšia vec na celej Srí Lanke. Skúsite čaro ayurwedy? Práve v Kandy robia tie najlepšie masáže na celom ostrove. Vyskúšate?

11.9.2019 Kandy – Peradeniya – čajové plantáže – Nuwara Eliya (R)

Hneď ráno navštívime a pokocháme sa v Kráľovských botanických záhradách, Peradeniya. Toľko exotických rastlín a tiež netopierov ste ešte určite pokope nevideli. Následne sa vydáme do najvyššie položeného mesta na ostrove, Nuwara Eliya. Po ceste sa zastavíme na čajových plantážach a v tradičnej fabrike na výrobu čaju. Kde inde by ste kúpili kvalitnejší?… Nuwara Eliya prezývajú aj “Malé Anglicko Srí Lanky”. Je to jedno z najstudenších miest na ostrove, kde znesieme aj teplejší sveter. Neveríte?

12.9.2019 Nuwara Eliya – YALA (R)

Skoro ráno vyrazíme na dlhú cestu do národného parku Yala. Po ceste sa zastavíme pri vodopádoch Ravana. Popoludní vyrazíme na safari. Park je známy množstvom slonov, leopardov, krokodílov, byvolov, bohatým vtáctvom a mnohými exotickými druhmi zvierat. Koľko z nich uvidíme?

13.-16.9.2019 YALA – Kalutara – Pobyt na pláži (AI)

Po raňajkách sa presunieme cez mesto Galle k moru do hotela v Kalutare, kde si oddýchneme po poznávacej časti programu. Relax v rezorte alebo na pláži, kúpanie sa v mori, vodné športy, exotické masáže a špičková starostlivosť v hoteli. Ktorú z aktivít si vyberiete?

17.-18.9.2019 Kalutara – Colombo – Viedeň (AI)

Podvečer sa odhlásime z rezortu a presunieme sa na letisko s následným preletom do Viedne.

Cena

1390 €

PODMIENKY

Cena zájazdu: 1.390 € (osoba v dvojlôžkovej izbe)*

Príplatok za 1/1: 395 €

*cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku
Ubytovanie na 9 nocí v 3* a 4* hoteloch
Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, V-večera, AI-all inclusive)
Poznávací program so skúseným anglicky hovoriacim sprievodcom a slovenským supervízorom
Vstupy do pamiatok a atrakcií
Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným minibusom
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

Strava nad rámec itinerára
Letiskové poplatky
Víza (30 EUR)
Cestovné poistenie (3,40 € osoba/deň)
Osobné výdavky

LETENKY

Emirates
Viedeň-Dubaj-Colombo / Colombo-Dubaj-Viedeň

Prihláška:

Na zájazd sa môžete prihlásiť na našej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, prípadne nás môžete kontaktovať na telefónnych číslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.