Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

USA: Los Angeles ÔÇô Las Vegas – San Francisco

USA

Term├şn: 23.10.-5.11.2018
Ubytovanie: hotely
Strava: ra┼łajky
Program: pozn├ívac├ş

Program:

23.10.2018 Viede┼ł ÔÇô Los Angeles (-)

Odchod zo Schwechatu a priamy prelet do najv├Ą─Ź┼íieho mesta anjelov, Los Angeles. Transfer do hotela a n├ísledne ubytovanie a oddych po dlhom lete z Eur├│py pr├şpadne prv├ę zozn├ímenie s druh├Żm najv├Ą─Ź┼í├şm mestom v USA, ktor├ę zalo┼żil ┼ípanielsky guvern├ęr Felipe de Neve 4. septembra 1781.

24.10.2018 Los Angeles (R)

Po ra┼łajk├ích sa vyd├íme na prehliadku mesta. Za─Źneme filmov├Żm ┼ít├║diom Universal ÔÇô jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch atrakci├ş Hollywoodu z tzv. ÔÇ×ve─żkej ┼íestkyÔÇť filmov├Żch ┼ít├║di├ş. Nasleduje Hollywood Boulevard s chodn├şkom sl├ívy, ktor├Ż vznikol v roku 1958 ako pocta umelcom p├┤sobiacim v z├íbavnom priemysle, Sunset Boulevard, Beverly Hills, ktor├í spolu s mestom West Hollywood a dvoma ┼ítvr┼ąami Los Angeles ÔÇô Bel-Air a Holmby Hills patria do tzv. Zlat├ęho trojuholn├şka (Golden Triangle), teda do jednej z najbohat┼í├şch oblast├ş Kalifornie a takisto cel├Żch Spojen├Żch ┼ít├ítov. Nevynech├íme ani Rodeo Drive a 4,8 km dlh├║ pl├í┼ż Santa Monica.

25.10.2018 Los Angeles ÔÇô Yuma (R)

Dnes n├ís ─Źak├í prv├Ż dlh┼í├ş presun z┬áLos Angeles do mesta Yuma (490 km). Po ceste sa zastav├şme v┬áSan Diegu, kde si prezrieme vodn├Ż park Seaworld, lietadlov├║ lo─Ć USS Midway, ktor├í bola posledn├Ż kr├ít nasaden├í v┬áboji po─Źas oper├ície ÔÇ×P├║┼ítna b├║rkaÔÇť a┬áod roku 1992 sl├║┼żi ako pl├ívaj├║ce m├║zeum, ako aj star├ę San Diego s┬ámexick├Żm skanzenom a tradi─Źn├Żm jedlom. Ochutn├íte miestnu tequilu? Podve─Źer sa presunieme k┬árieke Colorado, ktor├í tvor├ş prirodzen├║ hranicu medzi ┼ít├ítmi Kalifornia a┬áArizona, a budeme prech├ídza┼ą popri hranici s┬áMexikom a┬ájeho ┼ípecifick├Żm hrani─Źn├Żm m├║rom, ktor├Ż odde─żuje dva rozli─Źn├ę svety ÔÇô USA a┬áMexiko.

26.10.2018 Yuma ÔÇô Tuscon (R)

Dnes absolvujeme presun arizonskou polop├║┼í┼ąou (390 km), kde sa realizuje projekt naz├Żvan├Ż aj ÔÇťGreen DezertÔÇŁ ÔÇô zelen├í p├║┼í┼ą. V meste Tuscon nav┼ít├şvime svetozn├íme ÔÇťpohrebisko lietadielÔÇŁ Pima Air & Space Museum, ktor├ę bolo spr├şstupnen├ę verejnosti v roku 1976 a kde sa moment├ílne nach├ídza viac ako 300 expon├ítov. Potom sa presunieme do kraja kovbojsk├Żch ran─Źov so st├ídami kon├ş, n├ídhern├Żmi kaktusov├Żmi z├íhradami a vynikaj├║cim arizonsk├Żm jedlom. Popoludn├ş sa ubytujeme na hoteli a budeme ma┼ą ─Źas aj na oddych.

27.10.2018 Tuscon ÔÇô Flagstaff (R)

Ke─Ć ─Źlovek sn├şva o westernov├Żch pr├şbehoch dne┼ín├Ż de┼ł sa mu bude zda┼ą ako ┼żiv├Ż sen! Nav┼ít├şvime Goldfield (Goest Town) ÔÇô Zlatokopeck├ę meste─Źko duchov, ktor├ę sa e┼íte v roku 1890 p├Ż┼íilo len 3 sal├│nmi, penzi├│nom, obchodom so zmie┼ían├Żm tovarom, kov├í─Źskou diel┼łou, pivovarom, obchodom s m├Ąsom a ┼íkolou a kde sa za─Ź├şna malebn├í cesta, Apache Trail. Cestou cez divok├ę ka┼łony, popri troch rozpr├ívkov├Żch jazer├ích, uvid├şme nespo─Źetn├ę mno┼żstvo kaktusov a ke─Ć budeme ma┼ą ┼í┼ąastie, tak aj WinnetouaÔÇŽ postupne budeme nabera┼ą nadmorsk├║ v├Ż┼íku vy┼íe 2000 metrov nad morom. Ve─Źer sa zastav├şme v Sedone, ktor├í sa nach├ídza v doline z krvavo ─Źerven├Żch sk├íl a kde sa spiritualita a estetika sp├íja do absol├║tnej krasy.

28.10.2018 Flagstaff ÔÇô Page (R)

R├íno si urob├şme fotku pri zna─Źke ÔÇ×Route 66ÔÇŁ, ktor├í vedie priamo cez Flagstaff a presunieme sa (370 km) na jednu z najzn├ímej┼í├şch atrakci├ş USA, Grand Canyon. Pred vstupom do parku si ale najprv pozrieme vynikaj├║ce filmov├ę predstavenie v IMAX Theatre, v ktorom sa, cez oko kamery, prenesieme priamo na ÔÇ×divok├ęÔÇť vody Colorada. Potom absolvujeme dvojhodinov├║ t├║ru popri r├şmse ka┼łonu s n├ídhern├Żmi vyhliadkami. Pri dobrom po─Źas├ş si fotografi pr├şdu na svoje. Pokra─Źujeme presunom autom smerom do najv├Ą─Ź┼íej Indi├ínskej rezerv├ície v USA ÔÇ×Navajo NationÔÇť, kde si vychutn├íme n├ív┼ítevu origin├ílneho ÔÇ×NavajoÔÇť obchodu, s mnoh├Żmi tradi─Źn├Żmi indi├ínskymi suven├şrmi. Vo ve─Źern├Żch hodin├ích nasleduje pricho─Ć do hotela priamo pri jazere Lake Powell v meste─Źku Page.

30.10.2018 Las Vegas (R)

Dne┼ín├Ż de┼ł sme akur├ít v strede n├í┼ího putovania po z├ípade USA. Po preh├Żrenej noci sa okolo 10:00 vyberieme na n├íkupy do miestnych Outletov, kde mu┼żi v├Ą─Ź┼íinou trpia ale ┼żeny si to patri─Źne u┼żij├║ a bud├║ nad┼íen├ę. Poobede je vo─żn├Ż program na spozn├ívanie mesta kas├şn popr├şpadne oddych pri baz├ęne. Popros├şme t├Żch, ktor├ş skon─Źia op├Ą┼ą v kas├şne a vyhraj├║ mili├│n dol├írov nech n├ím daj├║ vedie┼ą, ┼że u┼ż s nami ─Ćalej necestuj├║, aby sme na nich r├íno nemuseli zbyto─Źne ─Źaka┼ąÔÇŽ

31.10.2018 Las Vegas ÔÇô Fresno (R)

Dnes n├ís ─Źak├í najdlh┼í├ş presun cel├ęho z├íjazdu (780 km), no nebojte sa, bude ─Źo obdivova┼ą. Pred hranicou do Kalifornie sa zastav├şme ne─Ćaleko mysteri├│znej vojenskej z├íkladni ÔÇ×Area 51ÔÇť ÔÇô ke─Ć budeme mat ┼í┼ąastie, mo┼żno uvid├şme aj mimozem┼í┼ąanov ÔÇŽ Hlavn├Żm bodom dne┼ín├ęho programu bude n├ív┼íteva N├írodn├ęho parku Dead Valley. ├Üdolie smrti je najni┼ż┼íie polo┼żen├Żm miestom Kalifornie, USA aj celej Ameriky. Nach├ídza sa v severnej ─Źasti Mohavskej p├║┼íte. Najni┼ż┼íie miesto sa nach├ídza v ─Źasti s n├ízvom Badwater a je 85,5 metrov pod ├║rov┼łou mora. Toto bohom zabudnut├ę miesto l├íka ro─Źne mili├│ny turistov z cel├ęho sveta kv├┤li kr├íse naozajstnej pustatiny. Pre na┼íinca je poh─żad na p├║┼í┼ą ve─żmi neobvykl├Ż a preto, ke─Ć sa presunieme cez vysok├ę hory do strednej Kalifornie (zvanej aj Obilnica Z├ípadu), kde je zrazu kopec vin├şc, pomaran─Źov├Żch sadov a nekone─Źn├í zele┼ł, na┼íe oko sa ihne─Ć pote┼í├ş, du┼ía posko─Ź├ş a cesta ubehne r├Żchlej┼íie.

1.11.2018 Fresno ÔÇô Yosemite ÔÇô Fresno (R)

Po ra┼łajk├ích sa vyberieme do n├írodn├ęho parku Yosemite (290 km), o ktorom sa hovor├ş, ┼że je to najkraj┼í├ş N├írodn├Ż park USA ÔÇô vyhliadka z Glaciar Point na Half Dome je naozaj nezabudnute─żn├í. Poprech├ídzame sa v doline priamo pod vodop├ídom Bridal Well a samozrejme si prezrieme aj svetozn├íme sekvoje, kde m├í ─Źlovek pocit, akoby sa vr├ítil do praveku. Ve─Źer sa vr├ítime do n├í┼ího hotela vo Fresne.

2.11.2018 Fresno ÔÇô San Francisco (R)

R├íno sa presunieme z Fresna do San Francisca (320 km), kde po pr├şchode absolvujeme orienta─Źn├Ż okruh mestom. Nav┼ít├şvime zn├ímy China Town ÔÇô najv├Ą─Ź┼íiu ─Ź├şnsku ┼ítvr┼ą mimo ├üzie a najstar┼íiu ─Ź├şnsku ┼ítvr┼ą v Severnej Amerike. Nasleduje prehliadka Coit Tower, zn├ímej aj ako Lillian Coit Memorial Tower, vysok├í je 64m a postavili ju v roku 1933. Hne─Ć na to si u┼żijeme prech├ídzku po ÔÇ×najkrivolakej┼íejÔÇť ulici sveta, Lombard Street. Prezrieme si samozrejme aj most Golden Gate ÔÇô visut├Ż most, ktor├Ż premos┼ąuje kalifornsk├Ż Golden Gate prieliv. Jeho stavba, ktor├í sa stretla s mnoh├Żmi probl├ęmami, sa za─Źala v roku 1933 a trvala ┼ítyri roky. Most Golden Gate bol do roku 1964 najdlh┼í├ş visut├Ż most na svete a teraz je to najzn├ímej┼íia pam├Ątihodnos┼ą San Francisca. Je ─żahko rozpoznate─żn├Ż pod─ża jeho farby a architekt├║ry dvoch ve┼ż├ş. Pod─ża rebr├ş─Źka Americkej spolo─Źnosti stavebn├Żch in┼żinierov je toto umeleck├ę dielo jedn├Żm zo siedmich divov modern├ęho sveta. Nevynech├íme ani Twin Peaks ÔÇô dva ÔÇ×prominentn├ęÔÇť kopce s prev├Ż┼íen├şm 282m, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ v bl├şzkosti geografick├ęho stredu San Francisca. Na z├íver d┼ła lo─Ćou podpl├ívame most Golden Gate a prezrieme si aj svetozn├ímy ostrov Alcatras, ktor├Ż bol pou┼ż├şvan├Ż ako vojensk├Ż trestn├Ż t├íbor a nesk├┤r ako v├Ązenie s najvy┼í┼í├şm stup┼łom str├í┼żenia. Dnes je ostrov historick├Ż are├íl a m├║zeum.

3.11.2018 San Francisco ÔÇô Santa Nella (R)

Dnes m├íme na pl├íne vo─żnej┼í├ş de┼ł ale r├íno sa najprv spolo─Źne prejdeme po moste Golden Gate. Potom sa odvezieme na zast├ívku ikony San Francisca ÔÇô ÔÇťCable CarÔÇŁ. T├íto lanov├í dr├íha je posledn├í na svete, ktor├í je ru─Źne ovl├ídan├í a je s├║─Źas┼ąou mestskej dopravnej siete. Z 23 liniek, zaveden├Żch medzi rokmi 1873 a 1890, s├║ v prev├ídzke u┼ż iba tri a zo 7 mili├│nov cestuj├║cich ro─Źne ju najviac vyu┼ż├şvaj├║ turisti. Lanovky s├║ uveden├ę v n├írodnom registri historick├Żch miest, preto v┼íetk├Żm porad├şme ako si treba k├║pi┼ą l├şstok, dostaneme do ruky mapu San Francisca a vyraz├şme na individu├ílnu prehliadku mesta. Poobede e┼íte nav┼ít├şvime tradi─Źn├║ ─îesko ÔÇô Slovensk├║ kr─Źmu v San Franciscu a ve─Źer sa presunieme (200 km) bli┼ż┼íie k Los Angeles, do mesta Santa Nella.

4.11.2018 San Francisco ÔÇô Los Angeles ÔÇô Viede┼ł (R)

Posledn├Ż de┼ł sa bude nies┼ą v duch odletu domov. Po skor├Żch ra┼łajk├ích sa presunieme zo Santa Nella do Los Angeles (430 km) a poobede prelet├şme do Viedne, kde sa na┼ía cesta kon─Ź├ş.

Cena

2690 ÔéČ

PODMIENKY

Cena z├íjazdu: 2.690 ÔéČ (osoba v dvojl├┤┼żkovej izbe)*

Pr├şplatok za 1/1: 690 ÔéČ

*cena z├íjazdu je platn├í pri min. stanovenom po─Źte 10 os├┤b a m├┤┼że sa meni┼ą v z├ívislosti od cien leteniek a ─Źasu rezerv├ície.

Maxim├ílna ve─żkos┼ą skupiny – 16 os├┤b

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku
Ubytovanie na 12 noc├ş v hoteloch strednej triedy s ra┼łajkami
Stravu pod─ża itiner├íra (R-ra┼łajky, O-obed, V-ve─Źera)
Pozn├ívac├ş program so sk├║sen├Żm slovensky hovoriacim sprievodcom.
V┼íetky vn├║tro┼ít├ítne transfery klimatizovan├Żm minivanom
Vstupy do pamiatok a atrakci├ş
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

Letiskov├ę poplatky
V├şza
Stravu nad rámec itinerára
Cestovn├ę poistenie (3,40 ÔéČ osoba/de┼ł)
Osobn├ę v├Żdavky

LETENKY

Austrian Airlines
Viede┼ł ÔÇô Los Angeles ÔÇô Viede┼ł

Prihláška:

Na z├íjazd sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą na na┼íej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, pr├şpadne n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą na telef├│nnych ─Ź├şslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.