Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

Vietnam: Kr├ísy v├Żchodu

Vietnam

Term├şn: 22.2.-7.3.2019
Ubytovanie: hotely 4*
Strava: polpenzia
Program: pozn├ívac├ş

Program:

1.-3 de┼ł┬á Budape┼í┼ą ÔÇô Hanoj (V)

Odchod z Budape┼íti a odlet do ─Ćalek├ęho Vietnamu. V├şta n├ís Hanoj, hlavn├ę mesto krajiny s mno┼żstvom jazier, hlavn├Żch tried a mestsk├Żch parkov. Je to ve─żmi atrakt├şvne mesto, postaven├ę vo franc├║zskom ┼ít├Żle, v ktorom je na prekvapenie menej dopravy ako v in├Żch ├ízijsk├Żch usadlostiach. Popoludn├ş pr├şlet, n├ísledn├Ż transfer do hotela a prv├í prech├ídzka mestom. Na druh├Ż de┼ł si prezrieme najv├Ą─Ź┼íie dominanty mesta, jazero Hoan Kiem, chr├ím literat├║ry, One Pillar Pagoda, Korytna─Źiu pagodu a po prech├ídzke v parku si prezrieme Ho─Źiminovovo mauz├│leum a dom, v ktorom str├ívil posledn├ę roky ┼żivota. Z├íjdeme aj do M├║zea etnol├│gie, Chr├ímu literat├║ry, Tyrk├Żsovej pagody a neob├şdeme ani miestnu operu ─Źi katedr├ílu sv. Jozefa. Popoludn├ş sa zabav├şme na b├íbkovom divadle na vode, ktor├ę neodmyslite─żne patr├ş k Hanoju.

4. de┼ł Hanoj ÔÇô Halong ÔÇô Hanoj (R,O,V)

Cez rozmanit├║ vietnamsk├║ pr├şrodu sa presunieme do pr├şmorsk├ęho meste─Źka Halong (UNESCO), kde n├ís u┼ż bude ─Źaka┼ą pohodln├í v├Żletn├í lo─Ć. Poplav├şme sa ┼łou (4 hodiny) smaragdovo zelen├Żmi vodami z├ítoky s ├║┼żasn├Żmi v├ípencov├Żmi ├║tesmi. Po─Źas zast├ívok na jednotliv├Żch ostrov─Źekoch si prezrieme niektor├║ z mno┼żstva jask├Ż┼ł v tejto oblasti. Pri plavbe ur─Źite stretneme pl├ívaj├║ce dedinky, ryb├írov umiest┼łuj├║cich siete, perlov├ę farmy a budeme m├┤c┼ą pozorova┼ą ka┼żdodenn├Ż ┼żivot v Halong Bay. Ve─Źer n├ívrat do Hanoja.

5. de┼ł Hanoj ÔÇô Hue (R,V)

R├íno sa letecky presunieme do Hue, kde n├ís ─Źak├í prehlidka mesta. Nav┼ít├şvime imperi├ílne star├ę mesto (Imperial Citadel), ktor├ę postavili za─Źiatkom 19. storo─Źia pod─ża modelu pekinsk├ęho Zak├ízan├ęho mesta. N├íjdeme v ┼łom mno┼żstvo pal├ícov, ve┼ż├ş a chr├ímov, kni┼żnicu i m├║zeum. Do meste─Źka n├ís vovedie br├ína Ngo Mon so ┼żlt├Żmi dverami, ktor├║ mohol v minulosti pou┼ż├şva┼ą len samotn├Ż cis├ír. Je spojen├í s most├şkom ponad lotosov├ę jazierko. V Halls of The Mandarins zist├şte ako sa obyvatelia mesta v minulosti pripravovali na oslavy, ktor├ę sa zvy─Źajne konali v recep─Źnej miestnosti Can Chanh ÔÇô obnovili ju v roku 1977. Zak├ízan├ę purpurov├ę mesto bolo vyhraden├ę pre cis├íra a jedin├ş sluhovia, ktor├ş do┼ł mohli vst├║pi┼ą, boli eun├║si, ktor├ş nepredstavovali ┼żiadnu hrozbu pre cis├írske konkub├şny (dnes je toto miesto v ruin├ích). Nav┼ít├şvime aj rezidenciu Dien Tho, v ktorom ┼żila kr├í─żovn├í matka, a tie┼ż ├║┼żasne dekorovan├║ recep─Źn├║ miestnos┼ą, Pal├íc Thai Hoa. Nenech├íme si ujs┼ą ani prehliadku hrobky cis├írov Tu Duc a Khai Dinh. Na ─Ćal┼í├ş de┼ł si zajazd├şme po Parfumovej rieke so zast├ívkami pri ikonockej sedem poschodovej pagode Thien Mu. Nahliadneme aj do cis├írskej hrobky Minh Mang s komplexom chr├ímov, pavil├│nov a z├íhrad.

6. de┼ł Hue ÔÇô Danang ÔÇô Hoi An (R,V)

R├íno sa cez ├║┼żinu Hai Van presunieme do Danangu, kde sa zastav├şme v m├║zeu Cham. Kamenn├ę sochy star├ę viac ako tis├şc rokov v├ím napovedia viac o hist├│rii Vietnamu. Na chv├ş─żu sa zastav├şme aj na pl├í┼żi Non Nuoc, na ktorej sa po─Źas vietnamskej vojny vylodila americk├í arm├ída. Cez mramorov├ę hory sa presunieme do Hoi An. Pova┼żuj├║ ho za nevlastn├ęho brata Angkoru a Baganu, najkraj┼í├şch miest juhov├Żchodnej ├üzie. Prezrieme si typick├║ ─Ź├şnsku pagodu Phuoc Kien, venovan├║ bohyni mora, ochrankyni n├ímorn├şkov a ryb├írov, Thien Hau Thanh Mau. Nevynech├íme ani Japonsk├Ż kryt├Ż most (UNESCO), ktor├Ż postavili v roku 1593 ─Źlenovia miestnej japonskej komunity. Bol to prv├Ż most, sp├íjaj├║ci mesto s ─Ź├şnskou ┼ítvr┼ąou. O spojen├ş japonsk├ęho, ─Ź├şnskeho a vietnamsk├ęho ┼ít├Żlu sa viac dozvieme v dome Phung Hung, v ktorom ┼żije u┼ż ├┤sma gener├ícia tej istej rodiny Tran a v m├║zeu Sa Huynh. Na z├íver si uk├í┼żete ako sa tradi─Źn├Żm sp├┤sobom vyr├íbaj├║ miestne lucerny.

7. de┼ł Hoi An ÔÇô Danang ÔÇô Sajgon (R,V)

R├íno sa presunieme do Danangu, odkia─ż prelet├şme do metropoly juhu, Ho─Źiminovho mesta. Sajgon je najv├Ą─Ź┼íie mesto Vietnamu, ktor├ę je typick├ę svoj├şm ru┼ín├Żm sp├┤sobom ┼żivota. Na vlastnej ko┼żi si vychutn├íme atmosf├ęru pouli─Źn├Żch trhov, kaviarn├ş a elegantn├Żch barov. Nau─Ź├şme v├ís prech├ídza┼ą cez cestu. Pre viac ako 3 mili├│ny motoriek v meste je to na prv├Ż poh─żad takmer nemo┼żn├ę. Nav┼ít├şvime Pal├íc zjednotenia, ktor├Ż je z├írove┼ł symbolom p├ídu Ju┼żn├ęho Vietnamu v roku 1975. Neob├şdeme ani Cis├írsku pagodu, katedr├ílu Notre Dame, mestsk├║ radnicu Hotel deVille a budovu opery. Na z├íver sa zastav├şte v historickom centre, kde nav┼ít├şvime Pagodu jadeidov├ęho cis├íra a trh Ben Thanh.

8. de┼ł Sajgon ÔÇô My Tho ÔÇô Sajgon (R,V)

Presun zo Saigonu do oblasti, le┼żiacej v delte rieky Mekong. Vychutn├íme si poh─żady na nekone─Źn├ę ry┼żov├ę polia, lo─Ćou sa povoz├şme po miestnych kan├íloch, kde budeme m├┤c┼ą pozorova┼ą ako ┼żij├║ domorodci na brehoch Mekongu. Pozrieme si miestny trh, chr├ímy a pagody ─Źi historick├ę miesta. Nesk├┤r n├ívrat do Sajgonu.

9. de┼ł Sajgon ÔÇô Cu Chi ÔÇô Sajgon ÔÇô Phan Thiet (R,O)

M├íte radi stiesnen├Ż priestor? Potom dne┼ín├Ż de┼ł bude patri┼ą v├ím. ─îak├í n├ís prehliadka tunelov Cu Chi, ktor├ę boli pre svoju strategick├║ polohu ve─żmi d├┤le┼żit├ę po─Źas Vietnamskej vojny. Vietkong v tom ─Źase vybudoval pribli┼żne 200 km dlh├║ sie┼ą tunelov, ktor├ę sp├íjali stanovi┼íte vedenia, nemocnice, ├║kryty a fabriky na v├Żrobu zbran├ş. Vytesan├Ż z tvrd├ęho lateritu len ru─Źn├Żmi n├ístrojmi a bez pou┼żitia cementu, tento jedine─Źn├Ż v├Żtvor zostal po─Źas vojny neobjaven├Ż. N├ívrat do Sajgonu a popoludn├ş presun na letisko a odlet domov.

10.-12. de┼ł Phan Thiet (R)

Vo─żn├Ż program a oddych pri mori. Vychutn├íme si vietnamsk├ę pl├í┼że bez komercie a naberieme ─Źerstv├ę sily po pozn├ívacej ─Źasti programu a pred n├ívratom domov.

13.-14. de┼ł Phan Thiet ÔÇô SajgonÔÇô Budape┼í┼ą (R)

Doobeda si e┼íte u┼żijeme pobyt pri mori, odhl├ísime sa z hotela a poobede presunieme sp├Ą┼ą do Sajgonu, kde budeme ma┼ą posledn├║ mo┼żnos┼ą na n├íkup suven├şrov. Podve─Źer sa presunieme na letisko a prelet├şme do Budape┼íti.

Cena

1860 ÔéČ

PODMIENKY

Cena z├íjazdu: 1 760,- ÔéČ / osoba v dvojl├┤┼żkovej izbe*

Pr├şplatok za 1/1: 285 ÔéČ
* cena z├íjazdu je platn├í pri min. stanovenom po─Źte 10 os├┤b a m├┤┼że sa meni┼ą v z├ívislosti od cien leteniek a ─Źasu rezerv├ície.

CENA ZAHŔŇA

Medzinárodnú letenku
Miestne prelety Hanoj/Hue, Danang/Sajgon
Ubytovanie na 7 noc├ş v kvalitn├Żch hoteloch s ra┼łajkami po─Źas pozn├ívacej ─Źasti
Stravu pod─ża itiner├íra (R-ra┼łajky, O-obed, V-ve─Źera)
Vn├║tro┼ít├ítne transfery klimatizovan├Żm minibusom z/na letisko
Pozn├ívac├ş program s miestnym anglicky hovoriacim sprievodcom a slovensk├Żm superv├şzorom
Transfery s├║kromn├Żm minibusom s A/C
Vstupy do atrakci├ş a pamiatok
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

Letiskov├ę poplatky
V├şza (40 ÔéČ)
Ubytovanie na 4 noci v Phan Thiet (cenov├í ponuka vi─Ć ni┼ż┼íie)
Stravu nad rámec itinerára
Cestovn├ę poistenie (3,40 ÔéČ osoba/de┼ł)
Osobn├ę v├Żdavky

UBYTOVANIE V PHAN THIET

Blue Ocean Resort **** (Garden View Bungalow), Phan Thiet ÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽÔÇŽ.. 250 ÔéČ / osoba na 4 noci v dvojposte─żovej izbe
(pr├şplatok za 1/1 : 190 ÔéČ / osoba)

LETENKY

Prihláška

Na z├íjazd sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą na na┼íej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, pr├şpadne n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą na telef├│nnych ─Ź├şslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.