Individuálna ponuka

M├íte vlastn├ę po┼żiadavky na z├íjazd?
Vytvor├şme ho pod─ża Va┼íich predst├ív.

Vypracova┼ą ponuku

Thajsko: Objavte ─Źaro thajskej kuchyne

Thajsko

Program

Ide o ┼ípecifick├Ż program pre v┼íetk├Żch fajn┼ímekrov, ktor├ş radi dosahuj├║ gastronomick├ę orgazmy. Z├íjazd je spojen├Ż s v├Żletmi do okolia Bangkoku s oddychom na pl├í┼żach na ostrove Phuket s v├Żborn├Żmi miestnymi sprievodcami. Ubytovanie v kvalitn├Żch hoteloch, dvojl├┤┼żkov├ę izby, leteck├ę presuny miestnymi pohodln├Żmi aerol├şniami. Strava vo forme ra┼łajok, najm├Ą pri mori si v┼íak ur─Źite pochutn├íte na morsk├Żch ┼ípecialit├ích. E┼íte ste nejedli krevety, kalam├íre, kraby a in├ę potvory? Teraz ur─Źite budete!

1.-2.de┼ł Viede┼ł ÔÇô Bangkok

Odchod z Viedne. Po pr├şlete do Bangkoku si vychutn├íte vo─żno na odpo─Źinok po dlhej ceste a individu├ílny program. Ve─Źer si m├┤┼żete spr├şjemni┼ą n├ív┼ítevou popul├írneho no─Źn├ęho trhu Patpong, ktor├Ż bol doned├ívna pova┼żovan├Ż za ─Źerven├║ uli─Źku. Nech├íte sa zl├íka┼ą do niektor├ęho z ÔÇ×go-goÔÇŁ barov? Pozor, miestne diev─Źat├í s├║ kr├ísne, no objektom ich l├ísky s├║ takmer v┼żdy len peniazeÔÇŽ

3.de┼ł Bangkok ÔÇô Thai House

Viete pre─Źo Thaj─Źania zbo┼ż┼łuj├║ ─Źili a ako ho spr├ívne pripravi┼ą? V ┼íkole thajskej kuchyne sa dozviete nielen to. Hne─Ć po ra┼łajk├ích si v├ís vyzdvihn├║ va┼íi sprievodcovia a po rieke Chao Phraya vyraz├şte do Thai House. V typickom prostred├ş vidieka, obkolesen├ş exotick├Żmi stromami, si po vstupnej in┼ítrukt├í┼żi o spr├ívnom pou┼ż├şvan├ş byliniek a koren├şn sami priprav├şte chutn├Ż obed. A menu? Nech sa p├í─Źi:
Predjedlo: Larb Moo ÔÇô ┼átip─żav├Ż brav─Źov├Ż ┼íal├ít na thajsk├Ż sp├┤sob
Polievka: Tom Yam Kung ÔÇô Ostro-kysl├í polievka s krevetami
Ved─żaj┼í├ş chod: Phad Thai ÔÇô Thajsk├ę pe─Źen├ę nudle
Hlavn├Ż chod: Kaeng Ka-Ri Kai ÔÇô Kura s kar├ş
Paneang Nua ÔÇô Hov├Ądzie kar├ş na kokose
Kurz thajskej kuchyne pokra─Źuje aj popoludn├ş. Ve─Źeru si vychutn├íte v pokojnom prostred├ş s├Żtozelen├Żch z├íhrad.

4.de┼ł Thai House ÔÇô Bangkok

Po ra┼łajk├ích vyraz├şme do meste─Źka Muyil, vzdialen├ęho 20 min├║t od Tul├║mu. Pri hodinovej prehliadke sa dozvieme viac nielen o miestnom chr├íme, ale aj o ┼żivote a zvykoch star├Żch Mayov. Okrem toho si uk├í┼żeme niektor├ę jedovat├ę a halucinog├ęnne rastliny. Po prehliadke sa presunieme po pr├şrodnej cesti─Źke cez da┼ż─Ćov├Ż prales k prekr├ísnej lag├║ne, ktor├║ prepl├ívame v umelo vytvorenom kan├íle spred tis├şcich rokov. Nechajte sa un├í┼ía┼ą pr├║dom a vychutn├ívajte si okolit├║ pr├şrodu. Popoludn├ş n├ívrat do hotela a vo─żn├Ż program.

5.de┼ł Bangkok ÔÇô Damnoen Saduakthajsko-damnoen-saduak ÔÇô Bangkok

Chceli ste si niekedy zahra┼ą vo filme? Ak sa v├ím to doteraz nesplnilo, budete sa m├┤c┼ą aspo┼ł c├şti┼ą ako ak─Źn├Ż hrdina. ─îak├í v├ís toti┼ż v├Żlet na pl├ívaj├║ci trh do Damnuen Saduak (cca 100km od Bangkoku), ktor├ęho kan├íly br├ízdil na typickom ─Źlne aj popul├írny James Bond, agent 007. Po─Źas plavby na trh sa zozn├ímite so ┼żivotom vidie─Źanov, ┼żij├║cich v tradi─Źn├Żch chatr─Źiach na pilieroch. Hist├│ria trhu siaha do roku 1866, ke─Ć kr├í─ż Rama IV nariadil vykopa┼ą v provincii Ratchaburi 32km dlh├Ż kan├íl, ktor├Ż mal spoji┼ą Mae Klong s Tacheen Rivers. Cie─żom bolo vyu┼żi┼ą ├║rodn├║ p├┤du na pestovanie exotick├ęho ovocia. Nesk├┤r sa na t├Żchto kan├íloch za─Źalo obchodova┼ą, typicky po thajsky ÔÇô z ─Źlna na ─Źln, na ktor├Żch sa dokonca var├ş aj stravuje. Ochutn├íte miestne ┼ípeciality priamo na vode? Nezabudnite zjedn├íva┼ą, bez tohto zvyku to nejde ani v ─Źlne. Ke─Ć n├ím nebude sta─Źi┼ą tak├íto prehliadka thajsk├Żch trad├şci├ş, potom n├ím ur─Źite ulahod├ş miestna ┼íou v Thajskej kult├║rnej dedinke. Hodinov├ę predstavenie n├ím pribl├ş┼żi sp├┤sob ┼żivota, tance, z├í─żuby aj ob─ż├║ben├Ż box muai thai. Alebo si rad┼íej odd├Żchnete v Ru┼żovej z├íhrade s tis├şckami druhov kvet├şn a exotick├Żch rastl├şn? Pastva nielen pre o─Źi, ale aj nos.

6.de┼ł Bangkok ÔÇô Ayuthaya ÔÇô Bangkokthajsko-mnich

R├íno vyraz├şte na sever, do 86km vzdialen├ęho b├Żval├ęho kr├í─żovsk├ęho mesta Siamu (1350-1767), Ayuthaya. Napriek tomu, ┼że z neho zostali u┼ż len ruiny, st├íle patr├ş medzi najv├Ą─Ź┼íie atrakcie Thajska. Ayuthayu zni─Źili po─Źas barmsk├Żch vp├ídov, no pozostatky niekdaj┼í├şch chr├ímov dodnes vyd├ívaj├║ svedectvo o majest├ítnosti tohto mesta.. V are├íli historick├ęho parku nav┼ít├şvite najv├Żznamnej┼íie pamiatky ÔÇô bronzov├ę sochy Wat Chaya Mongkol a Wat Panangcherng. Na ceste sp├Ą┼ą sa zastav├şte v Bang Pa-In, letnej rezidencia kr├í─żov Ayuthaya z 18. storo─Źia. Popoludn├ş n├ívrat do Bangkoku a zvy┼íok d┼ła vo─żno.

7.de┼ł Bangkok

Vo─żn├Ż de┼ł, ktor├Ż m├┤┼żete vyu┼żi┼ą na n├ív┼ítevu ob─ż├║ben├Żch chr├ímov, n├íkupy v niektorom z mno┼żstva obchodn├Żch centier alebo le┼ło┼íenie pri hotelovom baz├ęne. V ÔÇ×Meste anjelovÔÇŁ je z ─Źoho vybera┼ą.

8.-12.de┼ł Bangkok ÔÇô Phuket

─îo by to bolo za n├ív┼ítevu Thajska bez oddychu pri mori? Po ra┼łajk├ích sa preto presuniete na letisko Suvarnabhumi, odkia─ż sa letecky preprav├şte na vyh─żad├ívan├Ż ostrov Phuket. Po─Źas nasleduj├║cich dn├ş v├ís ─Źak├í relax na pl├í┼żi Patong, ktor├í je zn├íma bohat├Żm no─Źn├Żm ┼żivotom a mno┼żstvom pl├í┼żov├Żch aktiv├şt. Nudi┼ą sa tu rozhodne nebudete!

13.-14.de┼ł Phuket ÔÇô Bangkok ÔÇô Viede┼ł ÔÇô Bratislava

Po ra┼łajk├ích posledn├ę k├║panie v mori a n├ívrat na medzin├írodn├ę letisko Suvarnabhumi v Bangkoku. Rozl├║─Źka s krajinou ├║smevov a odchod domov, pr├şpadne do ─Ćal┼íej destin├ície pod─ża vlastn├ęho v├Żberu.

Cena

Na vy┼żiadanie

CENA ZAHŔŇA

Cena je na vy┼żiadanie
2 dni ┼íkoly thajskej kuchyne v Thai House s noc─żahom
Ubytovanie v hoteloch strednej a vy┼í┼íej triedy s ra┼łajkami
S├║kromn├║ dopravu klimatizovan├Żm autom
Vn├║tro┼ít├ítny leteck├Ż presun BKK/Phuket/BKK
V├Żlety do Ayuthaya a Damnoen Saduak s miestnymi anglicky hovoriacimi sprievodcami
Vnútroštátne presuny
Vstupn├ę do atrakci├ş pod─ża itiner├íra
Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

V├şza
Medzin├írodn├║ letenku a letiskov├ę poplatky
Cestovn├ę poistenie
Stravu mimo itinerár
Osobn├ę v├Żdavky

O ZÁJAZDE

Ide o ┼ípecifick├Ż program pre v┼íetk├Żch fajn┼ímekrov, ktor├ş radi dosahuj├║ gastronomick├ę orgazmy. Z├íjazd je spojen├Ż s v├Żletmi do okolia Bangkoku s oddychom na pl├í┼żach na ostrove Phuket s v├Żborn├Żmi miestnymi sprievodcami. Ubytovanie v kvalitn├Żch hoteloch, dvojl├┤┼żkov├ę izby, leteck├ę presuny miestnymi pohodln├Żmi aerol├şniami. Strava vo forme ra┼łajok, najm├Ą pri mori si v┼íak ur─Źite pochutn├íte na morsk├Żch ┼ípecialit├ích. E┼íte ste nejedli krevety, kalam├íre, kraby a in├ę potvory? Teraz ur─Źite budete!

POZNÁMKA

Program i term├şn z├íjazdu je mo┼żn├ę upravi┼ą pod─ża po┼żiadaviek a predst├ív cestuj├║cich. Minim├ílny po─Źet 2. V pr├şpade z├íujmu je v z├íjazde mo┼żn├ę pokra─Źova┼ą n├ív┼ítevou Kambod┼że, Laosu alebo Vietnamu.

Itiner├ír je mo┼żn├ę doplni┼ą aj o hotelov├Ż pobyt v ktoromko─żvek z vybran├Żch miest. Program z├írove┼ł m├┤┼żeme upravi┼ą a doplni┼ą pod─ża va┼íich predst├ív, ─Źasov├Żch a finan─Źn├Żch mo┼żnost├ş.

Prihláška

Na z├íjazd sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą na na┼íej e-mailovej adrese: rezervacia@wanderer.sk, pr├şpadne n├ís m├┤┼żete kontaktova┼ą na telef├│nnych ─Ź├şslach: 0905 947 833 alebo 0903 956 414.